PDA

Zobacz pełną wersję : Fotki Chadera



Chader
18.01.09, 21:35
Na wstepie chciałbym sie przywitać z użytkownikami forum. A wiec: witam serdecznie :D Fotografuje od około roku. Zaczynałem od kompaktu a mianowicie Olka sp-510 uz. Na nim zrobiłem wiekszośc obecnych zdjeć. Od tego mniej wiecej czasu śledze sobie watki na forum olympusclub.pl :) Niedawno mój rodziciel (mam 15 lat) postanowił zakupić nowy sprzet a w spadku dostał mi sie Olek e-510. W związku z tym wydarzeniem postanowiłem zacząć sie udzielac na forum. Licze na wyrozumiałość starszych uzytkowników :)
Dość o mnie czas na moje fotki. A wiec:

1. ćma (słaba jakośc podobnie jak wszystkie wczesne ale to z kompaktu:P)

2. kwiat pigwy

3. statek widmo

Na razie tyle :) Przy ocenianiu prosze brać pod uwagę mój staż i wiek. Pozdrawiam Chader.

edit: dodałem fotki jako załączniki w niedalekiej przyszłości popracuje jeszcze nad innymi sposobami.

salvadhor
18.01.09, 21:36
Nie będzie litości na tym forum :) Na początek, coś nie tak jest z linkami do zdjęć - nie powiększają się, tylko ponownie wyświetla się miniatura.

Chader
18.01.09, 21:39
Ok dzieki zaraz popracuje:)

Ania_
18.01.09, 21:49
Dodałeś jako załączniki miniaturki zdjęć, wystarczy, że tutaj wgrasz jako załącznik od razu obrazek .jpg 800x600 :)

Chader
18.01.09, 22:04
Uff udało sie:) dziekuje za cierpliwość i miłego ogladania życze.

Smerf Maruda
18.01.09, 22:24
Pierwsze najlepsze, ładny odcień zieleni. Pozostałe dwa nie powalają.

salvadhor
18.01.09, 22:48
Pozwolę nie zgodzić się z przedmówcami. Pierwsze dwa zdjęcia są kiepskie. Nie bronią się ani kadrowaniem, ani jakością. Może, może, gdyby jakość była żyleta, itp. Ale tak to nie wpadają w oko. Wybieraj ciekawsze zdjęcia, bo ludzie będę omijać ten wątek.

Natomiast trójka, owszem - ciekawe mazaje na niebie, romantyczny cień masztów i want, może zaciekawić.

Problem w udostępnianiu zdjęć w internecie opiera się też o odpowiednie wywołanie zdjęcia pod kątem prezentacji. Zdjęcia wyplute przez aparat, są z reguły dość duże (rozdzielczość) - trzeba je zmniejszyć. Jak się zmniejszy, to trzeba wyostrzyć. Nie zaszkodzi też pobawić się balansem bieli, lub też krzywymi od poziomów (ma to i darmowy GIMP i płatny Photoshop). Ciekawa kolorysta często ratuje zdjęcie.

Tak czy siak, potencjał jest, kwestia obtrzaskania się :)

helmuth
18.01.09, 23:43
Mnie też najbardziej podoba sie statek, najmniej na nim widać braki dwóch pierwszych. Na potwierdzenie tego co napisał salvadhor, pozwoliłem sobie troszkę pobawić się suwaczkami ;)

Chader
19.01.09, 16:38
Dzieki wielkie za oceny i porady :) Mam nadzieje ze sie doszlifuje. Pobawie sie dzisiaj jeszcze wieczorem i dodam pare fotek tym razem nowszych z e-510.

edit: dałem juz fotki edytowane zgodnie ze wskazówkami (pytanie tylko czy efekt dobry:P)

4. przemijanie

5. purchawa

Chader
20.01.09, 12:22
Dzieki za wszystkie opinie i rady:) Kolejne fotki:

6. dziadek warzywniak

7. muchomor

Prosze o dalsze komentarze.

jolly
20.01.09, 12:30
Dziadek warzywniak - nieźle wypatrzony obiekt.
Przy muchomorze chyba przydałaby się mniejsza GO, żeby tło tak nie rozpraszało uwagi.

Ania_
20.01.09, 14:48
Nie jest źle, w przemijaniu mógłbyś nieco ocieplić barwy :)

Chader
20.01.09, 20:38
Dzieki za opinie. Przemijanie od początku miało być takie smutne i zimowe i tak podciągnałem nasycenie bardziej niż chciałem:)

Igorra
20.01.09, 21:37
w muchomorku wydaje mi się że kolorkii i kontrasty jakby nie te... ;)
przemijanie na plus ;)

K_Puchatek
24.01.09, 22:50
Przemijanie - ciekawie, podoba się
dziadek warzywniak - miły dla oka kadr, fajnie wypatrzone
muchomor - trochę mniejsza GO i byłoby chyba lepiej, no i może mniej centralnie
statek widmo - MZ troszeczkę za ciemny (minimalnie więcej szczegółów pokazać)
Reszta nie wywarła wrażenia, czekam na następne i pozdrawiam

Kaz de Wro
25.01.09, 10:49
Pływający warzywniak- ciekawa fotka

salvadhor
25.01.09, 10:51
Muchomorki można było ciekawie pokazać - płytsza go, kontrast, itp.

Warzywnika fajnie uwieczniony.

Chader
26.01.09, 20:59
Dzieki jak tylko znajde czas to wrzuce coś jeszcze:)

Chader
7.04.09, 12:53
Witam po długiej przerwie. Dodaje pare nowych fotek do oceny:)

1. "a mury runą..."
2. widok na zalew w malowniczej miejscowości Radawa.

Prosze o oceny:D

droplet
7.04.09, 15:16
mam mieszane odczucia do radawa2, ale chyba wolałbym wyprostowany przeciwległy brzeg (obrót o ~ 3°). Kołek wyjdzie może lekko krzywo, ale i tak jest zwichrowany :-)

dr_feelgood
7.04.09, 18:39
Moim zdaniem poprzednie lepsze wstawiłeś. Jezeli chodzi o zatoczkę - uciąłeś jej kawałek :-) Będę zaglądał, powinno być ciekawie.

salvadhor
7.04.09, 18:47
Pomijając uciętą zatoczkę, spróbuj się podelektować na tym zdjęciu błękitem nieba. A widzisz, biała plama tam jest. To totalnie nie dodaje uroku zdjęciu. Nic a nic.

Gwóźdź w kamieniu... Przesłanie w postaci zgrabnej historyjki by się wymyśliło, ale zdjęcie się nie broni - bez światła, za dużo wszystkiego dookoła.

Niby drobiazgi, a skutecznie obniżają wartość.

Karol
7.04.09, 19:10
O wow - Radawa! Dawno tam nie byłem ale wspomnienia mam że hej, bywałem tam z moją ex ;-) Zdjęcie nie powala - światło miałeś takie sobie, kadr, bal, stamtąd można ukręcić fajne foty... Zresztą - w kapitalnym miejscu mieszkasz, Jarosław - zawsze jak tam bywałem dużo rozmawiałem z przygodnie spotkanymi ludźmi, dużo życzliwości i mądrości w nich, dużo też nieufności. Taka specyfika kilku podkarpackich miasteczek. To są miejsca gdzie można dużo pofotografować, dużo się dowiedzieć, nacieszyć oko krajobrazami, kapliczkami itd., a jak się ktoś interesuje historią Żydów to trudno o lepsze miejsca. OK, koniec prywaty.

Chader
7.04.09, 21:32
Dziekuje bardzo wszystkim:) Zainspirowany kupnem przez rodziciela obiektywu makro (nie chce mi sie sprawdzac modelu) do Nikona d700 próbowałem robic podobne makro moim ZD 40 - 150:D rezultat poniżej.

PS ktotek dzieki za pochlebne opinie o moim regionie:) postaram sie nie zmarnowac potencjału tkwiacego w motywach w mojej okolicy.

Chader
9.04.09, 21:10
Coś słabe zainteresowanie wątkiem... No ale dorzucam jeszcze fotki z dzisiejszej sesji w Radawie.

11. zwiastuny wiosny
12. sumak
14. wierzba??
15. bazie

helmuth
9.04.09, 22:18
Kwiatki- łodyżki za mocno przycięte, z dołu próbuje wejść jeszcze jedek kwiat. Powinieneś staranniej kadrować. Ładne kolory.
Pozostałe zbyt jasne. Powinieneś dodać im trochę cieni i zaraz nabiorą życia. Kadrowałbym nieco ciaśniej. Nie jest źle :)

salvadhor
10.04.09, 07:35
Kitki wierzby są niezłe. Pozostałe kadry i elementy nie mają tej lekkości kitek wierzbowych.
Generalnie przy takich elementach musisz zwrócić większą uwagę na zaprzęgnięcia do pracy światła. Nie tak mocnego i prostego jak przy krokusach - tam się płatki zlały w jedną płaszczyznę.

Chader
14.04.09, 21:19
Dzieki za opinie. Najnowsza sesja Radawska:)

16. zwiastun wiosny II
17. modrzew

Chader
17.04.09, 09:55
Coś nikt sie nie kwapi do oceny...

Karol
17.04.09, 10:38
Z fot zamieszczonych na tej stronie wierzba2.jpg (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=15007&d=1239304214) najlepsza

Peter1976
17.04.09, 10:44
bardziej zwracaj uwagę na tło przy tego typu zdjęciach :)

pozdrawiam !!