PDA

Zobacz pełną wersję : filtry

lipen
28.06.03, 21:35
Cześć,gdzie można kupić jakieś filtry do olka c5050? :)A może nie warto ich stosować

patrixjer
28.06.03, 21:39
sam mialem zalozyc podobny temat z pytaniem troche innym: od jakiego filtru zacząć: kontrastowego, polaryzacyjnego czy barwnego? mysle ze na poczatku polaryzacyjny powinieni byc podstawa

GogiNeo
29.06.03, 19:48
A co ten daje??

Siro
29.06.03, 20:12
Ja mam polaryzujacy (kołowy HAMA) i jestem zadowolony i to bardzo. Zanim zabrałem się za fotografię cyfrową bawiłem się dużo kamerą (tez cyfrak) i filrt polaryzujący daje naprawde duże gdy robi się zdjęcia szczególnie na dworze gdy świeci słońce. Jest to chyba niezbędny filrtszczególnie że takowy nirzadko chyba blokuje też promienie UV co też wpływa dodatnio na zdjęcia oraz sam obiektyw jest bezpieczniejszy

GogiNeo
29.06.03, 20:18
Orientujesz sie jakie sa koszty takiego filtra - czy sa to uniwersalenzeczy (mam c720) i jak z instalacja??

patrixjer
29.06.03, 22:08
A co ten daje??
o filtrach i nie tylko mozesz poczytac na strnoe zaproponowanej przez Miro
www.agfa.com.pl/agfaphoto/library/digicourse/200305/index.html

adacho1
30.06.03, 11:07
na poczatek polecam zwykły uv i tulejka do dokrecenia, niebagatelna rzecz to ochrona obiektywu i soczewek, no i później efekty filtrowe, lecz na poczatek zwykły filterek uv.
:)

Siro
30.06.03, 19:07
Ja mam oli c-4000 i po nakreceniu tulejki potrzeba filtra o gwincie 52. Ja kupilem filrt polaryzacyjny HAMA kolowy (takie sa drozsze) w sklepie za 90 zl. Na aukcjach internetowych ceny za mniejsze ale po doliczeniu wysylek wychodzi podobnie chyba.
Co do innych filtrow to nie wiem ale na moim (polaryzacyjnym) pisze takze ze chronie przed promieniami UV. Tak wiec nie wiem czy jest sens zakladac oddzielny filtr UV bo nalezy pamietac ze kazda dodatkowa nakladka taka w wiekszy lub mniejszy (zaleznie od jakosci filtru) obniza jakos fotki (bo wkoncu stiatlo musi przejsc przez inny osrodek ktory)
Co do jego instalacji - kupujemy tulejke (kolo 50 zl na allegro) i wkrecamy ja na obiektyw tak ze czesc ktora sie wysuwa jest oslonieta i na ta tulejke nakresamy posiadany filrt :) Jako ze osloni to obiektyw aparatu tak wiec bardzo sie przydaje nawet byle jaki filrt (zawsze to kurz/piasek etc nie ma szans na dotarcie do soczewek)

GogiNeo
30.06.03, 19:11
thx

Hans
2.07.03, 16:33
Uv na poczatek to podstawa :) zwsze ew mozna kupic redukcje i kozystac z innych filtrow o innej srednicy- czy to mniejszej czy wiekszej, ja aktualnie zbieram na polara :D