PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C720 - czy to dobry wybór????....



Young
21.08.04, 20:13
Witam [poraz 1-wszy] i wszystkich pozdrawiam :) Otóż mam do Was pytanie odnoście C-720. Mam okazje kupić taki aparat w cenie ok 900 zł, ma on rok czasu, dołączona do niego jest karta 128MB, ładowarka i wszystko co sie otrzymuje podczas zakupu takiego aparatu. Pytanie czy warto taki aparat nabyć :?: Czytam już jakiś czas na forum i opinie użytkowników są skrajnie różne. Dodam jeszcze że jestem totalnym laikiem w tym temacie, także rózne oznaczenia które wyczytuje w necie dużo mi nie dają :( Z góry dzięki Wszystkim za jakiekolwiek podpowiedzi.

P.S. Jeżeli ktoś miałby czas i ochote, to mógłby wypisać wszystkie za i przeciw tego aparatu - byłbym bardzo wdzięczny.

Pzdr.

wrocek
21.08.04, 20:42
Nie wiem czy będę obiektywny, bo mam właśnie C-720 :wink:

Aparat jest uważany za najsłabszy z serii C-7xx. Główna wada, to kłopoty z ustawianiem ostrości w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Podawana w dokumentacji rozdzielczość 3 Mpx jest w rzeczywistości trochę mniejsza.
Aparat posiada zoom 8x (odpowiednik 40-320 mm dla aparatów 35 mm). Dla mne jest to akurat duża zaleta. Z zoomem wiąże sią celownik elektroniczny, który pokazuje prawie całe pole obrazu, ale jest mniej wyraźny niż zwykłe celowniki optyczne.

W oparciu o opinie z tego forum mogę poradzić jako alternatywę model C-4000 (4 Mpx, zoom 3x).

Jeśli jednak masz już konkretną ofertę, to za te pieniądze warto kupić aparat z wyposażeniem. Zdjęcia 10x15 będą bardzo dobrej jakości, a robiłem nawet 20x30 cm i jakość też była całkiem przyzwoita.

Young
22.08.04, 18:47
Główna wada, to kłopoty z ustawianiem ostrości w słabo oświetlonych pomieszczeniach.
Wada ta w Twoim przypadku jest regułą, czy raczej poprostu się to zdarza :?: Bo jezeli kłopoty będa zawsze, a ja się zbytnio na tym nie znam, to nie wiem czy dam sobie rade ustawić tą ostrość :(

Zastanawia mnie również fakt, iż aparat ten nie posiada funkcji Noise Reduction, a sporo ludzi pisze, że w aparatach cyfrowych jest to bardzo ważne...

Mam jeszcze jedną prośbe, skoro Wrocek masz tego własnie Olympusa, to czy mógłbyś przesłać mi na maila [ jarasg@interia.pl ] kilka zdjęc zrobionych własnie tym aparatem :?: W necie szukałem ale jest ich dośc mało, a zastanawia mnie jakość zdjęć. Z góry dzięki. (Oczywiście jak ktoś ma też tego Oly również prośba skierowana jest do niego :) )

Z góry THX !

Pzdr.

wrocek
22.08.04, 20:15
Nie jest to regułą. Ale trzeba ię z tym liczyć, że im ciemniejsze pomieszczenie tym większe ryzyko nieostrych zdjęć. Tak jest właściwie w każdym aparacie, ale tu jest to bardziej odczuwalne.
Funkcja Noise Reduction ma znaczenie przy dużych czułościach ISO i długich czasach ekspozycji czyli przy zdjęciach nocnych ze statywu. Można ją zastąpić odpowiednimi programami graficznymi.
Zdjęcia prześlę na priv.

Young
22.08.04, 21:47
OK myśle że decyzja już została podjęta. Mam nadzieje zę to będzie dobry wybór jak na początek. Czekam jeszcze na zdjątka i wielkie Dzięki dla Wrocek'a za pomoc w (przynajmniej dla mnie :twisted: ) trudnej sprawie.
Pzdr.