PDA

Zobacz pełną wersję : Fotki grafzero



grafzero
12.01.09, 18:56
Witam wszystkich
Chciałbym prosić o opinie na temat moich zdjęć, porady co do tego co poprawić (i wyrozumiałość w miarę możliwości:p)...

"Z perspektywy absolutu" - zdjęcie zrobione w "muzealnym świetle", mocno przyciemniłem żeby uzyskać efekt "tonięcia" figury w mroku, przyciąłem i "pobawiłem" się krzywymi.
"Sztokholm baj najt" - przyciąłem, wyprostowałem i wyostrzyłem (niestety zaczęło widocznie szumieć :/)
"Bezdez" - zmieniłem kontrast, krzywe i lekko przyciąłem od dołu.

Pozdrawiam

diveata
13.01.09, 15:07
To pierwsze było robione z lampą? Ten cień z tył to cień tej figury od lampy?

grafzero
13.01.09, 16:23
Nie. To była wystawa średniowiecznej rzeźby maryjnej w Muzeum Historii Szewcji w Sztokholmie. Główną salę urządzoną w tenm sposób, że poustawiane rzeźby oświetlano lampami zmieniającymi kolor i natężenie. Stąd ten cień. Chciałem aby dodawał rzeźbie tajemniczości :)

Smerf Maruda
13.01.09, 18:56
Chciałem aby dodawał rzeźbie tajemniczości :)

Dodaje. Pierwsze zdjęcie jest bardzo udane.

grafzero
13.01.09, 23:57
Dodaje. Pierwsze zdjęcie jest bardzo udane.
Dziękuję za uznanie :)

Largo
14.01.09, 01:48
Mi się podobają wszystkie trzy ;) A ostatnie bym w HDRze zepsuł ;)

k@czy
14.01.09, 03:16
pierwsze mis sie podoba. troszke brakuje dolu, zeby zrownowazyc calosc, ale za to ma nastroj.
pzdr

grafzero
14.01.09, 11:13
Niestety zdjęcie zrobiłem w jpgu zwykłym, wiec chyba już się z tego hdr nie zrobi :(

Dziękuję wszystkim za komentarze :)

Ania_
14.01.09, 14:00
Pierwsze jest bardzo dobre, mroczne i klimatyczne. Niemal czuć chłód kościoła...

grafzero
15.01.09, 17:33
Pierwsze jest bardzo dobre, mroczne i klimatyczne. Niemal czuć chłód kościoła...

Miło mi to słyszeć :]

e-510
15.01.09, 21:22
Fot.pt.z perspektywy absolutu - bardzo ciekawa,wg.mnie brakuje jednak czegoś w lewym,górnym rogu - wzrok mimowolnie czegoś tam szuka a figurę przesunąłbym nieco w lewo,generalnie - pomysł świetny!
Fot.pt.sztokholmbajnajt - ja bym wykorzystał pionowy kadr.

grafzero
16.01.09, 10:20
Fot.pt.z perspektywy absolutu - bardzo ciekawa,wg.mnie brakuje jednak czegoś w lewym,górnym rogu - wzrok mimowolnie czegoś tam szuka a figurę przesunąłbym nieco w lewo,generalnie - pomysł świetny!
Fot.pt.sztokholmbajnajt - ja bym wykorzystał pionowy kadr.
Ano właśnie - w miejscu o którym mówisz było okno. Niestety nie żadne zabytkowe tylko zwykłe plastikowe okno. I cały czas podczas oglądania zdjęcia mój wzrok leciał w jego stronę. Dlatego też je wyretuszowałem...

Nawet przeszła mi taka myśl przez głowę - o pionowym kadrze. Ale zaważył tu brak statywu, bo aparat nie chciał stać na pion na śmietniku :P Generalnie straciłem masę zdjęć przez to, bo chyba ponad połowa wyszła zamazana :/

grafzero
16.01.09, 11:02
I jeszcze takie zdjęcie :) (w zasadzie wyciąłem cała górę która była ciemna i nic na niej nie było, dodatkowo chciałem żeby wycięcie uwydatniło "zbieganie się" linii lemurów z linią płotu) :

666cin
16.01.09, 12:27
hm. motyw ciekawy, ale wykonanie kuleje ;). jak dla mnie troche to poruszone....

grafzero
16.01.09, 13:49
hm. motyw ciekawy, ale wykonanie kuleje ;). jak dla mnie troche to poruszone....
Po prostu robione przez szybę :/ Co należałoby zmienić ?

666cin
16.01.09, 14:40
z tego zdjęcia za wiele nie da się zrobić ;)
Ale po pierwsze usunąłbym szumy od razu, tchnął w nie troche koloru...
I pewnie w kwadracie będzie się lepiej prezentowało...

e-510
16.01.09, 23:53
Nie robic zdjęc przez szybę !

Ania_
17.01.09, 15:51
Jakość zdjęć wykonywanych przez szybę zależy od... szyby w dużej mierze. :wink: Tutaj mamy ostre i futerkowce ;) i płotek, to psuje. Oraz sam kadr, który jakoś tak nie powala.

grafzero
27.04.10, 19:20
Witam ponownie. Dawno mnie tu nie było :) Od ostatniego czasu, zmienił mi się sprzet, na Olympusa 520 z dwoma kitami. Proszę o ocenę kilku zdjęć.

Przy zdjęciu bambusa celowo nie poprawiałem histogramu, takie przytłumione kolory wydały mi się w tym przypadku ciekawsze.

Dawid
27.04.10, 22:35
Też mi się podobają kolory na bambusowym:wink:

grafzero
28.04.10, 10:04
Dziękuję :)

Saboor
28.04.10, 10:26
Witam ponownie. Dawno mnie tu nie było :) Od ostatniego czasu, zmienił mi się sprzet, na Olympusa 520 z dwoma kitami. Proszę o ocenę kilku zdjęć.

Katedra ciekawa Wrzuć jeszcze kilka ujęć dobrze ?
a przy okazji zapraszam do :olekrulez1: będzie więcej fotek i ciekawiej
pozdrawiam

grafzero
8.05.10, 09:42
Zgodnie z prośbą wrzucam dwa kolejne:

Grex
8.05.10, 10:17
Do mnie bardziej przemawia te 2 zdjęcie . Ma taki mroczny klimat z tym czarnym niebiem ! w pierwszym chyba troszkę porspektywa nie pasuje ale to moje bardzo skromne zdanie :wink:

waruga
8.05.10, 13:47
Jak dla mnie rowniez dwojka...

Igorra
8.05.10, 15:23
Na mnie też dwójka od razu zrobiła dobre wrażenie! bardzo mi się podoba! :wink: