PDA

Zobacz pełną wersję : Noo to kolej na nastepnego nowicjusza...



Pieciek
12.01.09, 00:51
Mój drugi pościk tutaj ;) mam nadzieję ze za bardzo nie dostanie mi sie ;)
taka tam drobna "twórczość"






Wystarczy na początek :)

Pozdrawiam,
Pieciek

:esystem2::esystem:

xartez
12.01.09, 01:15
Podoba mi się pierwsze zdjęcie, ostre światło i ciemne elementy ładnie kontrastują ze sobą.

Na sztucznych ogniach się nie znam, wyglądają nieźle, ale brakuje mi tu trochę punktu odniesienia, jakiegoś domu, czy czegoś podobnego, dzięki czemu widać by było skalę 'zjawiska'. Możliwe, że przy mniejszym zbliżeniu udałoby się cały wybuch zmieścić w kadrze.

Na trzecim trochę szkoda, że łódka jest zasłonięta przez drzewa, przez co ciężko stwierdzić co jest głównym tematem zdjęcia. Poza tym wydaje mi się, że za dużo jest "lądu" na dole zdjęcia - spokojnie możnaby wykadrować tak z 2/3 dołu i przy okazji trochę lewej strony, dzięki czemu obrazek nie byłby tak 'centralny' co jest dość często wytykane jako błąd przy kadrowaniu.

O ostatnim ciężko jest mi coś napisać. Rzuca się w oczy ucięta 'skrzynka' na której siedzi kot. W moim odczuciu to zdjęcie jest najsłabsze z całej czwórki, ale bynajmniej nie ma co się zniechęcać :wink:.


Pozdrawiam
x.

P.S. Chyba dobrym pomysłem byłoby numerowanie zdjęć, bo jak dodasz jeszcze parę, to ciężko będzie się zorientować, którego tyczą się konkretne uwagi.

/edit/
i to chyba wątek bardziej do 'kącika początkującego' niż oceny zdjęć :-P

B2irdy
12.01.09, 01:28
Pierwsze zdjęcie najlepsze ma klimat, dobrze wykonane, fajerwerki ok szkoda tylko tych gałęzi w kadrze no i że cały wybuch się nie zmieścił. 3 średnie drzewa przeszkadzają w odbiorze, ostatnie najsłabsze i nie widzę sensu wstawiania takiego zdjęcia do oceny ;)

Pieciek
12.01.09, 01:36
Pierwsze zdjęcie najlepsze ma klimat, dobrze wykonane, fajerwerki ok szkoda tylko tych gałęzi w kadrze no i że cały wybuch się nie zmieścił. 3 średnie drzewa przeszkadzają w odbiorze, ostatnie najsłabsze i nie widzę sensu wstawiania takiego zdjęcia do oceny ;)

pierwsze zdjecie było robione ok 14ej popołudniu :)

fajerwerki - były robione ze statywu z 2sek naswietlaniem na 14-42, tak szczerze powiedziawszy na chybił trafił z balkonu, gałezie wyszły dopiero po zobaczeniu zdjecia w kompie :( :) ale mi sie podoba jego ostrość - przynajmniej w oryginale. Jeśli chodzi o łódke - mam kilka zdjęć z tego dnia - jak znajde jakies lepsze to wrzuce ;) a kot... kot sobie siedział na skrzynce jak akurat przechodziłem, a miałem niestety tylko 50ke przy sobie, a bałem sie podejść bliżej zeby biedak zawału nie dostał :)

Dzieki za oceny ;) myslałem ze bedzie gorzej :D

:esystem2::esystem:

k@czy
12.01.09, 02:05
pierwsze najlepsze ze wszystkich-swietnie zagralo swiatelko i GO.
nie jest moze niesamowicie oryginalne, ale sie wyroznia :)
reszta malo ciekawa.
pzdr

Bodzip
12.01.09, 09:47
Na trzecim woda wylewa się ze stawu. Wiem, że brzeg idzie po łuku, ale wrażenie jest paskudne, że leci w lewo i to mocno.
Pierwsze fajne

rocco
12.01.09, 09:50
Pierwsze najlepsze, ładna gra światła i głębi ostrości. Za to brakuje mi tu trochę kontrastu.
Na drugim brak skali porównawczej, punktu odniesienia, kontejkstu całego wydarzenia.. Takie fotki dobrze wyglądają gdy widać także trochę dołu, jakies budynki, ludzi obserwujących pokaz itp.
Na trzecim równiez jest piękne światełko ale kompozycja kiepska. łodka częścoiowo zasłonięta i umieszczona centralnie.
Warto poczytac trochę o kompozycji obrazu, mocnych punktach i umieszczeniu horyzontu w kompozycji :)
Ostatnie również jest źle zakomponowane, albo więcej z lewej i u góry (portal) albo z prawej (skrzynka z napisem) a najlepiej i tu i tu. Albo samo zbliżenie na kotka. Tak kompozycja jest niespójna i przypadkowo poucinana.

PS
xartez, plusik :)

Pieciek
12.01.09, 10:54
Pierwsze najlepsze, ładna gra światła i głębi ostrości. Za to brakuje mi tu trochę kontrastu.
Na drugim brak skali porównawczej, punktu odniesienia, kontejkstu całego wydarzenia.. Takie fotki dobrze wyglądają gdy widać także trochę dołu, jakies budynki, ludzi obserwujących pokaz itp.
Na trzecim równiez jest piękne światełko ale kompozycja kiepska. łodka częścoiowo zasłonięta i umieszczona centralnie.
Warto poczytac trochę o kompozycji obrazu, mocnych punktach i umieszczeniu horyzontu w kompozycji :)
Ostatnie również jest źle zakomponowane, albo więcej z lewej i u góry (portal) albo z prawej (skrzynka z napisem) a najlepiej i tu i tu. Albo samo zbliżenie na kotka. Tak kompozycja jest niespójna i przypadkowo poucinana.




Rocco dziekuje za cenne uwagi :) zdjęcie z łódką było robione jakieś 2 miesiace po kupnie lustrzanki, wiec to były poczatki ;) a jeśli chodzi o kota to za bardzo nie mogłem poszaleć bo miałem tylko ZD 50mm podpiete - ewentualnie wykadrować samego kota, ale pewnie by sie troszke rozjechał..:) Wiem, ja tak zawsze mam, że widze coś co wydaje mi sie być fajnym kadrem a potem okazuje się jedna wielka lipa - bo za ciasno :( no ale cóż - mam troche ograniczen technicznych w poruszaniu sie - wózek inwalidzki - wiec jak bym "podjechał" blizej kota to biedak by zawału dostał i zwiał albo padł na miejscu :) a nie brałem nic wiekszego bo szedłem poprostu tak bez powodu do kolegi do kwiaciarni pofotosić kwiatki a kot sie napatoczył przypadkiem :)

Pozdrawiam,

Pieciek

:esystem2::esystem:

ps. A co sądzicie o tej kompozycji z tego załącznika...?
Jak numerowac fotki ? dorzucam je jako załączniki do wątku i w sumie nawet ich nie widze w edycji posta

diabolique
12.01.09, 11:18
Jak numerowac fotki ? dorzucam je jako załączniki do wątku i w sumie nawet ich nie widze w edycji posta

Po prostu zmieniaj nazwy plików na kolejne numery.

rocco
12.01.09, 11:22
Ostatnie bardzo urokliwe :)
Piekne światło i dobra kompozycja.

Cieszę się, że moje uwagi są Ci przydatne ale wyrocznią nie jestem ;)
Próbuj, szukaj i pokazuj :)
Co do numeracji, jeśli podajesz fotki tak, jako załączniki to mozesz numer zawrzeć w nazwie pliku, np. 001.jpg, wtedy wyświetli się jak na fotce powyzej.

Pieciek
24.04.09, 20:50
Kontynuuję wątek zeby nie bałaganić na forum.

grizz
24.04.09, 20:56
Jak myslisz, co jest nie tak w tych zdjeciach?

Pieciek
24.04.09, 20:59
Jak myslisz, co jest nie tak w tych zdjeciach?

technicznie czy kompozycjnie?

zeman2
24.04.09, 21:08
motyle fajnie złapane, choc pewnie gdyby były troszkę bliżej ( większe), rozprasza ta plama kwiatów w lewym dolnym; druga sprawa to tło, dobrze , że ciemne, tylko znów trawy i krzaczory bałaganią w kadrze

co do konia : koń jaki jest każdy widzi:wink:, druty/ogrodzenie to pierwszy grzech główny wg mnie, druga rzecz - strasznie pociachane to konisko

a co do pozostałych zdjęć, za poprzednikami - pierwsza najciekawsza

pozdrawiam

grizz
24.04.09, 21:12
technicznie czy kompozycjnie?

We wszystkich aspektach.

Pieciek
24.04.09, 21:17
We wszystkich aspektach.

Koń był robiony z samochodu, poprostu sobie stały konie, ograniczone płotem z drutu, ja miałem 135-400 sigmy i jak papparazzi szybka w dół i cyk.. stąd ten płot.

A motylki poprostu śmigneły mi jak robiłem jakiemuś kwiatkowi na działce zdjecie, wiec tak je z rozbiegu zrobiłem. Faktycznie jak by je wykadrować, byłoby ładniej... zostawiłem je tak z myślą, że znajdują się w złotym punkcie...

No ale w koncu jestem początkujacy :) Wasze uwagi są bardzo cenne, pod warunkiem, że nie są w stylu "nie podoba mi sie bo nie" :)

grizz
24.04.09, 21:28
Koń był robiony z samochodu, poprostu sobie stały konie, ograniczone płotem z drutu, ja miałem 135-400 sigmy i jak papparazzi szybka w dół i cyk.. stąd ten płot.

A motylki poprostu śmigneły mi jak robiłem jakiemuś kwiatkowi na działce zdjecie, wiec tak je z rozbiegu zrobiłem. Faktycznie jak by je wykadrować, byłoby ładniej... zostawiłem je tak z myślą, że znajdują się w złotym punkcie...

No ale w koncu jestem początkujacy :) Wasze uwagi są bardzo cenne, pod warunkiem, że nie są w stylu "nie podoba mi sie bo nie" :)

I uważasz, ze mimo tych szybkich pstryków i niestarannych kadrów warto wystawiać?

To nie reporterka. Masz czas. Możesz przemyśleć. Możesz poprawić.

e-510
24.04.09, 21:48
Koń był robiony z samochodu, poprostu sobie stały konie, ograniczone płotem z drutu, ja miałem 135-400 sigmy i jak papparazzi szybka w dół i cyk.. stąd ten płot.

A motylki poprostu śmigneły mi jak robiłem jakiemuś kwiatkowi na działce zdjecie, wiec tak je z rozbiegu zrobiłem. :)


Dobre,dobre.
W ten sposób to na pewno nie uda Ci się nigdy zrobic ciekawych zdjęc.Co najwyżej do AR.

Jak już wspomniałeś paparazzi,to wiedz że te tak zwane i budzące odrazę hieny(chociaż ja ich rozumiem - pracują na chleb),polują na swoją zdobycz czasem kilka dni z rzędu i nawet wtedy,kiedy długo oczekiwana ofiara,pojawi się w zasięgu lufy,nie zawsze trafią skutecznie do celu.

Życzę udanych łowów.