PDA

Zobacz pełną wersję : Przenośny zestaw oświetlenia -fotocela czy radio?



ConradDS
7.01.09, 01:01
Witam, mam dylemat w kwestii zakupu lamp do mini studia których mógłbym używać również na imprezach salsowych na których często bywam. Oświetlenie klubowe jest wrogiem fotografii a charakter imprez, szybko poruszające się pary na parkiecie wcale nie ułatwia zadania. Chcę kupić dwie lampy odpalane błyskiem albo radiowo, coś taniego bo jestem amatorem tylko a lampa na sankach nawet z dyfuzorem słabo oświetla plan, zbyt kierunkowo i płasko. Na allegro jest tego trochę np tu:
http://allegro.pl/item519438109_45ws_blysk_doswietl_gdzie_i_jak_chce sz_tlo_glowki.html

Zastanawiam się jednak czy nie lepiej sterować całością radiowo, są zestawy radiowe 4 kanalowe na allegro. Wolałbym tak kompletować oświetlenie żeby służyło także w mini studio. Myślę o 2 softboxach, blendzie, parasolkach na statywach i słoneczku. Wgłębiam się w tajniki studyjnej fotografii, nie zamierzam zarabiać aparatem, to tylko pasja. Mam czas i miejsce, ze środkami nie jest rewelacyjnie więc szukam sprzętu w dobrym stosunku ceny do jakości, raczej dla początkującego fotografa. Puszki mam dwie 330 i 410. Co radzicie? Dzięki za każde rady i wszystkiego dobrego w nowym roku.

ConradDS
7.01.09, 21:03
No dobra poszukam sobie gdzie indziej, bo chyba pytanie za głupie. W każdym razie dzięki.