Zobacz pełną wersję : Adapter xD /micro SD
Witam,
czy ktoś z Was może używa takiego wynalazku ?
http://www.allegro.pl/item518890958_olympus_adapter_masd_1_sd_zamiast_xd _niemozliwe.html
Nie jestem pewien czy taki adapter będzie "pasował" do slotu w E-3 ?
A jest to alternatywa dla kart xD
Proszę o radę, opinię .....
Gdyby sie dalo to uzylbym tego jako backupu, bo mam microSD hc 8gb.
"u nas" tez niewiele ...
http://www2.olympus.pl/consumer/images/compatibility_microSD_opl.pdf
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
A jednak:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10211
mam w robocie-moge przetestowac z e520 w poniedzialek. dam znac czy zadziala :)
Pierwsze primo - przejscowka ta jest kompatydebilna wylacznie z kilkoma konkretnymi modelami aparatow. Cos mi sie wydaje ze inzynierowie Olympusa powoli przechodza na standard SD i ta przejsciowka nie ma w sobie elektroniki a jedynie proste polaczenia pozwalajace na podlaczenie karty SD do stykow xD. Za to w aparacie jest zaimplementowana dodatkowo obsluga kart SD i przelacza sie na nia "dzyndzlem" w przejsciowce. Niekoniecznie jest to wylacznie sprawa oprogramowania niestety i na upgrade softu do innych modeli aparatow raczej bym nie liczyl. Za to liczyc nalezy na drugie gniazdo (na karty SD) w niedalekiej przyszlosci - skoro soft i elektronika juz je obsluguje.
Drugie primo - wyraznie w tabeli kompatydebilnosci nikt nie umiescil ani jednaj lustrzanki. Wniosek - wtykanie przejsciowki do E510 czy E-3 nic nie da (jakby dalo sam bym taka kupil ;) ).
No i trzecie primo - jesli czas gra duuuuuza role nie przelacza sie na karte xD, bo wtedy to juz na 100% nie ma co liczyc na szybkostrzelnosc ;)
Czyli już wszystko jasne. A mogło być tak fajnie ;)
Próbowałem z E-3 i E510 i nie wchodzi. Porównójąc adapter z kartą XD, to karta XD ma po obu stronach rowki prawie przez całą długość, a adapter z prawej strony ma krótki rowek i przez to nie wchodzi do aparatu.
A i jeszcze do mojego czytnika kart adapter też nie wchodzi.
no wlasnie. 520-nie wchodzi. teraz sie zastanawiam, czy jakby usunac fizyczne przeszkody, to czy by zadzialalo...
Raczej niemożliwe. Bo rowek się kończy 3mm przed kartą i musiałbyś i karte microSD strugać. Jak by zrobili żeby karta microSD wchodziła 2mm dalej to by było miejsce na rowek. No ale może jak by tak zrobili to kto by kupował karty XD?
no to szkoda ... :(
k@czy i Kordek dzięki za chęci ;) :) + +
Powered by vBulletin? Version 4.2.5 Copyright Š 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.