PDA

Zobacz pełną wersję : Czym kadrujecie swoje zdjęcia?!?!

wdylag
18.08.04, 22:44
Czym kadrujecie swoje zdjęcia?!?! Mam Olympusa D-560 (C-350), który robi fotki 2048x1536. Chcę z nich zrobić odbitki analogowe 10x15.
Problem polega na tym, że jakbym ich nie przycinał to i tak w fotolabie jeszcze je utną. Ostatnio znalazłem program JPEGCrops, w którym to dokładnie zaznacza się wybrany format, jednak po zaniesieniu do Kodaka zdjęcie zostało u góry i na dole dodatkowo przycięte o ok.2mm.

Jeśli ktoś ma dobry sposób na kadrowanie fotek to proszę o info.

Z góry thx! :)

wrocek
18.08.04, 23:07
To przyciecie zdjec w labie bedzie zawsze. Wynika z dzialania maszyny i nic na to nie poradzisz. Mozna zamowic wykonanie pelnego kadru, ale wtedy pojawia sie biale marginesy na pozostalych bokach.

JPEGCrops jest nalepszym programem do kadrowania zdjec, szczegolnie przy wiekszych ilosciach.

Jeronimo
18.08.04, 23:18
a ja jakos nie kumam JPEGCrops :P:P:P

Dostalem z fotolabu dokladny wymiar 2288x1537px i otwieram plik w PS o tym rozmiarze i do niego wklejam (nakladam) oryginalna fotke i przesuwam myszka tak jak ma wygladac odbitka.
Ogryginal rozni sie o 1mm poniewaz czasami papier w tunelu powietrznym (w maszynie) sie inaczej uklada... ;-)

vodnik
18.08.04, 23:58
PS CS - wpisuje w opcje CROP zadany rozmiar np 10cm x 15cm i mam obszar kadrowania, dodatkowo mozna okreslic rozdzielczosc w DPI.