PDA

Zobacz pełną wersję : zuiko 50/1.4 - padła przesłona. Pytanie o serwis.



eastender
26.12.08, 16:47
Witam,

czy ktoś z Państwa mógłby polecić mi jakiś serwis analogów w Krakowie?
w świątecznej atmosferze pochopnie dałem się pobawić OMką bratu i po kilku pstryknięciach padła przesłona w obiektywie. Brat mówi, że mógł;) zrobić zdjęcie z wduszonym podglądem głębi - czy to mogło spowodować usterkę? Generalnie przesłona nie reaguje, we wszystkich ustawieniach pełna dziura.

Pozdrawiam

Smerf Maruda
26.12.08, 16:54
Nie wiem, czy to wynika z Twojego posta: czy możesz przymknąć ręcznie obiektyw?

Karol
26.12.08, 16:56
Witam,
czy ktoś z Państwa mógłby polecić mi jakiś serwis analogów w Krakowie?
Pozdrawiam

Pan Kadeja na Czapskich:
http://www.fotoserwis.krakow.pl/index.php?t=content&id=5
Robiłem tam kilka rzeczy za studenckich czasów, wszystko było ok. Znany i uznany krakowski serwis.

Rafał Czarny
26.12.08, 16:57
Kadeja przy ul. Czapskich jest godzien polecenia.

EDIT: Ktotek był pierwszy. :wink:

eastender
26.12.08, 16:59
Smerf - nie mogę przymknąć.
Ktotek - dzięki.

Edit: Rafał Czarny - również dzięki.

Rafał Czarny
26.12.08, 17:07
Kadeja prawdopodobnie naprawi Ci obiektyw, ale nie bierze się za korpusy OM. Według niego są to bardzo nietypowe konstrukcje.

Jak się przy mnie wyraził Kadeja syn, korpusy serii OM są tak dziwacznie zaprojektowane, jakby konstruktorzy nie widzieli wcześniej innych aparatów.

Nie ma co się dziwić. Są to korpusy znacznie mniejsze niż ówczesne lustrzanki C, N, P itd.

OMy możesz naprawiać w Krakowie przy ul. Krakowskiej 6.

Smerf Maruda
26.12.08, 17:16
Jak się przy mnie wyraził Kadeja syn, korpusy serii OM są tak dziwacznie zaprojektowane, jakby konstruktorzy nie widzieli wcześniej innych aparatów.

Maitani mówił, że ten, kto jedynie kopiuje rozwiązania innych twórców, nie może zwać się konstruktorem aparatów.

manio
26.12.08, 19:22
Spoko, pewnie padła ci jakaś sprężynka, albo wyskoczyło coś z prowadnicy myślę że Ci to zrobią.
A poza tym wiadomo tak to jest z braćmi sam mam jednego - nie zły gagatek!
Pozdro i powodzenia.

HrabiaMiod
26.12.08, 23:06
Może jakieś syfy na listkach przesłony? Miałem to ze swoim egzemplarzem - wszystko było ok, aż pewnego dnia przestał działać. Pan Kadeja, wspaniały człowiek naprawił to - kosztowało mnie to 60zł.

A za OMy chyba czasem jednak bierze - zrobił mi pełen przegląd i regulację mojego OM-1, gdy go zakupiłem - kosztowało mnie to chyba 100zł. Ale marudził dużo na konstrukcję OMów, że zasadniczo tego nie robi, no ale ;)


Także polecam serwis na Czapskich.