PDA

Zobacz pełną wersję : C8080 kontra C5060



Avalon
18.08.04, 00:20
Witam.
Pytanie jak w temacie. Aparat przede wszystkim do zdjęć w ruchu (najczęściej motocykle) oraz ew. w warsztacie więc raczej kiepskie oświetlenie. Chyba potrzebny bedzie szybki i dokładny autofocus, szybka migawka, dobra lampa i cos tam jeszcze.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie więc zwracam sie z prośba o pomoc.Do niedawna miałem starego Olka C2100UZ ale tam mała matryca.....Oli poszedł więc do ludzi.
Poza wyraźna róznicą w matrycy sa jakieś inne powazniejsze? Nie ukrywam że aktualne ceny 8080 tez mnie troszke odstraszają. :(

vodnik
18.08.04, 02:12
Wiem tyle, ze 8080 ma chyba podwojny system autofocusa, pasywny i TTL co daje mu przewage bo jest po prostu szybszy. Reszte niech sie wypowiedza Ci co posiadaja wyzej wymienione sprzety.

Avalon
22.08.04, 15:17
A więc stało sie :wink: Mam C8080, na razie tylko na jakies trzy tygodnie do przetestowania, ale jak bedę zadowolony to mam obniecana b.dobrą cenę. W tej chwili bawię sie i uczę obsługi.Troszke to wszystko pokręcone biorąc pod uwage skromną instrukcję w języku polskim a poprzedni mój aparat C2100UZ to inna bajka. Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem jakiejś typowej lustrzanki z matryca ok 6Mpix i na początekjednym typowym obiektywem.Nie wiem co lepsze.

MichelCat
27.08.04, 00:49
Ale C8080 nie ma przewagi nad C5060 w AF, bo C5060 również ma czujniki pasywne i szybkość AF jest porównywalna. C8080 ma większy zoom (choć niewiele) i matrycę 8 mpix