PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny efekt - część fotki ciemniejsza



qwerty
17.08.04, 06:54
Wybaczcie że będzie wyłacznie teoretycznie... nie mogę pokazac światu tej fotki ;) a szkoda... ale do rzeczy: Po zgraniu fotki do kompa zauwazyłem niesamowity efekt. Fotka wygląda jak z serii "panorama" lub "2 w 1" z tym ze podział następuje w POZIOMIE! Jedna część ( nie jest to połówka ale ca 40% - 60%) znacznie ciemniejsza od drugiej...
Czy ktos zetknął sie z takim efektem? Wygląda na jakis błąd w zapisie/odczycie...
W rzeczy samej efekt pojawił sie juz 2 lub 3 razy ale jako ze tamte pozostałe mnie nie satysfakcjonowały to i tak wywaliłem...

Wiejo
2.04.08, 08:12
być może to początki destrukcji matrycy, zakładam, że nie jest to związane z sztucznym oświetleniem lub jego mieszaniem. A na innej karcie też ten problem występuje?.

Ficek
2.04.08, 08:34
zdarzyło mi się coś podobnego kilka razy. zdjęcie po przegraniu na komputer było zaczernione 2 2/3cich, a z resztą były jakieś problemy z kolorami. co ciekawe gdy włożyłem kartę z tym zdjęciem do aparatu, to na podgladzie fotka wyglądała noramlnie. może to problem przy przegrywaniu zdjęcia z czytnika kart na dysk w kompie? zdarzyło mi się to jakieś 3 razy przez ostatnie 1,5 roku.

grizz
2.04.08, 08:36
To raczej bład karty, a nie aparatu.

rocco
2.04.08, 09:07
To na pewno bląd karty.
Taki sam przypadek wystąpił z karta xD, karta do wymiany.
Jesli karta jest na gwarancji nie powinno być żadnego problemu z wymianą.

salvadhor
2.04.08, 10:01
Spróbuj otworzyć zdjęcie innym programem - ten efekt to wystąpił w Raw'ie czy w jpg?

rocco
2.04.08, 10:06
Czy RAW czy JPG to nie ma znaczenia. :roll:

W moim przypadku objawy były dokładnie takie same, czyli miniaturka i podgląd w aparacie pokazywały całe zdjęcie.
To na pewno pad karty.

elminho
2.04.08, 10:59
jeśli to raw to chyba można wywołać w aparacie do jpga przez zmianę ustawień - może tak by się dało uratować...

ziemia01
2.04.08, 11:05
Możesz spróbować zgrać jeszcze raz, ale karta problemowa.

mazieg
8.05.08, 07:19
Miałem dokładnie taki sam przypadek. Bardzo często takie sytuacje zdarzały się gdy wykonywałem zdjęcia aparatem zapisującym dane na dysku mini zipie. Te dyski dość często padały i niestety mnóstwo zdjęć nie nadawało się już do niczego.
Może warto spróbować formatu karty nie w aparacie ale w czytniku kart -są specjalne programy do tego ale w tym momencie trudno mi coś polecić nie wiedząc jaka to karta.