PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria zdjęć: Wiedźmy debiut reporterski



Wiedźma
16.08.04, 13:50
Chciałam zaprosić was do galerii zdjęć należącej do Bractwa Rycerskiego Zamku Czocha (http://www.galeria.czocha.prv.pl).

Galerię wydziergała moja brzydsza połowa (tzn. napisał skrypty) a moim dziełem jest skromna grafika i ogólny wystrój, no i wszystkie zdjęcia w kategorii pt. "II Turniej Rycerski na Zamku Czocha'. Zdjęcia, kiedy patrzę na nie teraz nie wydają mi się zbyt dobre, ale był to sam początek mojej przygody z aparatem cyfrowym i większość zdjęć była robiona w trybie P, a poza tym nie miałam obcykanego tego motywu z wciskaniem przycisku do połowy, wobec czego autofocus troche mi "przeszkadzał' ;)) Niemniej jednak - zapraszam, może ktoś napisze mi coś ciekawego na ich temat :))

Aha! No i miniaturki wyglądaja koszmarnie, bo na serwerze są jakies beznadziejne biblioteki graficzne, ale za jakis czas powinno to ulec zmianie :))

wrocek
16.08.04, 14:09
Uzycia trybu P przy zdjeciach reporterskich nie uwazalbym za blad. Sam najczesciej korzystam z tego trybu, sprawdzajac tylko ekspozycje na roznych fragmentach kadru.
Ostrosc mozna by troche poprawic w PS. To zreszta zalecana praktyka przy wszystkich zdjeciach cyfrowych.
Calosc reportazu uwazam za bardzo dobra. Mozna bylo jedna zrobic ostrzejsza selekcje odrzucajac zdjecia podobne czy slabsze technicznie. Nie sadze zeby przecietny "ogladacz" byl w stanie przejrzec wszystkie zdjecia zamieszczone na stronie :-)

Wiedźma
16.08.04, 14:18
Wiem, że zdjęć jest za dużo, ale miałam porblemy z ich wyselekcjonowaniem :// Może teraz, gdy będę oglądac je na stronie, to część wywalę.
Co do ostrości - wiem, ze powinnam je wyostrzyć, ale foty przygotowywałam do wrzucenia na stronę dość dawno i wtedy jeszcze o paru sprawach nie wiedziałam, a teraz mi się nie kce po prostu już ;))

wrocek
16.08.04, 14:23
A tak przy okazji, komu trzeba postawic piwo zeby uzyskac status "Przyjaciel OlympusClub" ? :wink:

Wiedźma
16.08.04, 14:26
Trzeba być młodą, atrakcyjną, długowłosą szatynką z rozbrajającym uśmiechem i dołeczkami w policzkach :P

wrocek
16.08.04, 14:27
No to trudno. Jestem bez szans. :( :(

vodnik
16.08.04, 14:41
Bardzo przyjemny reportaz. Fakt mozna by dokonac filtracji najciekawszych zdjec, bo ciezko sie przedostac przez wszystkie. Od strony technicznej: czesc malo ostra oraz przepalenia na niektorych zdjeciach, ale wiadomo, nie o to chodzi w reporterskich zdjeciach.

@wrocek - pracuj pracuj, moze kiedys otrzymasz takowy podpis.

Jeronimo
16.08.04, 14:46
co do reporterki to lepiej nie bede sie wypowiadal bo sie wogle na tym nie znam... zreszta ja malo co ludzi fotografuje... wiekszosc moich fotek to robaczki i krajobrazy w trybie M ;-)

OT.
Ja mam pytanko dot. galerii od strony technicznej. Czy to Twoj jakis skrypt czy moze jakis darmowy z jakies stronki zassany? ;-) Bo takie ladne tam widac logowanie ... :-)

Wiedźma
16.08.04, 15:03
Dzięki za wszystkie opinie. Teraz robie zdecydowanie lepsze zdjęcia ;))

Co do skryptu galerii, to w całości napisała go Moja Menszczyzna. Po zalogowaniu się mam możliwość edycji tytułu zdjęcia, dodawania do niego opisu, usuwania zdjęć z poszczególnych kategorii, dodawania zdjęć, dodawania kategorii, edycji nazwy kategorii i opisu kategorii - no, to chyba tyle... I wszystko z poziomu strony :))
Dopiero dziś galeria została wrzucona do neta, mam nadzieję, że nic się nie porypie. No i jak na razie jestem z niej baaardzo zadowolona :)) teraz zajmę sie tworzeniem mojej prywatnej galerii zdjęć - jak wydziergam, to nie omieszkam się pochwalić :))