PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka, przede wszystkim dla mnie...



GoOrange
17.12.08, 21:02
Poniższe zdjęcie jest prawdziwe, przeróbka w Lightroomie dotyczy całej fotografi więc nie grzebałem ani przy samej postaci, ani przy samym tle. Pytanie więc brzmi czemu to zdjęcie wygląda nienaturalnie i sztucznie? Dodam tylko że sam nie znam odpowiedzi na to pytanie.

http://oly.goorange.pl/dziwolagi/PC148646-1.jpg

RadioErewan
17.12.08, 21:05
Kobieta zbyt młoda na taki beret?

qbic
17.12.08, 21:06
Tło wygląda na 1szy rzut oka jakby było rozmazane tylko w poziomie.
drugi rzut oka wykazał ze po prawej stronie beretu jest coś dziwnego, ramię po prawej stronie wygląda jak wklejone

GoOrange
17.12.08, 21:08
Nie aczkolwiek sam "beret" to ręczna robota przyszłej teściowej więc... mnie się podoba, BAARDZO PODOBA! :roll:


Tło wygląda na 1szy rzut oka jakby było rozmazane tylko w poziomie.
drugi rzut oka wykazał ze po prawej stronie beretu jest coś dziwnego, ramię po prawej stronie wygląda jak wklejone

No właśnie a tu nic nie było doklejane...

gibberpl
17.12.08, 21:08
Kobieta zbyt młoda na taki beret?

:roll:, po 5 sekundach :lol:

Mysle, ze ze zdjeciem jest wsio ok, a nie palnal Ci czasem flesz podczas tego zdjecia ?

RadioErewan
17.12.08, 21:10
Sorry za głupi żart. Jak postanowiłem go usunąć, było już po beretach.
A co do dziwności, może ta pepitka na krawędziach wprowadza jakieś zakłócenia w odbiorze?

GoOrange
17.12.08, 21:10
:roll:, po 5 sekundach :lol:

Mysle, ze ze zdjeciem jest wsio ok, a nie palnal Ci czasem flesz podczas tego zdjecia ?

Byłem bez lampy a o wbudowanej już zapomniałem.


Sorry za głupi żart. Jak postanowiłem go usunąć, było już po beretach.
A co do dziwności, może ta pepitka na krawędziach wprowadza jakieś zakłócenia w odbiorze?

No tak tylko został sam jotpeg a bez rawa etapu na którym to się stało już nie wyłapię.

HrabiaMiod
17.12.08, 21:11
Lekki flesz i mała go?

dzemski
17.12.08, 21:12
hmm, dla mnie jakoś specjalnie dziwne nie jest.

może troszkę za bardzo dziewczyna odcina się od tła, przez co jest dziwne wrażenie, ale nie widzimy tu nóg, więc można przyjąć, że GO jest tak jak powinna być.

GoOrange
17.12.08, 21:15
Byłem bez lampy.

Ja bym może bardziej łapał trop tej obwódki, tyle że na jakim etapie obróbki to się mogło stać?


Sorry za głupi żart. Jak postanowiłem go usunąć, było już po beretach.
A co do dziwności, może ta pepitka na krawędziach wprowadza jakieś zakłócenia w odbiorze?

Luzik, chociaż akurat moja Ania jest dość wrażliwa a to prezent od mamy... Tak czy siak no problemo.

gibberpl
17.12.08, 21:15
Do GO z f/1.6 mało kto z posiadaczy systemu 4/3 jest przyzwyczajony, dlatego to dziwne, jeszcze 20 lat temu to...:mrgreen:

dzemski
17.12.08, 21:16
wyostrzanie krawędzi ?

giber: używałem 55/1.4, mamy Sigmę 30/1.4, a niedługo 50/1.4, więc będziemy się przyzwyczajać :)

gibberpl
17.12.08, 21:27
Ja cały czas ostrze zęby nie narzekam :wink:

diabolique
17.12.08, 21:27
A jakim szkłem robione?

GoOrange
17.12.08, 21:32
Poszperałem na CF i okazało się że nie formatowałem karty ale o dziwo na oryginale jest podobnie... :eek:

http://oly.goorange.pl/dziwolagi/PC148646-4.jpg


A jakim szkłem robione?

Zdecydowanie kozackim, do którego jeszcze nie dorosłem i mam nadzieję że jeszcze potrwa zanim w pełni go odkryję, Leica D Summilux 25mm 1:1.4 ASPH

diabolique
17.12.08, 21:37
Zdecydowanie kozackim, do którego jeszcze nie dorosłem i mam nadzieję że jeszcze potrwa zanim w pełni go odkryję, Leica D Summilux 25mm 1:1.4 ASPH

No i tak myślałem :wink:
Trafiłeś idealnie z głębią ostrości :grin:

GoOrange
17.12.08, 21:41
No i tak myślałem :wink:
Trafiłeś idealnie z głębią ostrości :grin:

W idealne pudło? Bo nie załapałem...

To będzie chyba to bo tutaj ratowane fotki i na nich nie ma takiej obwódki:

https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/18374/PC148612-11.jpg
https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/18374/PC148585-4s.jpg

diabolique
17.12.08, 21:43
W idealne pudło? Bo nie załapałem...


Czemu pudło? Postać jest ostra, reszta poza GO

GoOrange
17.12.08, 21:47
Czemu pudło? Postać jest ostra, reszta poza GO

Ha to ciekawe bo wniosek jaki mi się nasuwa w tej sytuacji jest dość jednoznaczny. Idealny jest tak mało prawdopodobny że aż kłujący, tylko niedoskonałość wydaje się być na tyle naturalna że aż w pewnym sensie... idealna?

gibberpl
17.12.08, 21:48
Wypilem setke sosnówki na spirytusie i ciagle nie lapie...

diabolique
17.12.08, 21:54
Ha to ciekawe bo wniosek jaki mi się nasuwa w tej sytuacji jest dość jednoznaczny. Idealny jest tak mało prawdopodobny że aż kłujący, tylko niedoskonałość wydaje się być na tyle naturalna że aż w pewnym sensie... idealna?

Dobra, nie łapię o co ci chodzi. Wycofuję się ze swoich wypowiedzi.
Chyba nie do końca wiem co to głębia ostrości.
Zobacz test na optyczne.pl, na końcu są sample.

GoOrange
17.12.08, 21:58
...tam od razu "nie łapię", "wycofuję się"...

Jeśli idealnie się wstrzeliłem a zdjęcie mimo wszystko jest nie takie to znaczy że gdybym gorzej się wstrzelił z głębią było by lepiej?

Morlok
17.12.08, 22:00
Chopie, marudzicie. Fotka prima, a Ty narzekasz.
Ja wykadrowałbym te badyle z lewej, podniósł kotrast i się cieszył, że lubej fajne zdjątko zrobiłem. Fotka jest naprawdę b. sympatyczna.
Z GO trafołeś świetnie, Ona ostra a reszta nie. I o to chodzi.
Pozdr.

Smerf Maruda
17.12.08, 22:03
Ja nie widzę nic dziwnego w focie. W żadnej z nich - wszystkie mi się podobają i są bardzo optymistyczne.

GoOrange
17.12.08, 22:15
OK, dzięki. Spróbuje nad tym przejść do porządku dziennego.

gibberpl
17.12.08, 22:53
OK, dzięki. Spróbuje nad tym przejść do porządku dziennego.

Wiem, ze egzystencja czasem potrafi byc cierpieniem ale zasadniczo alkohol badz melisa pomaga :twisted: