PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocenę



mcfred
12.12.08, 19:20
Powitanko , wczoraj się Wam przedstawiłem , dziś proszę o ocenę , i proszę , nie zgnojcie mnie na samym początku.Przedstawię ten sam motyw i powiedzcie , jeśli jest podstawa już coś oceniać , w którym kierunku dążyć.Proszę również o radę , co z odbitym światłem lamp na szkle : starać się go uniknąć , znaleźć mu miejsce gdzieś na artykule i wykorzystać jako bajer -element dekoracji ...? Zdjęcia nie są jeszcze obrobione w programie graficznym , próbuję je wykonać celem publikacji w moim sklepiku internetowym.

przemoa
12.12.08, 20:27
w szkło6 na pewno WB ci uciekło co do reszty trudno mi oceniać też jestem nowy,Pozdrawiam.A przy okazji wstawiaj zdjęcia prawidłowo ustawione bo szyja boli przy oglądaniu:wink:

RadioErewan
12.12.08, 20:31
Masz fajny klej. Zupełnie nie widać jak przykleiłeś flakon do ściany na 2 ostatnich fotkach.

Edit: Wiem, że jestem złośliwy.

Pozdrawiam

666cin
13.12.08, 04:42
do takich zdjęć przydalby się namiot bezcieniowy i dobre oswietlenie... bo zdjęcia są bardzo ciemne i nie przykuwają uwagi potencjalnego kupujacego;)

kasprzyk
13.12.08, 19:33
ciemno, ciemno kolego - nic fajnego nie wyszło.
Pzdr

mcfred
13.12.08, 20:15
ciemno, ciemno kolego - nic fajnego nie wyszło.
Pzdr

Kolego serdeczny , mam kłopot z tym smutkiem na poprzednich foto , parametry 1/125 , F8,0 , dążę do zachowania ostrości i unikam zmniejszania przesłony , bo przypalam , ale z kolei gubię kolory i światło . Czy to wina niedostatecznego oświetlenia ( niestety , 2 lampy i na razie nic więcej ) ,czy też dalej grzebać i poznawać aparat. Kombinuję ze światłem pośrednim , tłami ( białe lub czarne) , ale wciąż np. ceramika w załączonym jpg wygląda '' brudno'' . Wiem , że najlepiej , jak każdy sam dojdzie do wiedzy , ale wskażcie kierunek poszukiwań ... Pozdrawiam....

rocco
13.12.08, 20:54
Lepiej choć, moim zdaniem, jeszcze trochę za ciemno.
No i raczej niedopuszczalne jest obcięcie brzegu z prawej strony.

kasprzyk
13.12.08, 21:03
Witaj

F8 - to sporo - ja zawsze zmniejszam na minimum - będziesz miał światła dużo więcej. Druga sprawa - statyw, stabilizacja i dłuższe czasy - światła nie zabraknie, ISO - w miarę małe - bo zawsze psuje jakość fotek.
Powodzenia

mcfred
13.12.08, 21:18
Tak , tak , zaczynają mi się oczy otwierać , chyba nie mogę sztywno trzymać się wartości przysłony ( oświeciła mnie krytyka kolegi '' kasprzyk '' i wizyta na jego stronie , jeśli mogę polecić i moderator pozwoli , to kto jeszcze nie był :http://www.fotosite.pl/artykuly/fotografia/ev-wartosc-ekspozycji.html ).Statyw jest , mimo to jeszcze raz proszę , jeśli ktoś poradzi z tym światełkiem , wcześniej jeden z kolegów pisał o namiocie bezcieniowym , ale to chyba nie jest konieczne , jeśli mam tła , lampy z parasolkami ( chyba tak to się nazywa ,takie czarne ,prostokątne , z odblaskiem w środku i białymi przysłonkami :lol::oops: , ... Może jeszcze to ...

kasprzyk
13.12.08, 21:22
( oświeciła mnie krytyka kolegi '' kasprzyk '' i wizyta na jego stronie , ...

nie przeginaj, ze mnie taki krytyk jaki fotograf, że szkoda gadać.
Ostatnie już całkiem przyzwoite jakby nie ostrość - trochę jej brakuje.
Niech fachowcy się wypowiedzą.

i jeszcze jedno - po zeskalowaniu wyostrzasz ?
pozdrawiam

mcfred
13.12.08, 21:36
''i jeszcze jedno - po zeskalowaniu wyostrzasz ?'' - nie wiem , co masz na myśli (jeszcze za Gimpa lub Photo... się nie zabrałem , bawiłem się kiedyś tylko w rysunek wektorowy i CAD :lol: ), jeśli to , że zmniejszyłem rozmiar w Olympus Master , to dalej nic nie obrabiałem , żadnych filtrów . Na razie tylko próbuję fotki , ale widzę , że wskoczyłem od razu w głęboką wodę ( fotografia szkła i ceramiki , przeszkadza mi ich powierzchnia i odblaski ) , ale nie mam czasu , postawiłem sobie biznesikowe zadanko i muszę zrobić fotki około 200 artykułów . I jak zwykle , chcę wszystko umieć sam :wink: . Próbowałem inne artykuły , jeśli mogę przedstawić i prosić o ocenę , ale chyba przed obróbką to już troszkę lepiej , co nie ?...

qbic
13.12.08, 21:41
Za dużo pustego, imho lepszy pion.

kasprzyk
13.12.08, 21:46
Nie wiem jak w Olympus Master - ale fotkę po zmniejszeniu, zawsze musisz wyostrzyć. W gimpie - skalowanie - później wyostrzanie - sam dojdziesz do wprawy.

Za qbic- iem mniej tła więcej przedmiotu - ale i tak coraz lepiej.
pzdr

kasprzyk
13.12.08, 21:50
i oczywiście większy format tak z 800/600

Dziadek
13.12.08, 22:05
Zajrzyj na stronę mojego kolegi, który też się zmierzył ze szkłem

http://www.cholocinski.pl/index.php?symbol=galeria.htm&idkat=13&idpodkat=83&przelacz=1

może się przyda gładka płyta do ustawienia szkła, częściowo przepuszczająca światło do podświetlenia.
Moim zdaniem, namiot bezcieniowy to dobry pomysł.
Tu m.in. można coś takiego obejrzeć.

http://www.photoflex.com/store/product_info.php?cPath=111_113_119&products_id=749&utm_source=blast&utm_medium=email&utm_content=igloo_row04&utm_campaign=inventory_clearance

mcfred
13.12.08, 22:20
Uff , ten kolega to artysta , nie śmiem marzyć mając dwudniowe doświadczenie fotograficzne , częściową wiedzę z instrukcji i ograniczony budżet o takich fotkach . Moim celem jest niezależność ( trudno dzisiaj o słownych fachowców ) i wykonanie przyzwoitych fotek , bym nie musiał się ich wstydzić i by klienci '' kupowali oczami '' . Ale dziękuję za link i super drogowskaz .

Smerf Maruda
14.12.08, 02:09
Takie zdjęcia robisz po dwóch dniach? No to gratulacje. Mi nigdy - mimo fotgrafowania od lat ponad pięciu - nie udało się zrobić dobrego zdjęcia przedmiotu. A Twoje zdjęcia, jak na moje niewprawne oko, są dobre.

mcfred
14.12.08, 09:22
Dziękuję bardzo , dwa dni , ale bardzo intensywne ( karta , niczym papier , przyjmie wszystko , a jeszcze można z niej kasować , i tak od nowa ...:grin:).Po prostu czasem trzeba być szczerym do bólu . Gdy kupowałem akcesoria w Funsports w Łodzi , powiedziałem o moim zerowym doświadczeniu . Gościu wybrał mi graty,polecił model aparatu dla początkującego i polecił dla tego typu foto startować z 1/125 i F8 , a potem dopiero próbować dalej . Nawet nie miałem pojęcia , co te parametry oznaczają , ale posłuchałem.Z kolei przy zakupie aparatu miałem szczęście trafić na sprzedawcę-zapaleńca , którego pozdrawiam , z fotografii makro (zdjęcia uśmiechów robaków z 1 cm itp robione przez sześć lat ) i ten też potwierdził trafność wyboru sprzętu i dał coś porady.W tej chwili mam w chacie cały pokój zastawiony tłami , stojaczkami , płyty styropianu , zasłony z czarnego kartonu ,wszystko własnej roboty i kombinuję . Śłowem , obłęd , żona tylko puka się w głowę i dzwoni do teściowej ...:wink: