PDA

Zobacz pełną wersję : radiowe sterowanie lamp błyskowych FL



droplet
7.12.08, 22:27
Olympus podarował mi dwie lampy FL50R i postanowiłem zrobić nimi mini studio. Problem w tym, że błysk sterujący wystrasza mi modeli :-).

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się wiedzą jak podłączyć radiowo 2*FL50R do E-3 - na TTL mi specjalnie nie zależy.

Na razie rozważam:

Hensel RC/RF-TS Transmitter + 2*Hensel RC/RF-R RC Receiver

Karol
7.12.08, 22:29
Olympus podarował mi dwie lampy FL50R

Jak to Ci podarował ;-) ? - kupiłeś 2 E-trójki?

RadioErewan
7.12.08, 22:45
Olympus podarował mi dwie lampy FL50R i postanowiłem zrobić nimi mini studio. Problem w tym, że błysk sterujący wystrasza mi modeli :-).

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się wiedzą jak podłączyć radiowo 2*FL50R do E-3 - na TTL mi specjalnie nie zależy.

Na razie rozważam:

Hensel RC/RF-TS Transmitter + 2*Hensel RC/RF-R RC Receiver

Pocket Wizard. Standard przemysłowy.

Pozdrawiam

droplet
8.12.08, 01:41
Pocket Wizard. Standard przemysłowy.

Pozdrawiam

dzięki, to chyba najlepszy system. Plus II w B&H cena 188 USD, a w Pstryku za zestaw z dwoma 1500 zł. Tyle, że potrzebuję trzy, tak że chyba spróbuję z USA.

Jeszcze tylko pytanie czy nie lepiej MultiMax, bo oferuje mniejsze czasy - no ale 100 USD droższy.

RadioErewan
8.12.08, 03:28
dzięki, to chyba najlepszy system. Plus II w B&H cena 188 USD, a w Pstryku za zestaw z dwoma 1500 zł. Tyle, że potrzebuję trzy, tak że chyba spróbuję z USA.

Jeszcze tylko pytanie czy nie lepiej MultiMax, bo oferuje mniejsze czasy - no ale 100 USD droższy.

A to już ty wiesz, czy ci potrzebny wodotrysk. Nie wiem/nie chce mi się sprawdzać, ale chyba w trybie slave lampy Olympusa nie są w stanie działać w trybie FP. Nie masz aparatu z migawką centralną/irysową, to po co ci sync na 1/2000? Multimax ma interwałometr, co jest ciekawe, jak się da tym sterować aparatem.

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
ps. No i lampami FL 50r da się chyba sterować w trybie "slave" bez przedbłysków jak z normalną fotocelą. Więc zamiast wydawać kasę na zawodowe szpeje, może wypróbuj taki sposób wyzwalania?
Za zaoszczędzone pieniądze (choć nie będzie to tak niezawodna technologia) kup sobie normalną lampę studyjną z 2 czy 3 narzedziami do kształtowania światła, albo softboxy do tych systemowych, albo przepij?

Pozdrawiam

orwo
27.12.08, 19:30
Mam lampy FL 36R, odpalają bez przedbłysków w trybie : auto slave i manual slave. Prawdopodobnie FL-50R zachowuje się identycznie.
pozdrawiam

MELCER
27.12.08, 20:21
dzięki, to chyba najlepszy system. Plus II w B&H cena 188 USD, a w Pstryku za zestaw z dwoma 1500 zł. Tyle, że potrzebuję trzy, tak że chyba spróbuję z USA.

Jeszcze tylko pytanie czy nie lepiej MultiMax, bo oferuje mniejsze czasy - no ale 100 USD droższy.

jest jeszcze cos takiego
MicroSync Synchronizator CR2032
http://fotozakupy.pl/akcesoria-lamp-blyskowych/microsync-synchronizator-cr2032,8251s

RadioErewan
27.12.08, 21:00
Szuwaxów z Chihn i Korei (te są lepsze) jest na rynku masę. Większość miałem w reku i nic niestety nie zastąpi PocketWizarda.

Pozdrawiam