PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry HAKUBA



liso
13.08.04, 00:25
Witam, czy ktoś miał okazję używać filtrów tej firmy?. Znalazłem ofertę na allegro. Z góry dzięki za wszelkie info.

zloty_2000
13.08.04, 09:00
Liso,

ja bym radzil pozbierac i kupic filtry HOYA, wiem ze sa drogie, jednak sa chyba jednymi z lepszych na naszym rynku

pozdrawiam

Avalon
26.08.04, 23:59
Tez szukam dobrego "polarka" i widziałem kika ofert "Hoya" na Allegro.Jednak sama marka to chyba nie wszystko.Są np. interesujące mnie M58 za ok 130zł jak i za 230 (Hoya HMC) Ten drugi ma wielowarstwowe powłoki ale czy to naprawde az tak duzo daje żeby płacic prawie 100% więcej. Jeszcze jedno pytanie .Czy jak założe polaryzacyjny to warto jeszcze inwestowac w Skylight?Widziałem zdjęcia zrobione z tym filtrem i efekt koncowy był bardzo podobny jak z "polarem"

liso
28.08.04, 22:45
Usłyszałem dobrą opinię o filtrach HAMA z wiarygodnego źródła i zaufam tej opinii.
Co do filtra skylight też sie pytałem i chyba ten sam efekt co zwykły UV. Myślę, że podstawa to UV dla ochrony, polar i jak ktoś chce to jakieś efektowe. Z tego co usłyszałem to HOYA nie jest taka rewelacyjna żeby ją za każdym razem polecać. I tak przykładowo mój UV HOYA wywale jak tylko będę mieć kasę na inny bo wygląda jakby się "rozwarstwiał" - taki nalot się na nim robi i wogóle.

bodekmc
17.09.04, 19:50
Slyszalem nawet ze Hakuba jest najlepsza z tanich filtrow.
Czyli lepsza niz matin hama czy king.
Sam teraz zamierzam kupic filtry i tez szukam informacji na ten temat.
Moze ktos wyprobuje??

Avalon
17.09.04, 21:14
Kupiłem w końcu Hakuby i miałem juz okazje popstrykac troche zdjątek w róznych warunkach.Powiem szczerze że w 95% sytuacji zdjęciowych żadnego efektu nie widać .Jest ani lepiej , ani gorzej. W pozostałych 5% widać jednak zmiane na plus. Nie jestem juz taki pewien czy dwa razy drozszy filtr dał by dwa razy lepsze efekty (bardziej zauważalne) Wątpie.
A skoro nie widac efektu to po co przepłacać :wink:

bodekmc
17.09.04, 21:53
Chodzi o filtr UV sie domyslam!!
Bo jesli o polaryzacyjny to chyba jest ze szkla okiennego!
Pozdrawiam!

Avalon
17.09.04, 22:12
Nie wiedziałem że Hakuba produkuje filtry ze szkła okiennego. Mógł bym sam sobie zrobic taki filtr....

bodekmc
18.09.04, 16:51
Nie wiedziałem że Hakuba produkuje filtry ze szkła okiennego. Mógł bym sam sobie zrobic taki filtr....

No wydawalo mi sie ze przy polaryzacyjnym to juz powinno byc widac spora roznice. a UV raczej tylko do ochrony.
Teraz nie wiem czy ta hakuba jest cienka czy te filtry po prostu duzo w zdjeciu nie zmieniaja...
Pozdrawiam!!! :)

yacek
20.09.04, 13:07
Hakuba nie jest cienka ;) i jak nie możesz dostać Hoyi to spokojnie możesz brać np. wersje MC ( z powłokami ) i zerknij tez na ofertę Marumi mam UV-kę i jest git ( wersja Water Proof Slim )

bodekmc
20.09.04, 13:17
Hoye moge miec za 120pln wersje standard. Zdaje sie po jednej powlace z kazdej strony a hakube za 90pln. Warto dolozyc???(chodzi o polar 52mm)
Testowal ktos hakube????

yacek
24.09.04, 16:35
bez urazy , ale do c-725 nie ma co przesadzać z filtrem ;) ( jakość obiektywu ) i Hakuba i Hoya ( standard ) czy Marumi spoko wystarczy , nie warto przepłacać bo i tak nie zobaczysz efektu .