PDA

Zobacz pełną wersję : W sumie na taki pomysł wpadłam



Ania_
3.12.08, 21:11
Nie wiem sama czy do tego działu, ale jak nie do tego, to niech któryś mod przeniesie.

Dawno, dawno temu był taki super pomysł Suchara o przewodnikach po miastach: tutaj można poczytać (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=9581). Niestety wyszło tak sobie, chociaż pomysł rewelacyjny.

Ja wpadłam na nieco inny, z dużą dozą obaw czy w ogóle ma to sens. Dużo wyjeżdżam, z wyjazdów mam masę notatek - mniej lub bardziej ciekawych. :wink: Nie umiem pisać systematycznych przewodników, mogę tylko opisywać miejsca, w których byłam. Zaczęłam od pierwszego - Kuźnicy, małej miejscowości na półwyspie helskim. Opis można przeczytać tutaj (http://www.annaw.pl/kuznica0904.php). Może komuś pomoże wybrać miejsce na wakacje. ;)

Wszelkie uwagi są mile widziane. :wink: Borykam się z problemami typu ilość zdjęć, jakie powinny być dodawane. W końcu bardziej chodzi mi o relacje, niż fotostory. :wink:

paakayttaja
3.12.08, 21:37
Pomysł ciekawy. W takich relacjach dobrze zaznaczać miejsca, które warto zobaczyć, w którą dziurę zagląda najmniej turystów, gdzie najlepiej zjeść, itp.
W podobny sposób polecam znajomym zwiedzanie Moraw.

Ania_
3.12.08, 21:41
Dzięki za wskazówki. Z jedzeniem może być o tyle problem, że znając polskie realia to się ciągle zmienia. :|

herbie_mp
3.12.08, 21:58
...Nie umiem pisać systematycznych przewodników, mogę tylko opisywać miejsca, w których byłam. Zaczęłam od pierwszego - Kuźnicy, małej miejscowości na półwyspie helskim. Opis można przeczytać tutaj (http://www.annaw.pl/kuznica0904.php). Może komuś pomoże wybrać miejsce na wakacje. ;)

Wszelkie uwagi są mile widziane. :wink: Borykam się z problemami typu ilość zdjęć, jakie powinny być dodawane. W końcu bardziej chodzi mi o relacje, niż fotostory. :wink:
IMHO pomysł jest wart uwagi :-) Można by stworzyć oddzielny dział w forum ogólnym, lub jako podforum HydePark. Myślę, że mogłoby mieć zasady takie jak Giełda (możliwość dopisywania odpowiedzi tylko przez założyciela wątku lub modów), żeby nie przekształcało się to w jałową, zaciemniającą temat dyskusję...
Może mogłoby się to nazywać Turystyka. Acha, i musiałoby zawierac oczywiście opis, dane, namiary, itp. A zdjęć niech se dodają ile wlezie :wink: Albo ograniczyć do powiedzmy 10 lub 15...
:grin:
Tak bym to widział :mrgreen:
Ale to tylko moja koncepcja... :wink:

misiek1928
3.12.08, 22:11
Można także dorzucać otagowane geograficznie zdjęcia lub same współrzędne dla danego miejsca - tak łatwiej będzie tam trafić posiadaczom odbiorników GPS ;)
Świetny pomysł.

Ania_
3.12.08, 22:13
A właśnie - ze współrzędnymi są problemy. :roll: Marzyło mi się, ale znalezienie współrzędnych dla niektórych punktów (nie miejscowości) graniczy z cudem. :|

PiotrAntasik
3.12.08, 22:14
A google earth?

misiek1928
3.12.08, 22:16
A właśnie - ze współrzędnymi są problemy. :roll: Marzyło mi się, ale znalezienie współrzędnych dla niektórych punktów (nie miejscowości) graniczy z cudem. :|

Warto zainwestować w odbiornik GPS. Najlepiej z wbudowanym loggerem. Wtedy można automatycznie geotaggować fotki.

salvadhor
3.12.08, 22:20
Nie odbierajcie ludziom radości z odkrywania tych miejsc - na co mapki, na co jakieś rozkłady jazdy, odpisy z menu knajp, itp. Wystarczy wzmianka, parę zdjęć i już. Klimat, przekażcie klimat miejsca.

Żadne tagi, dżiperesy i inne cuda nie zastąpią ślęczenia nad papierową mapą, wyszukiwania w przewodniach, łażenia po okolicy.

misiek1928
3.12.08, 22:26
Po części masz rację, ale jak już pomyślimy o większym mieście to także i problem ze znalezieniem czegoś jest większy. Potrzeba więcej czasu i kasy. Ale tak czy inaczej pomysł zacny.

herbie_mp
3.12.08, 22:27
A właśnie - ze współrzędnymi są problemy. :roll: Marzyło mi się, ale znalezienie współrzędnych dla niektórych punktów (nie miejscowości) graniczy z cudem. :|
A próbowałaś na TarGeo http://www.targeo.pl/ ?
Klikasz PPM i wybierasz pokaż współrzędne miejsca i wychodzi Ci coś w stylu jak na fotce. Współrzędne jakie tylko chcesz :wink:

herbie_mp
3.12.08, 22:28
Żadne tagi, dżiperesy i inne cuda nie zastąpią ślęczenia nad papierową mapą, wyszukiwania w przewodniach, łażenia po okolicy.
Toż to właśnie będzie taki przewodnik, tylko że online :wink::wink::wink:

misiek1928
3.12.08, 22:38
Ja bym proponował także wrzucać jako załącznik do takiego wątku tą samą treść w pliku PDF :) W końcu jak się chce gdzieś pojechać to warto by mieć taki wątek pod ręką na papierze ;)

herbie_mp
3.12.08, 22:48
Ja bym proponował także wrzucać jako załącznik do takiego wątku tą samą treść w pliku PDF :) W końcu jak się chce gdzieś pojechać to warto by mieć taki wątek pod ręką na papierze ;)
Popieram, słuszna uwaga :grin:

robasss
3.12.08, 23:23
salvadhor moze i masz racje ale czesto z braku czasu i przy dobrej pogodzie chce sie jechac w miejsce jakie juz ktos zareklamowal opisem i fotka ( takie na BANK pewne ) - sam czesto robie takie wypady i nie zaluje :) a zwlaszcza w szkocji, gdzie czesto trzeba kilometrow narobic zeby sfocic ciekawe miejsce - jestem na TAK 3 x - pozdrawiam

rodia
4.12.08, 00:53
Mniejsza z tym kto jest za a kto przeciw. Do konkretów: jak ma to wyglądać od strony organizacyjnej? Gdzie te opisy miejsc mają być? Jeden dział na forum do tego czy jak?

misiek1928
4.12.08, 10:12
Moim jakże skromnym w tej kwestii zdanie, powinien to być właśnie oddzielny dział - jak Giełda, bez możliwości komentowania. Gdyby ktoś miał jakieś obiekcje do danego miejsca to zawsze jest priv więc można współpracować.

Ania_
4.12.08, 12:17
Wiecie co, nie bardzo wiem o czym mówicie... :wink: pokazałam swoją stronę, na której chcę zamieszczać opisy- w takiej formie, nieważne czy bardzo przydatnej czy nie, bo to tylko część mojej www. Byłam ciekawa Waszych opinii, czy to takie całkowite dno, czy może ujdzie. ;) Salvadhor bardzo dobrze ujął to w swoim poście ;) Tymczasem piszecie o załącznikach do postów, więc....???

paakayttaja
4.12.08, 12:32
Nie no, Twój pomysł jest OK - teraz musisz go jedynie wypozycjonować tak, aby się ludzie nim zainteresowali. No i aktualizować na bierząco. Ewentualnie zrobić osobny portal, zebrać paru(nastu) maniaków, którzy oprócz np. obijania się na wakacjach, zdadzą choćby krótką rewelację w stylu "w Budapeszcie na Vaci utca uważamy na tę i tamtą knajpę, bo cennika nie ma i sami sobie dopisują napiwki" czy "warto zajrzeć do tradycyjnej żydowskiej restauracji przy Dob utca, schowanej w podwórzu starej kamienicy - bo jedzenie tanie i duuużo".

Pozdro ;-)

black_bird
4.12.08, 12:51
[QUOTE=Mysikrólik;254261]Nie wiem sama czy do tego działu, ale jak nie do tego, to niech któryś mod przeniesie.

Dawno, dawno temu był taki super pomysł Suchara o przewodnikach po miastach: tutaj można poczytać (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=9581). Niestety wyszło tak sobie, chociaż pomysł rewelacyjny.

Ja wpadłam na nieco inny, z dużą dozą obaw czy w ogóle ma to sens. Dużo wyjeżdżam, z wyjazdów mam masę notatek - mniej lub bardziej ciekawych. :wink: Nie umiem pisać systematycznych przewodników, mogę tylko opisywać miejsca, w których byłam. Zaczęłam od pierwszego - Kuźnicy, małej miejscowości na półwyspie helskim. Opis można przeczytać tutaj (http://www.annaw.pl/kuznica0904.php). Może komuś pomoże wybrać miejsce na wakacje. ;)

Zajrzałem Mysikrólico, ładny opis acz subiektywny. Każdy z Nas kiedyś latał w gatkach po plaży - jeden tu, drugi tam ;).
Z patronką rybaków jest pewna nieścisłośc - "czcili św. Barbarę przede wszystkim ci, którzy na śmierć nagłą i niespodziewaną są najwięcej narażeni: górnicy, hutnicy, marynarze, rybacy, żołnierze, kamieniarze, więźniowie itp. Polecali się jej wszyscy, którzy chcieli sobie uprosić u Pana Boga śmierć szczęśliwą." To tak a propos - dziś jest Barbórka ;)

Byłbym widział ten projekt jako mapę ciekawostek na wyjazdy plenerowe - wszak to forum fotograficzne. Z autopsji wiem, ze wszystko inne się zmienia jak słusznie zauważyłaś ... krajobrazy najdluzej się opierają zmianom.

Do innych celów jest sporo przewodników - chocby Pascala.

kali999
4.12.08, 13:11
Pomysł fajny, tylko czy ze wzrostem zainteresowania nim nie spadnie atrakcyjność opisanych miejsc ich spokój.
A Kuźnica jest superową miejscowością, pub już jeden powstał ale ma bardzo fajny klimat, jest nieduży, dobre jedzenie i jako jedyny jest otwarty dłużej niż do 23. Rano jak wychodziłem na plaży widzę jedynie do 10 osób już rozłożonych, a plaża szeroka. I więcej osób nie będzie, bo miesiąc przed można już tylko znaleźć pojedyncze miejsca i to z wielkim trudem. A jak ktoś będzie tęsknił do gwaru do Jastarni można nawet na piechotę się wybrać. Byłem w tym roku i wybieram się tam w następnym, kocham spokojne miejsca.

herbie_mp
4.12.08, 13:16
Pomysł jak widać z oddźwięku forumowiczów jest dobry. Ale nie zaznaczyłaś, że chodzi tylko o Twoją stronkę, więc odnieśliśmy to do forum jako docelowego miejsca na taki projekt. :) Nie dogadaliśmy się może troszkę. Ale i tak nadal podtrzymuję swoje zdanie. Byłoby tu miejsce na takie coś :wink:
Popieram Twój pomysł, gdziekolwiek i jakkolwiek będzie :grin::grin::grin:

PS. Mam nadzieję, że dopuścisz w razie czego opisy innych ludzi :wink:

Ania_
4.12.08, 23:12
Blackbird - dziękuję za uwagi, oczywiście, że subiektywnie ;), bo w końcu to w zasadzie dziennik z podróży
Kali - myślę, że moja strona jest tak mało popularna, że raczej tym miejscom to nie zagrozi ;)
Herbie - spoko ;) obawiam się, że na forum to nie przejdzie, dlatego, że jest wiele portali i for związanych z turystyką

czmielek
5.12.08, 00:20
Co nie zmienia faktu że i u nas wątek z turystyką by się przydał. Może teraz pogoda nie zachęca do wypadów po Europie ale im blizej wakacji tym chetniej by się do niego zaglądało. Co do opisu Mysikrólika to bardzo mi się podobał, szkoda tylko że zdjęć mało...

festin
5.12.08, 01:53
Ja wpadłam na nieco inny, z dużą dozą obaw czy w ogóle ma to sens.

Oczywiście, że ma sens :-)
Żyjemy w ciekawych czasach, gdzie każdy mając dostęp do sieci może udostępnić milionom coś "od siebie".
I najfajniejsze jest to, że to co umieścisz w sieci zależy tylko od Ciebie. To Ty decydujesz o formie, nastroju, wymowie, lub też stosunku ilości zdjęć do ilości tekstu. Rób jak czujesz, a resztą już zajmie się wujek google :-)