PDA

Zobacz pełną wersję : e-3 - Padł wyświetlacz w wizjerze



alastor
30.11.08, 01:13
Witam

Nie chce zakładać nowego wątku, a mam pytanie do właścicieli e3. Czy w jakikolwiek sposób można wyłączyć wyświetlacz w wizjerze aparatu ? Albo inaczej czy ktoś miał już taki kłopot, że wyświetlacz przestał pracować po dwudniowym używaniu nowego aparatu ? Z góry dzięki za pomoc. Dodam tylko, że aparat nie zdążył upść, nie był zalany wodą, krótko mówiąc eksploatacja była poprawna.

Pozdrawiam

tao
30.11.08, 01:22
wył. się nie da. coś musiało się sypnąć i w tej sytuacji to tylko chyba serwis pozostaje. Ale spróbuj wyjąć baterie i zostaw go tak przynajmniej na 1 dzień.
A ewentualnym zalaniem to bym sie nie martwił bo 3 jest naprawde solidnie uszczelniona

black_bird
30.11.08, 10:21
wył. się nie da. coś musiało się sypnąć i w tej sytuacji to tylko chyba serwis pozostaje. Ale spróbuj wyjąć baterie i zostaw go tak przynajmniej na 1 dzień.
A ewentualnym zalaniem to bym sie nie martwił bo 3 jest naprawde solidnie uszczelniona

Jak zaczniemy takie glupoty pisac tutaj, to zejdziemy na psy ...:( Oczywiscie, ze e3 ma taką funkcje. Zrobie wyjatek i nie odesle do instrukcji -> menu -> na dole zakladka 2 i na 2 str -> PODGĄD-> wył lub auto, 1 sek 2 sek itp.
Inna rzecz czy -> wcisnięcie podglądu inicjuje wyswietlacz? Jesli nie, to jest problem.

Szogo
30.11.08, 10:33
Jak zaczniemy takie glupoty pisac tutaj, to zejdziemy na psy ...:( Oczywiscie, ze e3 ma taką funkcje. Zrobie wyjatek i nie odesle do instrukcji -> menu -> na dole zakladka 2 i na 2 str -> PODGĄD-> wył lub auto, 1 sek 2 sek itp.
Inna rzecz czy -> wcisnięcie podglądu inicjuje wyswietlacz? Jesli nie, to jest problem.

Wyjątkowo nie napiszę czytaj ze zrozumieniem... albo co mi tam napiszę.


Witam

Nie chce zakładać nowego wątku, a mam pytanie do właścicieli e3. Czy w jakikolwiek sposób można wyłączyć wyświetlacz w wizjerze aparatu ? Albo inaczej czy ktoś miał już taki kłopot, że wyświetlacz przestał pracować po dwudniowym używaniu nowego aparatu ? Z góry dzięki za pomoc. Dodam tylko, że aparat nie zdążył upść, nie był zalany wodą, krótko mówiąc eksploatacja była poprawna.

Pozdrawiam

boomer
30.11.08, 11:09
A co ma wizjer do funkcji podgladu zdjecia? I co ma przycisk info, majacy wplyw na wyswietlacz LCD, do wizjera? Juz zeszlismy na psy jak takie rzeczy wypisujemy :p ;)
Tak na powaznie to kazdy moze sie pomylic, nie doczytal i wyszedl kwiatek :) Wielka mi rzecz :)

Szogo
30.11.08, 11:37
A co ma wizjer do funkcji podgladu zdjecia? I co ma przycisk info, majacy wplyw na wyswietlacz LCD, do wizjera? Juz zeszlismy na psy jak takie rzeczy wypisujemy :p ;)
Tak na powaznie to kazdy moze sie pomylic, nie doczytal i wyszedl kwiatek :) Wielka mi rzecz :)

Tylko jak się po kimś jedzie i się go krytykuje wmawiając, że poziom na psy schodzi to wypadało by doczytać upewnić się czy na pewno ma się rację.

p.s. Jako że to OT to za przykładem innego kolegi z forum sam się zaraportuję.

alastor
30.11.08, 12:15
Troszkę burzliwy OT się zrobił. Szkoda. Niestety aparat na dniach zostanie wysłany do serwisu.

Pozdrawiam

Karol
30.11.08, 12:24
wyświetlacz przestał pracować po dwudniowym używaniu nowego aparatu

Skoro tak to nie lepiej wymienić na nowy w sklepie, niż bujać się z serwisem, czekać na aparat i mieć potem aparat serwisowany zamiast nowego?

alastor
30.11.08, 12:47
Skoro tak to nie lepiej wymienić na nowy w sklepie, niż bujać się z serwisem, czekać na aparat i mieć potem aparat serwisowany zamiast nowego?

Aparat był kupiony 12 listopada w sklepie internetowym. W swoje ręce dostałem go 27 listopada. Czyli okres (chyba) 10 dni na zwrot minął. Jak to mówią czami oszczędzanie się mści. W tym wypadku chodzi o zakup w PL (aparat sporo tańszy niż w Irlandii).

Szogo
30.11.08, 13:01
Aparat był kupiony 12 listopada w sklepie internetowym. W swoje ręce dostałem go 27 listopada. Czyli okres (chyba) 10 dni na zwrot minął. Jak to mówią czami oszczędzanie się mści. W tym wypadku chodzi o zakup w PL (aparat sporo tańszy niż w Irlandii).

chyba nie?
http://allegro.pl/phorum/read.php?f=343&i=6510&t=6510
nie wiem na ile to prawda ale liczy się podobno data doręczenia.

Karol
30.11.08, 13:02
Liczy się data doręczenia - dane z listu przewozowego, kuriera...

grizz
30.11.08, 13:02
10 dni od momentu dostarczenia rzeczy.

Szogo
30.11.08, 13:02
Dobrze by było wygooglać coś lepszego w jakimś serwisie prawnym.

alastor
30.11.08, 13:06
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Aparat został kupiony w Polsce i wysłany na polski adres (dostarczony 17 listopada). Do Irlandii został przywieziony przez znajomego. W czwartek go odebrałem zrobiłem pierwsze zdjęcie a wczoraj wyświetlacz przestał działać. Czyli jednak serwis się kłania.

black_bird
30.11.08, 13:15
Wyjątkowo nie napiszę czytaj ze zrozumieniem... albo co mi tam napiszę.
Faktycznie - zwracam honor ;)

W błąd wprowadził mnie autor zapytania pisząc o "wyswietlaczu" w wizjerze. Wizjer mi juz umknął bo zakodowane mam ze w wizjerze są "informacje" a nie "wyswietlacz" ot co.

Vide instrukcja Olympusa e3:

Informacja w wizjerze:

Informacja LCD standard:
Uaktywnione punkty AF
powiadamianie o funkcji bracketing (BKT)
powiadamianie o trybie zdjęć czarno-białych
Tryb przesuwu kadrów
Wskazanie korekcji ekspozycji
Tryb ekspozycji
Tryb działania lampy błyskowej
Tryb ostrości
ISO
Tryb pomiaru ekspozycji
Liczba zdjęć, jaką można zapisać
Tryb zapisu
Balans bieli
Wartość korekcji balansu bieli

Karol
30.11.08, 13:17
Nieprecyzyjnia się wyraziłem. Aparat został kupiony w Polsce i wysłany na polski adres (dostarczony 17 listopada). Do Irlandii został przywieziony przez znajomego. W czwartek go odebrałem zrobiłem pierwsze zdjęcie a wczoraj wyświetlacz przestał działać. Czyli jednak serwis się kłania.

Zasada 10 dni dotyczy sytuacji rozmyślenia się po zakupie... Zastanawiam się czy w tym przypadku - towar się zepsuł wcześniej niż 30 dni od daty zakupu - nie mają zastosowania inne prawa konsumenta...? Niezgodność towaru z umową? W każdym razie sprzęt kupiony w Anglii (w stacjonarnym sklepie) po tym jak się zepsuł (2 tyg. po zakupie) został wymieniony przez sprzedawcę bez zająknięcia - stąd moje wątpliwości...
Niech się wypowie ktoś bardziej w temacie. Jak jesteś obecnie w Polsce zadzwoń do rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, nim wyślesz aparat do serwisu, ew. niech zadzwoni ktoś z Twoich bliskich...

alastor
30.11.08, 13:27
Zasada 10 dni dotyczy sytuacji rozmyślenia się po zakupie... Zastanawiam się czy w tym przypadku - towar się zepsuł wcześniej niż 30 dni od daty zakupu - nie mają zastosowania inne prawa konsumenta...? Niezgodność towaru z umową? W każdym razie sprzęt kupiony w Anglii (w stacjonarnym sklepie) po tym jak się zepsuł (2 tyg. po zakupie) został wymieniony przez sprzedawcę bez zająknięcia - stąd moje wątpliwości...
Niech się wypowie ktoś bardziej w temacie. Jak jesteś obecnie w Polsce zadzwoń do rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, nim wyślesz aparat do serwisu, ew. niech zadzwoni ktoś z Twoich bliskich...


Trzeba iść tym tropem :) Jutro zadzwonię do różnych instytucji.

black_bird
30.11.08, 13:37
na cyfrowym precyzują to tak:
http://www.cyfrowe.pl/zasady-sprzedazy-gwarancja-i-zwroty.html

Szogo
30.11.08, 14:36
na cyfrowym precyzują to tak:
http://www.cyfrowe.pl/zasady-sprzedazy-gwarancja-i-zwroty.html

Co do zwrotu w okresie 10 dni od daty dostarczenia to według mnie mają racje, że towar musi być zwrócony bez wad w oryginalnym opakowaniu itd. Ale bzdury o tym że towar dostarczony do reklamacji na podstawie gwarancji ma być zapakowany w oryginalne opakowanie kompromituje ich na całej linii. Trzymanie Opakowania od pralki, lodówki, zamrażarki i telewizora 50" jednocześnie w piwnicy budynku wielorodzinnego wraz ze styropianem i innymi śmieciami jest nie lada wyczynem:)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Proponuję pogrzebać tutaj:
http://www.federacja-konsumentow.org.pl

alastor
20.01.09, 22:53
Witam po długiej przerwie
Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej. W sumie załatwiam to przez znajomego także troszke potrwa kolejne wysyłanie do naprawy. Troszkę to deprymujące, ale uczy cierpliwości. Może za dwa miesiące zacznę go znowu używać ?. Mam małe pytanie do forumowiczów, gdzie można znaleźć tłumaczenie serwisowych kodów usterek, mój E3 ma w opisie usterki B00009 i B 0053. Z góry dzięki za pomoc.

MicSzu
20.01.09, 23:04
Daruj sobie te kodziki... o pupę je mozna potłuc:)... mnie tez wiele rzeczy naprawiali kodzikami a nic nie zorbili..xD

droplet
20.01.09, 23:20
Witam po długiej przerwie
Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej. W sumie załatwiam to przez znajomego także troszke potrwa kolejne wysyłanie do naprawy. Troszkę to deprymujące, ale uczy cierpliwości. Może za dwa miesiące zacznę go znowu używać ?. Mam małe pytanie do forumowiczów, gdzie można znaleźć tłumaczenie serwisowych kodów usterek, mój E3 ma w opisie usterki B00009 i B 0053. Z góry dzięki za pomoc.

Na stronie Olympusa znajdziesz numer telefonu do serwisu w Polsce tam się dowiesz co robili z twoim aparatem i co oznaczają kody po podaniu s/n aparatu, może skierują cię na kogoś w serwisie kto popilotuje naprawę. Możesz jeszcze wysłać e-mail-a.
Polecam kontakt z serwisem przynajmniej nie odeślą ci aparatu nie sprawdzonego.

Aparat ci wymienią po 3 naprawie tego samego uszkodzenia.

Jeden użytkownik do mnie napisał, że opis uszkodzenia wkłada do pojemnika na baterie w aparacie aby serwisant w Czechach go sobie dokładnie przeczytał :-)

Życzę powodzenia.

black_bird
21.01.09, 00:46
he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...;))

grizz
21.01.09, 00:50
he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...;))

Koszty :)

droplet
21.01.09, 01:18
he he, ale czy ten Czech doczyta sie polskiego? Nie rozumiem, czemu nie ma naszego polskiego serwisu, tylu zdolnych chłopaków mamy ...;))

użyłem skrótu myślowego :-). Oczywiście uszkodzenie należy opisać po angielsku. Chociaż po polsku Czech mógł się czegoś doczytać szczególnie jakby mu to jeszcze narysować :-).

Ja i tak uważam, że serwisant interesuje się tylko kodem nadanym przez serwis w Polsce.

emm
23.01.09, 01:12
Aparat wrócił do mnie po prawie dwóch miesiącach (naprawiony był już w grudniu, znajomy czekał na przesyłkę z UPS prawie trzy tygodnie) i niestety nastąpiło zaskoczenie, otóż wyświetlacz nie działa dalej.

Przecież to jaja jakieś są, wcześniej czytałem o e-3, który z uszkodzonym autofocusem jeździł kilka razy do serwisu. Opisywanie uszkodzenia po angielsku to też jakiś żart na szczęście chyba nie olympusowy. Dobrze, że po chińsku nie trzeba opisywać problemu w nadziei, że to zwiększy szansę naprawy. Poza tematem dodam, że z moim E-3 też mam problemy, zarówno z wyświetlaczem jak i z autofokusem ale dopóki 60% zdjęć mam ostrych to korzystam z wytrzymałej migawki. Jak padnie całkiem (oby na gwarancji jeszcze) to wtedy oddam do serwisu a kupię coś innego.

lordmoll
23.01.09, 10:40
Przecież to jaja jakieś są, wcześniej czytałem o e-3, który z uszkodzonym autofocusem jeździł kilka razy do serwisu. Opisywanie uszkodzenia po angielsku to też jakiś żart na szczęście chyba nie olympusowy. Dobrze, że po chińsku nie trzeba opisywać problemu w nadziei, że to zwiększy szansę naprawy. Poza tematem dodam, że z moim E-3 też mam problemy, zarówno z wyświetlaczem jak i z autofokusem ale dopóki 60% zdjęć mam ostrych to korzystam z wytrzymałej migawki. Jak padnie całkiem (oby na gwarancji jeszcze) to wtedy oddam do serwisu a kupię coś innego.

Od kiedy używasz E-3??

Może upadł ale nurkował gdzieś (chociaż jest przecież uszczelniony) i dlatego wyświetlacz szwankuje.

Co do ostrości jakiego szkła używasz??

emm
24.01.09, 03:36
E-3 to dwa msc zaledwie ale wczesniej z 510 tego problemu nie miałem. Nie upadł i nie zalał się, przynajmniej u mnie a kupiłem ganc nowy. Wyświetlacz przy przegladaniu zdjęc rozbłyskuje się na ułamek sekundy lub dłużej według swoich prawideł w sposób według mnie całkiem losowy, denerwujace ale wiekszych szkód z tego powodu nie widzę. Z racji tego, ze używam go od niedawna biorę pod uwagę kwestię ustawień. Co do autofokusa to 60-70% zdjęć ostrych mam przy pierwszej wersji 14-54. Przy 50-200 nie widze problemu z ostrością. Najgorzej jest przy Leica 25mm 1.4. i to przy róznych przysłonach. Jak napisałem, nie zamierzam go wysyłac do serwisu bo z tego co czytam to serwis nagrabił sobie pozytywnych opinii, czyszczeniem E-1 i bezpłatnym podklejaniem gum. Z innymi ustrerkami jest juz gorzej. Robię 3 zdjęcia zawsze i zazwyczaj 1-2 mam ostre. Wytrzymam a jak nie to rąbne nim o scianę a na pozostałe graty zrobię "wielką wyprz".


Dodam jeszcze, że mam włączoną blokadę uniemożliwiającą zrobienie zdjęcia bez złapania ostrości. Przykład: przysłona 2.0, czas 1/50,(IS w zasadzie zawsze mam włączony) dwa takie same kadry, jedno ostre a na drugim ostrość poszła w kosmos.

GALILEUSZ
1.03.09, 11:27
Wasze informacje o awariach E-3 nie najlepiej świadczą o modelu flagowym.
W kilku innych tematach użytkownicy wychwalali serwis Olympusa, że taki perfekcyjny, że naprawili i wymienili więcej niż musieli. A tu zupełnie odwrotne przypadki: wraca w takim samym stanie jak wyjechał, bez usunięcia usterki i dwa miesiące w plecy ? Ło matko, to tak to ja nie chcę.
Co dalej w tej sprawie?

RadioErewan
1.03.09, 11:43
Dodam jeszcze, że mam włączoną blokadę uniemożliwiającą zrobienie zdjęcia bez złapania ostrości. Przykład: przysłona 2.0, czas 1/50,(IS w zasadzie zawsze mam włączony) dwa takie same kadry, jedno ostre a na drugim ostrość poszła w kosmos.

A jak się włącza taką blokadę?

Pozdrawiam

diabolique
1.03.09, 12:22
Najgorzej jest przy Leica 25mm 1.4. i to przy róznych przysłonach. (...) Dodam jeszcze, że mam włączoną blokadę uniemożliwiającą zrobienie zdjęcia bez złapania ostrości. Przykład: przysłona 2.0, czas 1/50,(IS w zasadzie zawsze mam włączony) dwa takie same kadry, jedno ostre a na drugim ostrość poszła w kosmos.

Przy paru milimetrach głębi ostrości to nic dziwnego. Wystarczy mały ruch ręką po zablokowaniu ostrości by ostry punkt był gdzie indziej.

piotrktm
1.03.09, 12:23
W E-520 nazywa się to RLS PRIORITY w zależności od trybu AF z literką C lub S. Schowane w 1 menu użytkownika W zkładce C release

diabolique
1.03.09, 12:24
A jak się włącza taką blokadę?

Pozdrawiam

W menu jest do wyboru opcja: albo zwolnienie spustu dopiero po ustawieniu ostrości, albo niezależnie od autofocusu.

EDIT: kolega mnie uprzedził :grin:

RadioErewan
1.03.09, 12:36
Aha, chodzi o tę funkcję... A jak ona działa jak się porusza aparat albo fotografowany obiekt? Domyślne ustawienie tej funkcji to wyzwolenie migawki po uzyskaniu potwierdzenia ostrości (dla trybu S, nie pamiętam jak dla trybu C), więc to nie jest jakaś magiczna zmiana. W trybie S aparat na bank nie przewiduje, gdzie znajdzie się poruszający się obiekt (lub gdzie będzie poruszający się aparat) za 1/10 sekundy.
Jak masz jedno zdjęcie ostre, a kolejne nieostre, szukaj wady w swoim zachowaniu, lub w zachowaniu fotografowanego przedmiotu.

Pozdrawiam