PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus mju I - pytania



Przemowu
29.11.08, 14:33
hej!
Właśnie zanabyłem mju 1 i mam pare pytań:
1. W jaki sposób można wyjąć/włożyć baterie?
2. Po zamknięciu aparatu 'wyciągarka' buczy, ale z takim dziwnym harczeniem - czy tak ma być?
3. Mam paproszki w wizjerze - w jaki sposób można je wyjąć?
4. W jaki sposób włączyć samowyzwalacz?

pozdrawiam

Karol
29.11.08, 14:38
hej!
Właśnie zanabyłem mju 1 i mam pare pytań:
1. W jaki sposób można wyjąć/włożyć baterie?
2. Po zamknięciu aparatu 'wyciągarka' buczy, ale z takim dziwnym harczeniem - czy tak ma być?
3. Mam paproszki w wizjerze - w jaki sposób można je wyjąć?
4. W jaki sposób włączyć samowyzwalacz?
pozdrawiam
Witaj na Forum...
Pilnie wróć do sprzedawcy - najwyraźniej brakuje w Twoim zestawie instrukcji obsługi do aparatu, powinna (nawet musi) być...

Przemowu
1.12.08, 17:43
właśnie załadowałem do niego film i nic się nie dzieje :( pisze na wyświetlaczu E tak jakby nie było filmu w nim (?), nie da się zmienić flesza, a przycisk do wyzwalania jest zablokowany.... czyli jednak reklamacja?

Smerf Maruda
1.12.08, 17:52
Film się wciągnął? Nie zablokował się? Zamykanie mju bez filmu skutkuje buczeniem z harczeniem, podobnie jest u mnie w mju II.

grizz
1.12.08, 17:56
A jestes pewien, ze film zakładasz dobrze?

Przemowu
1.12.08, 18:26
myśle że poprawnie założyłem film - gdy chciałem go cofnąć nie dało się tzn. wszedł w rowki

Smerf Maruda
1.12.08, 18:29
Cóż, ja bym odesłał aparat do sprzedającego, wcześniej próbując mejlowo wyjaśnić co i jak. Wygląda na to, że aparat nie działa, choć ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić na podstawie Twoich opisów...

Przemowu
3.12.08, 13:28
wkładam kasetke do komory, naciągam film do pewnej strzałki, zamykam.. slysze buczenie z harczeniem... czekam aż dojedzie do konca i nadal pokazuje E... mimo ze gdy otworze aparat film jest juz wciagniety dalej...

Smerf Maruda
3.12.08, 13:33
wkładam kasetke do komory, naciągam film do pewnej strzałki, zamykam.. slysze buczenie z harczeniem... czekam aż dojedzie do konca i nadal pokazuje E... mimo ze gdy otworze aparat film jest juz wciagniety dalej...

Skontaktuj się ze sprzedającym, albo poszukaj instrukcji w internecie.

Przemowu
3.12.08, 21:27
niestety kontakt ze sprzedającym jest dość powolny.. nie odpisuje na postawione pytanie czzemu tak się dzieje...

wg. instrukcji obslugi dostepnych dla innych analogowych aparatow ze strony olympus wynika że wszystko robię prawidłowo, wkładam film, naciągam go aż do oznaczenia, film pozostaje między bolcami, tak by leżał prawidłowo.... zamykam tył, przewija przewija i koniec... nadal E ( empty)... nawet pod film podłożyłem kawałek papieru tak by nie latał w tej komorze - może wina stoi po stronie styków odczytu kodu DX ?

Przemowu
5.12.08, 11:52
robię wszystko zgodnie z instrukcją:
http://www.olympusamerica.com/files/O_Stylus.pdf

i nadal wyświetla E... film jest wciągnięty i aparat powinien być gotowy do użycia........

Smerf Maruda
5.12.08, 11:59
Przemek, wygląda na to, że apart jest uszkodzony... Trudno, napisz mejla do sprzedawcy o całej sytuacji. Kontaktowałeś się z nim w ogóle?