PDA

Zobacz pełną wersję : pat.p - prośba o uwagi i ocenę



pat.p
16.11.08, 15:08
Witam

Bardzo proszę o uwagi, krytykę (najchętniej wytknięcie konkretnych błędów, warsztatowych niedoróbek - np. który kadr lepszy: na zdjęciu nr1 czy 2) i ocenę dotyczącą ogólnego wrażenia tych moich podskoków z kulą u nogi :wink:

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Pat

grizz
16.11.08, 15:19
Troszkę ciemnawo i bez kontrastu.

Poza tym paskudnie poucinane. Tu buty tam plecy.

Temat super :)

pat.p
16.11.08, 15:25
Troszkę ciemnawo i bez kontrastu.

Poza tym paskudnie poucinane. Tu buty tam plecy.

Temat super :)


No tak, chciałbym jaśniej, ale koszmarnie przepalone niebo... Nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Chyba zostanie filtr szary jako jedyne lekarstwo na takie sytuacje... Co byś poradził?

Dzięki za uwagi

Pat

grizz
16.11.08, 15:44
Błysk dopełniający ;)

pat.p
16.11.08, 15:45
Błysk dopełniający ;)

czyli jednak lampa...
dzięki:)

K_Puchatek
16.11.08, 15:47
Witam,
Pierwsze dwie fotki (poza tym co napisał grizz) - zdecydowanie za mało przestrzeni po lewej, Zauważ że wszyscy na fotce patrz właśnie w tą stronę, przydałoby się więcej miejsca (żeby mieli na co patrzeć...:wink:), choćby kosztem prawego boku który niewiele wnosi.
Poza tym to bardzo fajny moment Trafiłeś...
Pozdrawiam

epicure
16.11.08, 15:52
No tak, chciałbym jaśniej, ale koszmarnie przepalone niebo... Nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.

Raw i ciągnięcie z cienia. Przy fotografii czarno-białej nie powinno to spowodować żadnej wyraźnej utraty jakości.

marecki
16.11.08, 19:09
Chyba próbowałeś nieco wyciągnąć z cienia bo w tych miejscach wyszedł okrutny szum.

pat.p
16.11.08, 21:21
Szum był zamierzony i nawet dodany... Natomiast co do ciągnięcia z RAW - ciągnąłem, ale może bez przekonania, obawiałem się przepalenia w jeszcze większym stopniu...

Dziękuję wszystkim za uwagi i proszę o jeszcze.

Pozdrawiam

Pat

Aha, wrzucę jeszcze dwa... Prośby - jak wyżej:)

P.