PDA

Zobacz pełną wersję : Agencje fotograficzne



cafubra
6.08.04, 09:19
Witam!

Mam pytanie, czy ktoś z Szacownych Forumowiczów zetknął się z tą problematyką. Dokładnie chodzi o wykonywanie zdjęć dla agencji fotograficznych w Polsce i zagranicą. Agencje zachodnie dobrze płacą - od 10 do 200 funtów za zdjęcie! (tak wynika z folderów np British Freelancer).
Czy ktoś miał z tym styczność. Jestem zainteresowany taką pracą. Proszę o rady lub ostrzeżenia. Czy warto spróbować?

piotr-pl
8.08.04, 21:19
po co korzystać z pośredników? rynek wygląda przeważnie tak:
1/ firma zleca agencji reklamowej wykonanie np reklamy swoich produktów
2/ agencja reklamowa posiada silne zaplecze techniczne w zakresie przygotowania i obróbki cyfrowej reklamy oraz wiedzę i pomysł, ale dużo z nich w/g mojej wiedzy korzysta właśnie z bardziej lub mniej profesjonalnych agencji fotograficznych (ceny tutaj są ogromne i bardzo zróżnicowane)
moja sugestia, to znajdź kontakt z firmą reklamową, która tym się zajmuje, zaciągnij info co do aktualnego zapotrzebowania na materiał, wykonaj go i prześlij,
jeżeli im się spodoba to zaproponują ci zakup Twojej pracy,
Piotr

Wiedźma
10.08.04, 15:23
Ostatnio dostałam maila z ofertą takiego czegoś: www.imagia.pl
Co o tym myślicie? Bo ja z natury Jestem Nieufna, zwłaszcza wobec czegoś, co mi przesyła samo z siebie listy zachęcające i takie tam...

piotr-pl
10.08.04, 20:10
ja bym się nie obawiał,
nigdy się nie wysyła pliku "żródłowego" jeżeli nie znasz jeszcze lub nie ufacz odbiorcy, ja bym wysłał zdjęcie obrobione w PS dostosowane do oglądania tylko na monitorze (ok. 100 kB) lub ewentualnie z naniesionym swoim logiem, fakt, że czasami liczy się tylko pomysł, ale na to już nic chyba nie poradzisz

Arram
10.08.04, 20:39
Ostatnio dostałam maila z ofertą takiego czegoś: www.imagia.pl
Co o tym myślicie? Bo ja z natury Jestem Nieufna, zwłaszcza wobec czegoś, co mi przesyła samo z siebie listy zachęcające i takie tam...

Też otrzymałem od nich ten SPAM, i zastanawiam się czy nie odpisać im co o tym myślę *&%$$$#!%$^&^^. Nie dość że spamują, powołują się na ustawę, z racji której mogą być "ścigani", to jeszcze piszą jakieś bzdetne przeprosiny "przepraszamy za zabranie cennego czasu". Zastamawiam się poważnie czy nie zgłosić ich do RBL'a
:evil:

NIE POLECAM ŻADNEJ FIRMY KTÓRA ŁAMIE PRAWO JUŻ NA STARCIE!!! I ROZSYŁA SPAM W BEZCZELNY SPOSÓB

piotr-pl
10.08.04, 21:15
Arram, ma całkowitną rację, to nie jest profesjonalna agencja rekamowa

(A)rturo
10.08.04, 22:16
o tej firmie glosno bylo na plfoto..
slala spam do wszystkich jak leci