PDA

Zobacz pełną wersję : Okładka



RadioErewan
12.11.08, 18:43
Dziś jadąc samochodem (właściwie to stojąc samochodem w korku) wymyśliłem następującą rzecz:
Wielkim problemem samodzielnej edukacji jest wymyślenie sobie "problemów z życia wziętych".
Bez zadania zleconego, pracy na zadany temat, trudno często wymyślać sobie problemy, które można pokonać w ciężkiej walce z przeciwnościami losu.
Takim stymulatorem może być Oly Rulez, ale może można podejść do tego tematu z jeszcze innej strony.
Chcę zaproponować zrobienie zdjęcia do okładki płyty. Przedstawiam tytuł albumu, a klubowicze rzeźbią swoją wersję okładki...
Z propozycji zgłoszonych w ramach konkursu, możemy wybrać coś co zdaniem klubowiczów będzie najlepszą alternatywą dla tej oryginalnej, wymyślonej przez kogoś kiedyś, gdzieś.
Można dać upust nie tylko swoim fotograficznym talentom, ale też graficznym.
Co wy na to?
Ze względu na smutną porę jesieni proponuję na pierwszy ogień "Wish you were here" Pink Floyd.
:-D
Ile czekamy na efekty?

Pozdrawiam

grizz
12.11.08, 18:45
Do przyszłej niedzieli.

RadioErewan
12.11.08, 18:52
Interesuje mnie też opinia na temat samego pomysłu, bo jak to kiszka, to może szkoda prądu?

grizz
12.11.08, 18:54
Pomysł mi się podoba... zastanawiam się tylko nad frekwencją, bo ja np graficznie jestem noga ;)

RadioErewan
12.11.08, 18:55
Może być samo zdjęcie. Nie będziemy tylko "ganiać" grafików :-)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Aha, widzę podwójny walor edukacyjny tego pomysłu. Oprócz samej frajdy robienia czegoś "pod temat", można poznać muzykę, której się wcześniej nie słuchało (choć akurat w to, że WYWH nie znacie, nie uwierzę).
Tu płytka do odsłuchania:
http://www.deezer.com/#music/album/10135
a tu historia płyty:
Wish You Were Here – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wish_You_Were_Here)

Pozdrawiam

Karol
12.11.08, 19:12
Pomysł przedni. Nawet jak na dłuższą metę się nie sprawdzi to Forum się przecież nie zawali. Grafiką się nie bawię, wolę robić zdjęcia ale pomysłów innych jestem bardzo ciekawy.
Czy taki plik miałby spełnić takie techniczne wymagania jak na prawdziwą okładkę do druku czy raczej chodzi tylko o koncept artystyczny?
Znam wiele okładek płyt czy książek - ni z gruszki ni z pietruszki - albo nie pasują do zawartości, albo są nazbyt pretensjonalne i krzykliwe albo mogły być lepsze. Równolegle w tym wątku można by było zaprezentować kilka kultowych okładek - takich, które są wartością samą w sobie, obroniły próbę czasu.
Może się objawią jakieś talenty...

Sergiuszone
12.11.08, 19:38
... proponuję na pierwszy ogień "Wish you were here" Pink Floyd.
:-D


Pozdrawiam
O ile dobrze pamiętam to właśnie ogień jest na tej okładce, dokładnie na marynarce, tylko ciekaw jestem czy to było już jako grafika czy jako zdjęcie? Ale pomysł fajny.

RadioErewan
12.11.08, 19:49
Tak, jest ogień:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/39/WishYouWereHere-300.jpg

Jakość moim zdaniem "na poziomie WWW" wystarczy.

Sergiuszone
12.11.08, 20:21
Ja osobiście to chyba z konkursu „wymięknę” Na przełomie lat 70/80 kiedy jedynym źródłem muzyki było radio i nagrywane kasety, nie widząc okładek od nagrywanych płyt a pragnąc zastąpić obwolutę czymkolwiek innym, wymyślałem "coś tam" od siebie. Ale efekty były raczej żałosne i z czasem „projekty” zostały zastąpione zwykłymi opisami długopisem tytułu płyty i nagrań. Nie mniej problem powrócił kiedy wpadłem na pomysł zastąpienia analogów CD. O ile z pozbyciem się nie było problemu o tyle z odkupieniem już tak. I tak po iluś tam latach poszukiwań ktoś za kosmiczne pieniądze przegrał mi to i tamto z analogów na CD. I mam co chciałem tyle, że bez okładek.

kali999
13.11.08, 12:16
Fajny pomysł. Ale nie lepiej wznowić konkurs Oly Rulez i później kolejny tworzyć.

mariush
13.11.08, 12:23
Fajny pomysł - i mam już pomysł (na okładkę).

PS. Jako kolejną edycję proponuję wykonanie kopii okładki "Nevermind" Nirvany :twisted:

marecki
13.11.08, 12:24
Fajny pomysł. Ale nie lepiej wznowić konkurs Oly Rulez i później kolejny tworzyć.

Jestem za bo coś się ucięło po ogłoszeniu nowego tematu i wrzuceniu kilku propozycji.

rafrog
13.11.08, 12:24
Pomysł fajny. Oby tylko nie umarł tak szybko jak Day In The Life :(

paakayttaja
13.11.08, 12:30
Pomysł fajny. Oby tylko nie umarł tak szybko jak Day In The Life :(

Okładka? Suuuper, czekam na dalsze tematy :-)
Co do DITL - jak to umarł...?

rafrog
13.11.08, 17:15
pierwsza edycja - 23 zdjęcia
ostatnia edycja - 3 zdjęcia :)

Ludzie nie chcą się w to bawić. Na siłę się nie da.

fotomic
13.11.08, 17:21
pierwsza edycja - 23 zdjęcia
ostatnia edycja - 3 zdjęcia :)

Ludzie nie chcą się w to bawić. Na siłę się nie da.
promocja szefie, promocja ! tego trzeba, no i nie zapomniaj że mamy jesień ;). Pomyśl nad tym bo inicjatywa ciekawa.

grizz
13.11.08, 17:28
promocja szefie, promocja ! tego trzeba, no i nie zapomniaj że mamy jesień ;). Pomyśl nad tym bo inicjatywa ciekawa.

Własnie szefie... wystaw OR :)

diabolique
13.11.08, 19:50
Ludzie nie chcą się w to bawić. Na siłę się nie da.

To nie tak. Trudno zrobić dobrą fotę na zawołanie. Dlatego postulowałem zbieranie w niedzielę fot z tygodnia. Każdy miałby swój "day", a nie narzucony administracyjnie.

rafrog
13.11.08, 20:09
Ale to nie muszą być dobre foty. Alakin, to nie jest konkurs. Pisałem już wielokrotnie o co biega w tej zabawie.

Moim zdaniem foty z tygodnia nie będę miały sensu. Zmienią ideę tej zabawy.

diabolique
13.11.08, 20:10
Ale to nie muszą być dobre foty.

OK, pokaż mi kogoś, kto chce pokazywać swoje kiepskie foty. :grin:
(patrz: ALT. Psychologia panie, psychologia...)

rafrog
13.11.08, 20:12
JA !
Będę publikował gnioty.

diabolique
13.11.08, 20:33
JA !
Będę publikował gnioty.

I dziwisz się, że przy podejściu "ja!" inni nie chcą wrzucać? Myślałem, że to miała być zabawa dla wszystkich a nie dla ciebie... :mrgreen:

rafrog
13.11.08, 20:42
Miałem na myśli że ja będę wrzucał gniotki, a inni jak chcą mogą napinać pośladki i robić zdjęcia doskonałe. Tylko po co? W tej galerii nikt nie ocenia zdjęć. W tej zabawie pokazywaliśmy scenki z danego dnia, a nie jakie doskonałe zdjęcia potrafimy robić.

Sergiuszone
13.11.08, 20:49
Prawdziwego gniota to nie tak łatwo zrobić. Nawet śmiem twierdzić, że to prawdziwa sztuka.:grin: Ale wracając do konkursu, mam trochę doświadczenia w tej kwestii. Tytuł, temat konkursu powinien być tak trudny aby po przeczytaniu jednozdaniowego regulaminu każdy wyciągnął z dysku zdjęcie i je zamieścił na Forum. Potem już w trakcie jego trwania okaże się, że to wcale nie takie banalne jak na pierwszy rzut oka wygląda.

Mirek54
13.11.08, 22:28
Mi sie tak zagniotowalo.:grin::grin::grin::grin::grin::grin: