PDA

Zobacz pełną wersję : Pentacon six tl



wojtek1234
11.11.08, 23:07
Witam,
Chciałbym zapytać się czy ktokolwiek z Was posiadał lub posiada PENTACONA SIX TL ? Jeżeli tak to chciałbym prosić o opinie na temat tego sprzętu.

HrabiaMiod
12.11.08, 00:51
dżemski ma, o ile dobrze pamiętam. radlakos też chyba..

RadioErewan
12.11.08, 01:10
Ja posiadam. Czasem używam jako fajny przycisk do papieru.
Znany problem z tym aparatem, to nierówny naciąg. Kiedyś naprawiał to "pan Stefan" w Łodzi w galerii ŁTF. Da się to skalibrować "jakotako", ale wcześniej czy później problem powraca. Związek ma owa przypadłość ponoć z tym, że różne filmy mają różną grubość srajtaśmy i czasem nawijają się za mało.

Pozdrawiam

radlakos
12.11.08, 09:40
J
Znany problem z tym aparatem, to nierówny naciąg. Kiedyś naprawiał to "pan Stefan" w Łodzi w galerii ŁTF. Da się to skalibrować "jakotako", ale wcześniej czy później problem powraca. Związek ma owa przypadłość ponoć z tym, że różne filmy mają różną grubość srajtaśmy i czasem nawijają się za mało.

Pozdrawiam
Fakt, naciąg to duża wada Psikusów.Ale da się to obejść w bardo łatwy sposób, mianowicie - nawiercając w tylniej klapie aparatu otworek ( w swoim zrobiłem to własnymi rącmi ;) ), który umożliwi nam podgląd przesuwu filmu ( cyferek z nr klatki umieszczonych na papierze ). Niweluje to wizyty u pana Stefana, tymbardziej, że naprawiony naciąg jest w stanie popsuć się w ciągu pięciu rolek. Pomimo tych uniedogodnień Pentacon staje się całkiem przyjemnym narzędziem, a optyka Carl Zeiss Jena mimo , że z DDR'u , funduje nam MZ bardzo ładny obraz np. - https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=9818&page=40

Do swojego Pentacona strasznie się przyzwyczaiłem i pomimo tego , że ostatnimi czasy dorobiłem się dwuch egzemplarzy aparatu Bronica, mam straszne opory aby sprzedaś Psixa. Myślę równierz , że Dżemski równierz nie pozbędzie się swojego.

Natomiast nawiasem mwiąc będę miał do sprzedania Bronicę ETRS

ps. No i ten KWADRAT:cool:

wojtek1234
12.11.08, 20:00
Witam ponownie,
Dziękuję za cenne uwagi. Stałem sie przez przypadek właścicielem Pentacona six tl i nie mam nic na przeciwko. Widziałem zdjęcia i skany z tego aparatu i powiem, że poczułem ten dobry smak czarnobieli analogowej. Powracam do tego po 24-ech latach.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Wojtek
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Radlakos, nie pozbywaj sie go.