PDA

Zobacz pełną wersję : Gdańsk-Parada Niepodległości



Koriolan
11.11.08, 15:23
Poniżej kilkanaście zdjęć z dzisiejszej Parady Niepodległości w Gdańsku
Zachęcam do wrzucania zdjęć (update: z rożnych miejsc, zgodnie z sugestią kolegi Heyahero)

Koriolan
11.11.08, 15:25
kolejne zdjęcia

Koriolan
11.11.08, 15:28
zdjcia 11-15

Koriolan
11.11.08, 15:31
zdjęcia 16-20

Koriolan
11.11.08, 15:36
to już ostatnie

666cin
11.11.08, 15:38
najbardziej mi 15 do gustu przypadlo:)
a czesc jakas malo ostra

aga_piet
11.11.08, 16:17
Fajna relacja. Poznałam jeźdźców z gniewskiego zamku :)

heyahero
11.11.08, 16:53
Mam pomysł, coby wątków nie dublować, a zrobić jeden "Dzień Niepodległości 2008" i wrzucać zdjęcia z różnych miast. Co ty na to Koriolan? Ja właśnie zapełniam dysk zdjęciami z Katowic. Trochę się spóźniłem (jak zwykle). Jak wywołam to mogę wrzucić.
BTW - najbardziej mi było szkoda żołdaków stojących przy sprzętach na pl. Sejmu Śląskiego. Tyle gapiów - "A co to za pistolet? To karabin. A da pan dotknąć?..." :D

Koriolan
11.11.08, 18:08
No jasne, wrzucaj

heyahero
11.11.08, 19:02
No to leci. Na pierwszy ogień idzie sama parada (spóźniłem się nieco na całą imprezę). Przepraszam od razu za jakość zdjęć - d.pa ze mnie, czaiłem się z przepchaniem się na przodek, ale później już bez LV ;)

PS. Prośba do Modów - proszę zmienić tytuł wątku, żeby naprowadzić tutaj klubowiczów z ich relacjami z innych miast. Myślę, że się z tym zgodzisz, Karolian? ;)

heyahero
11.11.08, 19:17
Kolejne...

PS. Wrzućcie Trójkę, ludzie śpiewają pieśni patriotyczne. Będzie klimat do oglądania zdjęć ;)

caymer
11.11.08, 19:22
fajna impra, fajne fotki, ale jakoś mi się nie podoba.
Nie wiem jakby to ująć, takie bardzo amerykanckie to wszystko. cyrkowe, kuglarskie.

heyahero
11.11.08, 19:35
A teraz seria poświęcona naszym wojakom (w zasadzie nie tylko wojakom, bo byli tam też np. harcerze). Patrząc na tych żołnierzy naprawdę poczułem dumę! Orzełek ma chyba jakąś moc sprawczą (nie tylko, gdy siedzi na piersi sportowców)!

heyahero
11.11.08, 19:41
fajna impra, fajne fotki, ale jakoś mi się nie podoba.
Nie wiem jakby to ująć, takie bardzo amerykanckie to wszystko. cyrkowe, kuglarskie.

Nie wiem dokładnie o czym piszesz caymer. Chodzi o imprezy okolicznościowe czy o same fotki. Chodzi ci może o to, że takie imprezy stają się czym w rodzaju happeningu/produktu, który sprzedaje się ludziom? Czy może zdjęcia pokazują to w taki cukierkowy sposób?

Rozwiń chłopie, to może i jakaś dyskusja na temat się przypląta ;)

pzdr

heyahero
11.11.08, 19:57
Jeszcze przysłowiowe "trzy grosze" i chyba wszystko w tym temacie. Kolor, czy B&W? (albo też żadne...)

Pozdrawiam ;)

grizz
11.11.08, 20:01
Żadne. Za ciemno ;)

caymer
11.11.08, 20:10
nie odnosiłem się do zdjęć, tylko tej całej otoczki. Choć może to jedyny sposób żeby ludzi przyciągnąć.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby gdzieś na fotkach pokazała się platforma z myszką Miki.
Takie mam wrażenie i tyle.
Nie byłem też w wojsku. Wszystkie zdjęcia pokazują naszych wojaków i nasze pojazdy ?

heyahero
11.11.08, 20:13
Żadne. Za ciemno ;)

Kurcze. Do tej pory nie zczaiłem, jak dostroić LCDka z mojego lapka. Obróbka zdjęć na nim staje się trochę jak błądzenie po omacku. Może mi już matryca pada? HP nc8000 to już chyba dziadek ;)

diabolique
11.11.08, 20:26
Takie sobie te fotki, reportersko nie porywają... :|
U nas był wieczór patriotycznych pieśni, sala nabita do ostatniego miejsca, fajna impreza. Ale to nie parada, więc fotek nie wrzucam :)

heyahero
11.11.08, 20:32
nie odnosiłem się do zdjęć, tylko tej całej otoczki. Choć może to jedyny sposób żeby ludzi przyciągnąć.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby gdzieś na fotkach pokazała się platforma z myszką Miki.
Takie mam wrażenie i tyle.
Nie byłem też w wojsku. Wszystkie zdjęcia pokazują naszych wojaków i nasze pojazdy ?

Mnie też to czasami wkurza, że próbuje się to trochę upchnąć młodszym (i chyba nie tylko) Polakom. W sumie młodzież nauczona "że trend, że nowe, że firma, że cool", więc nie szuka się lepszych rozwiązań, niż tylko pokazywanie cukierkowej otoczki.
Z drugiej strony, zastanawiam się, czy w obecnych czasach nie jest już za późno, żeby "nie sprzedawać" historii i patriotyzmu w inny sposób. Ciągłe przywoływanie "martyrologii narodu polskiego" raczej męczyło, niż przynosiło chwile refleksji u młodego człowieka. Starego już nie nauczysz, bo wie swoje.

Amerykanie (przywołani wcześniej do tablicy)? Fakt - mogą nie znać wszystkich stanów, mogą twierdzić, że Europa to taki duży kraj na wschodzie ze stolicą w Paryżu... Ale Ameryka-Flaga-Prezydent? To się im wbija od najmłodszych lat i z tego muszą być dumni (nawet, gdy ten ostatni robi z siebie idiotę, albo dławi się preclem).
W sumie nie byłem w US, znam kilku Amerykanów, na których ta "święta trójca" działa jak talizman. Niech się wypowie na temat "amerykańskiego patriotyzmu", ktoś kto tam na bieżąco siedzi, albo dłużej obcował z Hameryką ;)

Faktycznie tylko, jeżeli patriotyzm miałby być jak produkt, to można by było przygotować lepsze opakowanie plus odpowiedni marketing (nie wiem dlaczego, ale od razu przypomniała mi się taka jedna reklama z bąbelkami, a zaraz później w głowie zagościł Jose Gonzales).

pzdr

voovoo2
11.11.08, 20:40
Przygotowania do wywiadu z kombatantem podczas uroczystości w Olsztynie

heyahero
11.11.08, 20:40
Takie sobie te fotki, reportersko nie porywają... :|
U nas był wieczór patriotycznych pieśni, sala nabita do ostatniego miejsca, fajna impreza. Ale to nie parada, więc fotek nie wrzucam :)

Dlatego proponowałem, żeby zmienić tytuł wątku - niech ludzie wrzucają zdjęcia nie tylko z pochodów i parad. W sumie znajdzie się ktoś (tak jak alakin), który spędził ten dzień w bardziej kameralny sposób.

BTW - Zarówno faktem jest, że nie jestem reporterem jak i zdaję sobie sprawę, że fotografiom daleko do perfekcji (z naciskiem na 'daleko'). Staram się jak mogę, a na pewno mógłbym bardziej :D

PS. Alakin, nie migaj mi się tu, tylko pokaż, coś zarejestrował ;)

voovoo2
11.11.08, 20:46
Kombatant.Fotka pstryknięta podczas udzielania wywiadu

heyahero
11.11.08, 20:49
W Katowicach, pomijając główne uroczystości, kombatanci trzymali się trochę na uboczu. Zaczynam bardziej ich (jak i kolegę caymer'a) rozumieć - jak by się w sumie temu przyjrzeć, to wszystko to przypominało coś jakby odpust w moim rodzimym miasteczku.

Koriolan
11.11.08, 20:49
Robienie fotek na takiej imprezie to jest PEŁNA MASAKRA.
Nie wiem ile fotek ma Heyahero. Ja mam ca 190. I co z tego..
Co drugi człowiek ma aparat i chce zrobic fajne zdjecie. Jak i ja. Więc co chwile ktos włazi w fajny kadr. Tłum. Mozliwości "zoomu nożnego"- w większości ŻADNE. Jak już stoisz - to stoisz.
Ja np na początku o dwie minuty za późno zdałem sobie sprawe, ze będę pstrykał lekko pod słońce. Gdybym wywalczył miejsce po drugiej stronie ulicy - byłoby łatwiej.
Dobrze stanałem do ujęć przy inscenizacji mowy Piłsudskiego.
Ale np ostatni odcinek parady odbywał się dokładnie pod niskie i mocne słońce- co widać na zdjęciu.
Od razy cienie pod oczami, głębokie kontrasty itd. Nie zawsze uda się zrobić poprawne zdjęcie.

No i brak stabilizacji w 410 jednak daje mi się we znaki.

Koriolan
11.11.08, 20:51
Modzie zmień proszę tytuł watku- np na Dzień Niepodległości.

voovoo2
11.11.08, 21:00
Robienie fotek na takiej imprezie to jest PEŁNA MASAKRA.
Nie wiem ile fotek ma Heyahero. Ja mam ca 190. I co z tego..
Co drugi człowiek ma aparat i chce zrobic fajne zdjecie. Jak i ja. Więc co chwile ktos włazi w fajny kadr. Tłum. Mozliwości "zoomu nożnego"- w większości ŻADNE. Jak już stoisz - to stoisz.
Ja np na początku o dwie minuty za późno zdałem sobie sprawe, ze będę pstrykał lekko pod słońce. Gdybym wywalczył miejsce po drugiej stronie ulicy - byłoby łatwiej.
Dobrze stanałem do ujęć przy inscenizacji mowy Piłsudskiego.
Ale np ostatni odcinek parady odbywał się dokładnie pod niskie i mocne słońce- co widać na zdjęciu.
Od razy cienie pod oczami, głębokie kontrasty itd. Nie zawsze uda się zrobić poprawne zdjęcie.

No i brak stabilizacji w 410 jednak daje mi się we znaki.

Pod słonce tez sie da:-)

heyahero
11.11.08, 21:19
Robienie fotek na takiej imprezie to jest PEŁNA MASAKRA.
Nie wiem ile fotek ma Heyahero. Ja mam ca 190. I co z tego..
Co drugi człowiek ma aparat i chce zrobic fajne zdjecie. Jak i ja. Więc co chwile ktos włazi w fajny kadr. Tłum. Mozliwości "zoomu nożnego"- w większości ŻADNE. Jak już stoisz - to stoisz.
Ja np na początku o dwie minuty za późno zdałem sobie sprawe, ze będę pstrykał lekko pod słońce. Gdybym wywalczył miejsce po drugiej stronie ulicy - byłoby łatwiej.
Dobrze stanałem do ujęć przy inscenizacji mowy Piłsudskiego.
Ale np ostatni odcinek parady odbywał się dokładnie pod niskie i mocne słońce- co widać na zdjęciu.
Od razy cienie pod oczami, głębokie kontrasty itd. Nie zawsze uda się zrobić poprawne zdjęcie.

No i brak stabilizacji w 410 jednak daje mi się we znaki.

W sumie miałem podobnie. Spóźniłem się (jak zawsze zresztą), ustawiłem w d.pie, czyli w cieniu Urzędu Wojewódzkiego. Jak już byłem w tłumie, to mnie dopiero olśniło. Zamiast dawać za wygraną i bawić się w liczenie "pomarańczowego" na szyjach/w powietrzu, powinienem od razu się przecisnąć przed ludzi.

Taka mała anegnotka:
Cisnę się do przodu i trafiam na "karczka". Trochę nieśmiało pytam, czy by mnie do przodu nie puścił do przodka, a ten okoniem staje. Patrzy na mnie, na aparat i pyta "A ty co? Z telewizji jesteś?". "Nie, z radia!" - wypaliłem. Żona go jeszcze obśmiała, to zmiękł :D

Potem było łatwiej - szukaj misiek ludzi z obładowanymi L-kami i po kłopocie. Tylko, że tak trzeba było od początku :/

BTW - Nawet E-3 ci nie pomoże, jak nie uważasz na łokcie (też miałem 410-kę) ;)
Przy okazji sprawdziło się to, o czym pisał wieki temu alakin w swoim wątku - nie ma co walczyć z tele, bo jak się fotografuje w zwarciu, to 14-54mm w większości przypadków wystarczy. Jak się ma jedną puszkę, to zmiana obiektywu może kosztować parę fajnych ujęć :/

diabolique
11.11.08, 21:28
Robienie fotek na takiej imprezie to jest PEŁNA MASAKRA. (...) Co drugi człowiek ma aparat i chce zrobic fajne zdjecie.

A widzisz...

voovoo2
11.11.08, 21:33
W Olsztynie na manifestacji byli tez Skauci (skautki :-))

diabolique
11.11.08, 21:43
Alakin, nie migaj mi się tu, tylko pokaż, coś zarejestrował ;)

Tak na szybko, po przekadrowaniu, bo oczy wysiadają...
Patriotyczne śpiewanie "Hej hej, ułani..."
(ps. To nie balans bieli tylko szalony operator światła :wink:)

matix21
11.11.08, 21:53
To ja też dorzucę coś od siebie (choć nie są to fotki z parady)

Koriolan
11.11.08, 21:58
Przyjaźń polsko-amerykańska

zibi1303
11.11.08, 21:58
Kurcze, fajnie patriotycznie się zrobiło, zaraz coś i ja poszukam
http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116687.jpg
http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116721.jpg
http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116746.jpg
http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116782.jpg
http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116793.jpg

Koriolan
11.11.08, 22:18
"Hop siup biały gołab wiruje nad nami
Hop siup durny ptaszek zdalnie sterowany
Hop siup biały gołąb nad nami wiruje
Hop siup lu go z procy niech nie oszukuje"..

heyahero
11.11.08, 22:19
Kurcze, fajnie patriotycznie się zrobiło, zaraz coś i ja poszukam


Dawaj, Zibi, dawaj! Bo konkurencja nie próżnowała ;)

voovoo2
11.11.08, 22:25
Mówisz Zibi patriotycznie?.........więc może tak?

zibi1303
11.11.08, 22:26
ja tam takiej lufy nie mam ... ;)

http://www.gdynia.mm.pl/~zibi1303/11_11/pb116759.jpg

heyahero
11.11.08, 22:42
Zastanawiam się, czy by tak nie podrzucić linku z tego wątku do jałowej dyskusji o aparacie, którego na dobrą sprawę jeszcze na półkach nie ma. Może by nam tak na Forum poziom patriotyzmu, razem z poziomem cukru, w żyłach skoczył? ;)

Koriolan
11.11.08, 23:02
Flagi, balony..

heyahero
11.11.08, 23:05
Tak w ramach "kącika edukacji" (właśnie na Trójce linkiem rzucili):
http://www.11listopada1918.pl/

Piotr Grześ
11.11.08, 23:16
Kurcze, ale Wam zazdroszczę, że mieliście takie piękne chwile na focenie. W mojej pipidówie żadnej parady nie było, sennie i nie fajnie.

diabolique
11.11.08, 23:23
Kurcze, ale Wam zazdroszczę, że mieliście takie piękne chwile na focenie. W mojej pipidówie żadnej parady nie było, sennie i nie fajnie.

Przed uroczystą sesją RM w sali kinowej zorganizowaliśmy półgodzinny pokaz fot z dwudziestolecia międzywojennego. Zupełne novum :grin:

diabolique
12.11.08, 12:40
No to jeszcze suplement znaleziony w sieci :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=sFaUix022tg

Uroczystość dedykowana była 5. Pułkowi Ułanów Zasławskich z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości.