PDA

Zobacz pełną wersję : Początki by Conrad



ConradDS
10.11.08, 19:20
Nie bić bo ja amator ;) Czekam na rady i sugestie. Pstrykam E-410 + OMZ 50/1.4 . Modelki to mama i siostra :) Światło zastane, pełen otwór.

grizz
10.11.08, 19:22
1. bardzo ok.
2. hmm nie rozumiem zamysłu... portret?
3. chyba przez przypadek migawka Ci się wyzwoliła ;)

Karol
10.11.08, 19:24
tak - 1 - udany portret. Szkoda tej pomarańczowej plamy na dole kadru - trochę odwraca uwagę, wybija się...

Wiejo
10.11.08, 20:03
pierwsze bardzo dobry kadr i jako portret całkowicie się broni. Drugie, nie potrafię odgadnąć intencji pozostawienia siostry w nieostrości, tym bardziej, że kompozycyjnie wybija się ona na plan pierwszy. Trzecie, jeżeli już to faktycznie tylko usta które są piękne i namiętne objęcie w kadrze fragmentów oczu jest nieporozumieniem a szkoda bo uroda siostry zasługuje na coś więcej.

Smerf Maruda
10.11.08, 20:07
Ja powiem nawet tak: z tych fot tylko pierwsza nie jest nieporozumieniem. Trzecie obróciłeś, żeby mieć siostrę w poziomie? *slaps forehead*

Piotr Grześ
10.11.08, 20:11
Pierwsze ok. Drugie, nie najlepiej. Trzecie - cięcie kadru fatalne. Jak można tak zmarnować potencjał modelki.

Smerf Maruda
10.11.08, 20:21
Pierwsze ok. Drugie, nie najlepiej. Trzecie - cięcie kadru fatalne. Jak można tak zmarnować potencjał modelki.

To nie było marnowanie potencjału, tylko "rotate left", nowa techniki na położenie modelki, gdy ta położyć się nie chce.

666cin
11.11.08, 00:03
1. dla mnie troche ucięta, ale całkiem ok
2. dlaczego siostra nie ostra? nie udane
3. ?

ConradDS
11.11.08, 10:15
Już się tłumaczę :). To co najbardziej lubię w tym portalu to że jak chcesz być zjechany jak wysłużona ślizgawka to wystarczy dodać jedno złe zdjęcie i rozkoszować się komentarzami ale konstruktywna krytyka czasem powinna zaboleć więc piszcie jak najwięcej ;).Dziękuję za uwagi wszystkim, bardzo sobie cenię wasze zdanie. Może dzięki wam się czegoś nauczę w końcu. Będę tu wrzucał co jakiś czas coś (jak nazbieram sił na ewentualne zdeptanie) i licze na obiektywizm. Podoba mi się to że podajecie konkrety.

Jak wiecie i nieraz tu na forum trwały dyskusje na ten temat, manualny om 50mm 1.4 jest na pełnym otworku mydlany i trudno w złych warunkach oświetleniowych zrobić zdjęcie a na pewno nie jest łatwo wyostrzyć dwie twarze osób siedzących po przekątnej w kadrze oddalone od siebie o 30cm. Nie mam takiej wiedzy żeby taki efekt osiągnąć tym obiektywem więc zrobiłem dwa zdjęcia choć zamysłu w tych zdjęciach raczej nie było żadnego.

Jeśli chodzi o tę plamę pomarańczową to jest fotel a nie chciałem ingerować w zdjęcie PSem. Kadr jest wąski ponieważ nie mogłem się bardziej oddalić. Drugie tak jak mowiłem myślałem zrobić trzy żeby się czegoś nauczyć o GO ale nijak nie udawało mi się ustawić ostrości na obie twarze w takiej odległości. Co do trzeciego to zgadzam się ze wszystkimi, przypadkowo strzelone z ręki, nie oceniam potencjału modelki, w końcu to siostra rodzona :p.

ConradDS
11.11.08, 10:50
Nie wiem jak numerować zdjęcia, jak znajde to to będą numerowane.

666cin
11.11.08, 11:21
jak numerowac...
pisz
1
2
3
i w takiej kolejnosci dodawaj załączniki^^

diabolique
11.11.08, 11:26
To co najbardziej lubię w tym portalu to że jak chcesz być zjechany jak wysłużona ślizgawka to wystarczy dodać jedno złe zdjęcie i rozkoszować się komentarzami ;).


Spróbuj dodać dobre, rozkosz z odbioru pozytywnych komentarzy jest znacznie większa.
A zupełnie serio, pisząc takie teksty sam się skazujesz swój wątek na przemilczenie...

ConradDS
11.11.08, 16:44
Coś z innej beczki, pan spotkany przypadkiem na ulicy.

Smerf Maruda
11.11.08, 17:06
Ostatnie znakomite, bez dwóch zdań. Ale, ale, próbowałeś je obrócić w lewo? Może by było lepsze ;-)

Wiejo
11.11.08, 20:53
pan na ulicy z portretem swojego idola jest świetnym zdjęciem. Drugie zdjęcie siostry i mamy jest już do przyjęcia z uwagi na naturalne pole widzenia. Z zamieszczonych jeszcze czterech zdjęć pierwsze dwa na których sa dziewczynki i malujące się na ich twarzach emocje coś wyrażają.

ConradDS
11.11.08, 21:07
Dziękuję. Muszę się przyznać że długi czas robiąc zdjęcia wciskałem spust migawki nie dbając zbytnio o kadr z nadzieją że z potoku podobnych fotografii zawsze się coś wybierze udanego. Dzięki wam stopniowo zmieniam podejście do tematu. Trudno uchwycić emocje ale będę się starał.

Rinho
11.11.08, 22:58
Dziadek z portretem - bardzo fajny.

Mirek54
11.11.08, 23:30
Muszę się przyznać że długi czas robiąc zdjęcia wciskałem spust migawki nie dbając zbytnio o kadr z nadzieją że z potoku podobnych fotografii zawsze się coś wybierze udanego.

Podejdz inaczej do sprawy.Wylicz sobie ile kosztuje Ciebie fotka jak zrobisz analogiem-od nacisniecia do odebrania z labu.
Ja tak wyliczylem wnukowi-wyszlo okolo 50 centow,jak ze spaceru godzinnego wrocil z 16-toma giga zapelnionymi.Po miesiacu stac by go bylo na profi puszke i kpl szkiel.Teraz odklada sobie moze po 10-15€ tygodniowo,ale raczej pomysli jak nacisnie.O dziwo jak na jego wiek fotki robi udane i to nie tylko moje zdanie.
Moze i u Ciebie sie sprawdzi.Metoda troche radykalna,ale u niego sie sprawdzila.Tlumaczenia,rozmowy,czytanie nie pomagalo.

Deadpunk
12.11.08, 16:42
Pan z portretem - bardzo fajny. Tak trzymać.

diabolique
12.11.08, 16:49
Spróbuj dodać dobre, rozkosz z odbioru pozytywnych komentarzy jest znacznie większa.


Przyznasz, że miałem rację... :wink:
Ostatnia bardzo sensownie skadrowana i obrobiona.

ConradDS
24.11.08, 02:19
Męczę manualne Zuiko :)

Daniello
24.11.08, 02:23
1. Lampa i jej cień - odpada.
2. Może jakiś pomysł miałeś, ale kadr chyba nieudany - 1. plan.

ConradDS
24.11.08, 02:28
Nie chciałem za dużo światła a nie mogłem sobie poradzić z żarowym zastanym więc dopaliłem wbudowaną na niekorzyść...

nut3r
24.11.08, 23:54
powiedzmy, ze dynamiczne jak na szachy ;)
chociaż ja bym próbował uchwycić moment zadumy przed kolejnym ruchem

ogólnie nie bardzo wiem co chciałeś przekazać...
ostanie kadr pozostawia wiele do życzenia,
na przedostatnim podobnie z kolorowym kocem w tle...

ConradDS
25.11.08, 02:12
Z tego samego dnia co pan z portretem...

HrabiaMiod
25.11.08, 12:09
A wygląda, jakby było przynajmniej z przed 80 lat... ; )

Zwracaj większą uwagę na światło. To światło maluje. Światło, światło, światło. (to w temacie szachów)

A co do ostatniego.. kadr jest imho zły - po co prawa strona? Za mało przestrzeni po lewej. Nieczytelny kadr. I rozumiem efekt starego zdjęcia, ale stało się trochę nieczytelne.


pozdrawiam
Przemek

ConradDS
29.11.08, 17:38
wąsacze...

Daniello
29.11.08, 18:06
Ostatnie dobre. Przydałby się portret Pana z prawej ;)

ConradDS
6.12.08, 17:05
Proszę o krytykę konstruktywną :)
1.
2.
3.

Dzięki.

Daniello
6.12.08, 17:19
Lampą w twarz to nie jest dobry pomysł.

ConradDS
6.12.08, 18:00
Wiem że błysk w twarz to zły pomysł... Olek nie daje rady z kitem w mieszanym sztucznym oświetleniu przez co najlepiej wybrać bw, wiem że przepały czasem są fajne, czasami nie są, że kadrowanie to ciężka praca, staram się aby to jakoś wyglądało ale do czasu zakupu fl-ki a pewnie i 50/f2 to niestety nie mam jak obronić braku talentu co widać na moich zdjęciach :(
Nie będę się zrażał może kiedyś się w końcu nauczę robić zdjęcia przyzwoite. Dobrze że mówicie co jest źle bo czasami banalne błędy samemu trudno wychwycić. Dziękuję.

Deadpunk
10.12.08, 23:05
Faktycznie światło za intensywne, IMHO pierwszy portret całkiem ok.

Ale ja się nie znam. Więc nie traktuj mnie zbyt poważnie.

ConradDS
15.12.08, 03:58
Orły, zimowe przedpołudnie na błoniach...