PDA

Zobacz pełną wersję : Piotrowe początki...



piotrekb
9.11.08, 00:36
Chyba jednak tutaj powienienem kierować moje zdjęcia, i prosić o krytykę oraz podpowiedzi...:)
Zacznę od jednego z pierwszych zdjęć..

EDIT. Albo i dorzucę 2gie..

K_Puchatek
9.11.08, 00:46
Fotka ciekawa, niestety MSZ bardzo przeszkadza tło - w tym wypadku sklepy i ich reklamy - pierwszy plan i latarnie fajnie wyszły...
Generalnie Staraj się podlinkować fotki bezpośrednio na forum - wiele osób nie lubi wyskakujących nowych okienek, no i "lżejsze trochę fotki (200~250 kB max).
Odnośnie wstawiania fotek - https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=12293
Przykład ze znacznikiem media:
http://img444.imageshack.us/img444/7550/lawka1eo9.jpg

piotrekb
10.11.08, 23:53
Muzycznie i sportowo(próba portrerowania)

Piotr Grześ
10.11.08, 23:55
Ale ja tu nigdzie ostrości znaleźć nie mogę, a może tak ma być?

piotrekb
11.11.08, 00:01
hm...ja widzę ostry pas przez środek zdjęcia ;) -tak miało być:)

666cin
11.11.08, 00:08
pomysl moze i ciekawy, ale jak dla mnie z ta nie ostrosc wszystko kladzie...

Piotr Grześ
11.11.08, 00:12
hm...ja widzę ostry pas przez środek zdjęcia ;) -tak miało być:)
hm..( co do pierwszego), drugiemu zabrakło miejsca na strzał, musi mieć z lewej troszkę powietrza, bo jak strzeli, to ..

K_Puchatek
11.11.08, 00:16
Przedostatnie wygląda mi bardziej na testowe zdjęcie sprzętu (kontrola GO) - nie przemawia do mnie, ostatnie lepiej tyle że za ciasno z lewej...
Pozdrawiam
PS
Numeruj fotki - będzie łatwiej się odnieść...:wink:

piotrekb
11.11.08, 00:24
W poziomie było by lepiej pana z karabinem chwycić?:)
Ostatnie na dzis...
#4

Piotr Grześ
11.11.08, 00:43
Popitki brakuje, chyba że to Teqila, więc cytryny brakuje:)

piotrekb
11.11.08, 00:50
To jest zwykła,czysta wódeczka ;) rano zastałem na stole...najwyraźniej ktoś wieczorem zaniemógł... ;)

jerryg3
11.11.08, 01:03
Piotr Grześ, nie cytryny tylko limonki

Piotr Grześ
11.11.08, 01:21
I tu masz rację, ale jak ja pijałem trunek o którym gadamy, limonki w naszym kraju nie były dostępne:) Piło się pod cytrynę:)

piotrekb
12.11.08, 00:33
Paintball...rano wybiore coś więcej to dorzuce, puki co jedno zdjęcie...
5#

grizz
12.11.08, 09:46
Dośc statyczne, zbyt statyczne. Akcji więcej!

piotrekb
17.11.08, 22:20
Dynamicznie?:)
Hm...to może coś w ten deseń ;D przepraszam,za duuży rozmiar pliku

666cin
17.11.08, 23:52
tak male sa te zdjecia z nic na nich nie widac...

nut3r
26.11.08, 00:05
tak trochę mi to wygląda na "znajdź różnicę na zdjęciach" ;)

piotrekb
23.02.09, 19:07
Odświeżam...;)
Proszę o uwagi i podpowiedzi co poprawić:)

Kordek
23.02.09, 19:12
Na drugim fajna akcja ale tło nie bardzo.

piotrekb
23.02.09, 19:13
Tła nie wybierałem :) :D

helmuth
23.02.09, 19:17
Trochę to wygląda jak wiejskie (bez obrazy) popisy w GS-ie. Zadbaj o lepsze tło a nie skład materiałów budowlanych, wrażenie będzie o wiele lepsze.

piotrekb
23.02.09, 19:21
Heh...jeżeli rajd jest w takim miejscu to nie moge zadbać o lepsze tło-to nie studio czy wycieczka plenerowa samochodem;]
Momentami naprawde nie rozumiem pewnych wypowiedzi uzytkowników tego forum.;]

helmuth
23.02.09, 20:07
Momentami naprawde nie rozumiem pewnych wypowiedzi uzytkowników tego forum.;]"Pewnych"- wal śmiało, bez owijania w bawełnę :)
Napisałem: "...wygląda jak wiejskie (bez obrazy) popisy w GS-ie" bo tak to wygląda. Gdyby to jeszcze były jakieś ekstra samochody albo ciekawe, mrożące krew w żyłach sceny to bym zrozumiał. Teraz w ogóle nie przypomina to rajdu.
Napisałem: " Zadbaj o lepsze tło a nie skład materiałów budowlanych,...". Czy ten "rajd" odbywał się wyłącznie na terenie (w pobliżu) sładu budowlanego? Nie można było stanąć w innym miejscu?
Nie obrażaj się ;) Zdecydowałeś się pokazać zdjęcia, to musisz być przygotowany na różne komentarze.

Wiejo
23.02.09, 21:47
Zdjecie jazda zwróciło uwage dynamiką akcji ale zbyt wyraźne tło psuje efekt.

dar_son
24.02.09, 00:15
fotka o tytule jazzda może się podobać :) te duże GO psuje troszkę. Ja bym próbował mniejsze GO i ostrość oczywiście na aucie :) a pamiętaj że to forum ludzi którzy pasjonują się fotografią więc żeby zasłużyć na dobre opinie trzeba zrobić naprawdę dobre zdjęcie wiem coś o tym bo jestem początkującym i się uczę dopiero ale się nie zrażam takimi komentami wręcz odwrotnie to działa, bardziej to mobilizuje mnie.

nut3r
25.02.09, 17:51
mogłeś próbować bardziej rozmyć tło, jeśli okazało się niezbyt atrakcyjne...

generalnie staraj się kadrować tak, żeby po stronie w którą zmierza samochód zostawiać więcej miejsca - jak na pierwszej fotce

oczywiście od każdej reguły są wyjątki

salvadhor
25.02.09, 18:51
Nienienie... Zdjęcia samochodów na rajdzie powinny emanować dynamiką. A tu sobie stoją makiety na śniegu. Tylko zdjęcie 85 wychodzi obronną ręką z tej serii, tylko, żeby samochód był ostrzejszy na masce. Robienie rajdów bez panningu, nie ma sensu, msz.

marecki
25.02.09, 20:06
85.jpg jakoś tym rozmytym tłem, a przez to dynamiką się broni.

piotrekb
11.05.09, 16:05
A co powiecie o tych 2ch zdjęciach?

kowalikster
12.05.09, 11:57
Zrobione E-1, obrabiane w PS CS3

paakayttaja
12.05.09, 12:48
Pierwsze krzywe i mało ciekawe - Volvo mnie nie interesuje, nie wiem co chcesz pokazać. Co do drugiego - umyj auto, zainwestuj w jakieś światła (choćby w lampy budowlane z jakimś domowym softboxem) i przerób garaż na studio - wtedy próbuj ponownie ;-)

malenka1
12.05.09, 22:09
Tła nie wybierałem :) :D

Oj ale chyba właśnie na tym polega robienie zdjęć, żeby stanąć tam gdzie trzeba i wybrać dobrze, np fotka pt. Reklama, nie wiem czy to zaśnieżone autka w tle czy zaspy ale generalnie jest ok tylko przycięłabym górę i nie tak centralnie, zdjęcie z kieliszkiem i te z konsolą kupuję bo takie lubię!
pozdrawiam

Sebaa
13.05.09, 10:03
Witam.
Fota 85 i kolejna są całkiem fajne, jest dynamika, akcja...
Jeśli chodzi o tło...
no cóż...
Podejrzewam, że nie był to żaden rajd, tylko jakiś KJS, albo inna impreza typu "rallysprint".

Takie imprezy napotykają wiele problemów przy organizacji. Próby sportowe odbywają się na placach, parkingach i tam gdzie się da. Nie ma mowy o zamykanych OS-ach, nawet na wiejskich szutrówkach. A te place czy parkingi najczęściej udostępniają różne firmy i ciężko jest stanąć tak, żeby uchwycić samochód jadący bokiem, a do tego żeby było ładne tło. Znam to z własnego doświadczenia i to z różnych punktów- siedzenia, widzenia i organizacji.
:mrgreen:

Pozostałe dwie fotki nic specjalnego, ale bardziej podoba mi się nr 8.

Pozdrawiam