PDA

Zobacz pełną wersję : C5050 I blokada expozycji.????jak to działa.???



Esperak
26.06.03, 08:34
Hejka mam już swojego C5050 poczytałem sobie instrukcje i jednej żeczy niekumam jest taki przycisk "AEL" w instrukcji pisze że jest to blokada expozycji no fajnie ale czy ktoś mi powie jak to działą co robi i kiedy się to wykorzystuje.?????????

Arras
26.06.03, 12:50
w moim c-720UZ też mam takową opcję a umożliwia ona prawidłowe kadrowanie zdjęcia w każdych warunkach. Najprościej mówiąc - kierując aparat na konkretny obiekt przyciskając przycisk AEL zablokowane jest ustawienie światła. Teraz możesz przesunąć obiektyw na coś innego, ustawić ostrość lecz wartość czasu i przysłona będą takie jak przy zablokowaniu przyciskiem AEL. Najlepiej to przećwiczyć, bo ciężko się tłumaczy. Pozdrawiam!

PS. Jeśli posiadasz zintegrowany przycisk AEL z CUSTOM to w menu trzeba przypisać ten klawisz właśnie AE Lock żeby poprawnie działało. Na wyświetlaczu powinno wtedy wyświetlić [AEL]

Esperak
30.06.03, 15:19
ok dzieki przeciwiczylem to na fotkach w ostrym swietle faltycznie pomaga a jak sie dłużej przytrzymie klawisz AEL to pojawia sie na wyswietlaczy napis MEMO i wtedy to juz jest zupełna blokada ustawiem expozycji bajerka.!!!!!

Hans
2.07.03, 17:04
podobny efekt mozna uzyskac z wcisnietym do polowy spustem migawki, tez blokuje ;)

adacho1
2.07.03, 20:28
podobny efekt mozna uzyskac z wcisnietym do polowy spustem migawki, tez blokuje ;)

no tak ale tak to se nie zablokujesz ekspozycji na wiecej fotek np. do panoramy :wink:

Esperak
2.07.03, 21:36
a po drugie zablokuj ekspozycje sanego zdiecia jak niemasz ciemnego obiekto w koło siebie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na którym mogłbyś sobie coś przyblokować... :lol: :lol: :lol: :lol:

patrixjer
2.07.03, 21:53
podobny efekt mozna uzyskac z wcisnietym do polowy spustem migawki, tez blokuje ;)
poza tym AEL daje ci komfort jednoczesnego nastaiwania zoomu, a wcisniecie migawki do polowy czasem powoduje utrate sotrosci- zwlaszcza przy duzych odleglosciach czy duzym zoomie, momemtami przy duzym kontrascie swiatla np. bardzo nasloneczniony obiekt aparat autentycznie glupieje i nie moze nastawic wlasciwej ekspozycji- AEL to wszystko eliminuje, wiem bo przekonalem sie wielokrotnie, jest to super funkcja!!! 8)