PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia tudzież fotografie benq



benq
6.11.08, 23:32
Strzałka

czytam, śledze i oglądam już od ponad pół roku i..chyba nastał ten czas cobym sam w końcu coś pokazał...nie żeby się chwalić broń boże ;) a coby troche batów (konstruktywnych acz) pozbierać i czegoś się nauczyć...

na początek 2 fotki chyba wystarczą...narzędzie: E-510 + ZD 14-42 lub 40-150

z góry dzięki za zainteresowanie, odwiedzanie i przede wszystkim opinie (jak trzeba to walić prosto z mostu)

to tyle słowem wstępu

so let's go...

Kaz de Wro
6.11.08, 23:47
Witaj,
co Chciałes pokazać w 1. fotce, bo za dużo tego, a ja nic do pokazania nie widzę! Brak ostrości!!

Na plus- próbujesz od razu w BW ;-)

Karol
6.11.08, 23:53
Obie foty nie przemawiają do mnie. Pierwsza byłaby ciekawa, kwadratowy kadr (lubię takie) - jest jakiś motyw coś się dzieje tylko - no właśnie - co? Zdjęcie wygląda na ruszone i nie za bardzo widać co ta pani tam robi, o co chodzi...

Drugie technicznie lepsze ale - jak ja to nazywam - przekombinowane. Winieta - w dodatku w centrum kadru a nie wokół głowy gołębia. Ramka jakaś dziwna nakrapiana... - Ja nie łapię efektu, celów tych zabiegów.

Widać, że kombinujesz masz ambicję robić ciekawe zdjęcia. Na razie kierunek chyba nie jest zbyt dobry ale sam fakt próby uprawiania świadomej fotografii - jak najbardziej. Nie czuję się kompetentny do dawania rad ale dam ;-). Na początek wrzuć coś prostego, nawet mniej ambitnego - ładnie skomponowane makro, przyjemną pocztówkę z wakacji, portret ładnej dziewczyny... - nie chce Ci podcinać skrzydeł ale takie zdjęcia najłatwiej ocenić i chyba najłatwiej się na nich czegoś nauczyć, zrobić takie zdjęcie też trzeba umieć a potem można polecieć wyżej...

benq
7.11.08, 13:52
dzięki za opinie

fota nr1 zrobiona była bez celowania czy wręcz jakiegoś przykładania się..ot szedłem ulicą i w trakcie z okolic biodra strzeliłem fote..nie umiem jeszcze na bezczela komuś w twarz wycelować i zrobić zdjęcia ;) ..może faktycznie nie tędy droga. Ale wstawiłem bo wydawało mi się że coś ze sobą niesie (sam do końca nie wiedziałem co szczerze mówiąc ;) )

ad 2..rzeczywiście sporo PSucia było..ramka w grochu bo już po jej wstawieniu dodałem szum w PS (tak mi to lepiej wyglądało). Choć teraz jak patrze na to zdjęcie na LCD w pracy rzeczywiście niezbyt klawo to wygląda..u mnie na CRT w chacie ciemniej było i ta ramka nie rzucała się tak w oczy.
A co do winiety..rzeczywiście na głowie ptaka nie jest ale nie wiem czy da radę zrobić w PSie winietę nie w centrum kadru..ja przynajmniej nie umim. można co prawda tak cropa zrobić coby głowa była w centrum ale taki kadr bardziej mi sie widzi

tak czy siak thx

666cin
7.11.08, 14:26
1. jak dla mnie jakaś mdła ta fota, za male kontrasty jak na bw. ale to moja opinia^^. mozna by to troche inaczej wykadrowac i pozbyc sie fragmentu tej Pani w tle.
2. calkiem calkiem, ma cos w sobie, ale za bardzo poPSuta...;)

benq
7.11.08, 23:22
dzieki za oceny

to teraz - zgodnie z radą kolegi - portrecik jakiś wrzuce
zapewne będą komentarze że w przypadku BW kontrast większy by się przydał ale...no właśnie..bawiłem się z tym ale osobiście tak mnie się bardziej podoba..i koniec i kropka ;)

btw. korzystając z okazji thx i mały ukłon w stronę willowa i jego krótkiego tutka z blurowania :cool: który znalazł zastosowanie w fotce nr3 (i nie tylko jak się później okaże :) )

benq
9.11.08, 12:14
no dobra..to może coś z innej bajki w takim razie..skoro poprzednie poklasku nie zbierają ;) (choć modelka chciałaby wiedzieć czy się podoba :) )

a w załączniku pierwsze próby z panningiem

pozdr

Smerf Maruda
9.11.08, 12:22
Szczerze? Wszystkie wydają mi się przypadkowe, bez głębszego zamiaru zrobienia dobrego zdjęcia, ot, zobaczyłeś coś, cyfrowy aparat do oka, cyk, jest fota (o, zresztą sam tak napisałeś). Fotki trochę od sasa do lasa, nie przykuwają uwagi na dłużej.

benq
9.11.08, 21:04
już wiem skąd 'maruda' w nazwie ;) ..żartuje oczywiście :cool:

no musze się nie zgodzić niestety..rzeczywiście nr 1 to strzał przypadkowy bez lookania nawet w wizjer. Natomiast cała reszta..z mniejszym lub większym sukcesem..ale przemyślana. Nad fotą motoru np. kupe czasu spędziłem i mnóstwo fot spapranych popełniłem zanim udało mi się nie rozmazać głównego obiektu. Oczywiście żaden ze mnie profi więc i foty nie będą mega wyczesane, ale na pewno nie nieprzemyślane i przypadkowe.

tak czy inaczej dzięki za opinie (grunt, że szczere - doceniam)

benq
10.11.08, 21:13
wątek z podróży tym razem..

fotki z małego kościółka w miejscowości Kutna Hora w Czechach.
wystrój w obecnej formie pochodzi z 1870r. jeśli mnie pamięć nie myli i wykonany jest, jak i wszystkie ozdoby, z ludzkich kości pochodzących z przepełnionego wówczas cmentarza przyległego do budynku.
żyrandol widoczny na zdjęciach 7 i 9 wykonany został ze wszystkich kości, które znaleźć można w ludzkim organiźmie.

muszę powiedzieć, że robi wrażenie

Wiejo
10.11.08, 21:34
Kasia- próba mniej więcej udana ale za dużo miejsca po prawej które robi wrażenie pustki, ciemne okulary które tutaj nic nie wnoszą i bardzo poważne usta. Motocyklista jest wyraźnie nieostry a szkoda bo zdjęcie ma zadatek na coś wiecej. Kościółek, jak dla mnie makabryczne podejście do tematu, jako ciekawostke podam, że podobny jest w Czermnej koło Kudowy Zdroju.

jerryg3
10.11.08, 22:09
ja w sprawie motocyklisty. może ciut mniejszy czas migawki ? nie wyszło. i jeszcze w sprawie czaszki pierwszej. łap ostrość i czas migawki też zmniejsz, szypciej kręć obiektywem, będzie ok.

Daniello
10.11.08, 22:33
6 i 7 - widziałbym w BW.

benq
11.11.08, 22:46
dzięki za opinie...

Wiejo - okulary bo było słońce duże :) a poza tym modelka rozpoznawalna być nie chce...jeszcze :) usta bardzo poważne..bo ja wiem? ;)
btw - ten w kudowie czyba mniejszy jest jeśli o ilość osób z kości których wykonano wystrój..w czechach kości pochodzą od ok 40tyś osób jeśli się nie mylę...ale dzięki za info..nie wiedziałem..może kiedyś się wybiorę

jerryg3 - fotki robione z ręki..motor to 1/20s, czaszka 1/8s..bez statywu to - jak na razie przynajmniej - max co mogę osiągnąć coby nie rozmazać strasznie obiektu. może z czasem trochę więcej wprawy nabiorę..chociaż z drugiej strony z wiekiem ręka coraz mniej pewna ;)

Daniello - a wiesz że też mnie się tak widziało :), przynajmniej 7..ale zrobiłem w czerwieni coby z lekka 'piekielnie' wyglądało. choć w BW też było dobre (chyba nawet lepsze teraz tak patrze :) )

K_Puchatek
12.11.08, 00:25
Pierwsze nie przypadły mi do gustu, kolejne (Kasia i motor) już decydowanie lepiej, z ostatniej serii najbardziej do mnie trafia nr 5 - fajnie (nietypowo/klimatycznie) zrobione.
Pozdrawiam

aga_piet
12.11.08, 00:44
W sumie w pełni podzielam zdanie ktotka - fajnie, że kombinujesz (tylko on to ładniej ujął).
Foto 1. - tragedia - szum, brak kontrastu, krzywo i nieostro.
2. Ma coś w sobie. Przekombinowane ale podoba mi się ujęcie.
Próba panningu - ładnie acz nieostro. Fajnie, że kolor, inaczej bym kadrowała.
Portret - mi tam się podoba.
Czachy - robią wrażenie, jak to czachy ;) (ja znam te z Czermnej, o których wspominał Wiejo).
Kombinuj, kombinuj, powodzenia :)

benq
13.11.08, 21:35
z braku weny, czasu i chęci na bieganie z aparatem w celu zdobycia czegoś wartościowego wychodzą różne dziwne rzeczy... :roll:

Smerf Maruda
13.11.08, 21:56
z braku weny, czasu i chęci na bieganie z aparatem w celu zdobycia czegoś wartościowego wychodzą różne dziwne rzeczy... :roll:

Miast prezentować "dziwne rzeczy", wstrzymaj się z publikacją do czasu zrobienia naprawdę dobrej fotografii. Wtedy tytuł Twojego wątku będzie usankcjonowany. Bo na razie, cóż, nadal podtrzymuję swoje zdanie z jednego z poprzednich komentarzy.

benq
13.11.08, 23:11
Miast prezentować "dziwne rzeczy", wstrzymaj się z publikacją do czasu zrobienia naprawdę dobrej fotografii. Wtedy tytuł Twojego wątku będzie usanksjonowany. Bo na razie, cóż, nadal podtrzymuję swoje zdanie z jednego z poprzednich komentarzy.


nie przesadzasz troche?

po pierwsze, ostatnia fotka wystawiona została troche dla humoru, dowcipu i broń boże nie pretenduje do zbierania wielkiego poklasku..co zresztą - tak mi się przynajmniej wydaje - można wywnioskować przeglądając cały wątek, w którym to ostatnie 'zdjęcie' odbiega zdecydowanie poziomem od wcześniejszych
może powinienem był napisać coby fotki nie oceniać pod kątem jej wartości artystycznej..co niniejszym zatem naprawiam

a po wtóre..nie wiem czy zauważyłeś..ale jest to kącik ludzi zaczynających zabawę z fotografią. ktoś kiedyś napisał tutaj fajną poradę dla początkującego amatora fotografii coby stworzył coś a la kwarantanne dla swoich zdjęć i jeśli po 2-3 tyg nadal będą one mu się podobały wtedy dopiero je wystawić na forum. otóż moje fotki tutaj prezentowane przeszły nawet kilkumiesięczną czasem kwarantanne. naprawdę staram się nie wrzucać byle gniotów, których notabene mnóstwo popełniłem. ale nie spodziewaj się tutaj street'a bruce'a gilden'a, portretów kirkland'a czy przyrody i makro jakiegoś mistrza z NG bo to nie to miejsce i czas.
chcesz ocenić?..proszę bardzo, chętnie usłyszę radę bardziej doświadczonego fotografa na temat np. portretu, panningu czy zdjęć z ciekawych wnętrz..po to tutaj się udzielam

także na przyszłość trochę wrzuć na luz...i nie zapominaj że wół też kiedyś cielęciem był ;) (bez urazy :) )

pozdr

Smerf Maruda
15.11.08, 12:24
nie przesadzasz troche?

Tu jest 500.000 innych wątków, w których możesz się udzielać i uczestnicząc w których możesz poznać trochę życie forum, miast wrzucać "fotograficzne żarty" do założonego przez siebie wątku. Zrobisz fajne zdjęcie - wrzuć je tutaj, ale nic na siłę, jak rane.

Pozdrowienia.

aga_piet
15.11.08, 13:57
Absolutnie Smerfie się z Tobą nie zgadzam. A niby dlaczego Twoim zdaniem autor nie może wrzucić sobie takiego zdjęcia do własnego wątku? Wszak to jego eksperyment, nieważne, czy ma być artystyczny, czy tylko humorystyczny. Ty też się bawiłeś i testowałeś, czyż nie? :roll:

Smerf Maruda
15.11.08, 14:04
Absolutnie Smerfie się z Tobą nie zgadzam. A niby dlaczego Twoim zdaniem autor nie może wrzucić sobie takiego zdjęcia do własnego wątku? Wszak to jego eksperyment, nieważne, czy ma być artystyczny, czy tylko humorystyczny. Ty też się bawiłeś i testowałeś, czyż nie? :roll:

Oczywiście, ale sam autor napisał:

"z braku weny, czasu i chęci na bieganie z aparatem w celu zdobycia czegoś wartościowego wychodzą różne dziwne rzeczy..."

Przepraszam, ale mój odbiór tego jest taki: nie mam czasu na robienie zdjęć, wiem, że to zaraz wrzucę, jest masakrycznie nieudolne, ale wrzucę to na forum, a nuż ktoś wejdzie i "popaczy". Proponuję byśmy szanowali tak siebie, jak i oglądających nasze wątki, apeluję.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Ej, ale podoba mi się 6 i 8 z kaplicy z czaszkami. 8-ka jest naprawdę dobra, tylko dlaczego, do licha, nie jest wyostrzona?

benq
16.11.08, 12:45
Jako przyczynek do rozpoczętej wczoraj zagorzałej dyskusji w wątku ‘niegościnne progi’ wypadałoby się jakoś do tego odnieść.
Decyzję właściwie podjąłem już wczoraj, ale chciałem się z tym przespać z nadzieją, że może znajdę inne rozwiązanie, że mi przejdzie. Ale nie przeszło. Dlatego postanowiłem dać sobie spokój chwilowo z publikacją jakichkolwiek zdjęć. Nie chcę, nie daj bóg, rozsierdzać innych 'wielkich' tego forum, katować ludzi sztuką przez małe s, czy żeby moja działalność tutaj była odbierana – jak to jeden z forumowiczów ciekawie ujął – jako ‘lecenie na sztukę’ (cokolwiek by to miało znaczyć).
Śmieszne, czasami ocierające się o samozachwyt nad własną (skromną wciąż) osobą są niektóre wypowiedzi (patrz wyżej), a w większości jednak trochę...niewesołe. Stąd taka a nie inna decyzja. Kto wie..może na lepsze to wszystkim wyjdzie.
Co do wątku i jego zawartości…na razie nie chcę go kasować. Jak napisałem wyżej ‘chwilowo’ daję sobie spokój z prezentacją zdjęć. Być może wkrótce, kiedy mój warsztat będzie na tyle niezły coby nie razić niektórych w oczy przeraźliwymi gniotami, wrócę ze swoimi zdjęciami do oceny. Poki co poprzestanę na oglądaniu zdjęć tych bardziej doświadczonych i wyciąganiu z tego wniosków do dalszej nauki.

Przy okazji dziękuję tym, którym chciało się skomentować te kilka zdjęć w wątku.

Pozdrawiam

Smerf Maruda
16.11.08, 12:48
Cześć, czapka.

innovate
16.11.08, 13:20
Benq, nie przejmuj się, byłem wczoraj w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie na wystawie laureatów Samsung Arts Master i nie takie rzeczy tam wystawiają ;-))

Daniello
17.11.08, 20:11
Poki co poprzestanę na oglądaniu zdjęć tych bardziej doświadczonych i wyciąganiu z tego wniosków do dalszej nauki.

Bardzo dobre podejście. Do tego lektura. Na tym to chyba polega.