PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 50D



qbic
30.10.08, 15:08
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/

zibi1303
30.10.08, 15:32
Fajne te recenzje.... w sumie gorszy od 40D, ale "Highly recommended"....
Canon strzelił sobie w kolano z tym aparatem , polecieli za Pentaxem. Blado to wypada przy D300......

qbic
30.10.08, 15:41
Przy tej gęstości (4.5 MP/cm²) nie można było się spodziewać niczego dobrego.

andytown
30.10.08, 15:42
oj DPreview boi się dać canonowii niższą ocenę więc daje 5 --------
z dużym minusem

sumując - doszli do dynamiki e-3 (może nawet niżej) a do tego obiektywy zaczęły być za miękie...

RadioErewan
30.10.08, 16:11
oj DPreview boi się dać canonowii niższą ocenę więc daje 5 --------
z dużym minusem

sumując - doszli do dynamiki e-3 (może nawet niżej) a do tego obiektywy zaczęły być za miękie...

Tak z ciekawości, jaką ocenę dostał E-3?

Pozdrawiam

zibi1303
30.10.08, 16:49
Też miał Highly recommended
ale ciekawie rozkłądają się szczegóły

___________________E-3 | 50D
Build quality _________9.5 | 9.0
Ergonomics & handling 8.0 | 8.5
Features ___________9.5 | 9.5
Image quality _______8.0 | 8.5
Performance (speed) _9.0 | 9.0
Value ______________9.0 | 8.0

kurcze, zjada spacje... łobuz

Karol
30.10.08, 17:01
Te testy oceny - o kant tyłka rozbić. Nawet zakładając, że są robione porządnie i obiektywnie - każdy ma inne kryteria, często niuanse urastają do rangi problemów a inne ważniejsze cechy są pomijane...

Proponuję dokładnie poczytać testy - ale nie nowości tylko posiadanego i dobrze znanego aparatu. To ciekawe zobaczyć jak wnioski testerów mijają się (a może właśnie pokrywają) z naszymi...

zibi1303
30.10.08, 17:48
No właśnie, teraz narzekający na E-3 , powinni popatrzeć na fotopolis... :)

____________________________E-3_______50D
Konstrukcja___________________60%______62%
funkcje______________________56%_______64%
łatwość obsługi_______________55%________70%
osiągi_______________________58%________69%
jakość zdjęć__________________58%_______69%
zestaw handlowy______________40%_______57%
Stosunek jakości do ceny_______50%_______71%

I co wy na to , czy się z ty zgadzacie (mówię o E3 to jego parę osób tu ma)

Marcin510
30.10.08, 18:01
ciekawe, canon daje chyba ostatnio ciala i jest w tyle za nikonem

nadal d300 w cropie siedzi na topie i d700 w ff dla amatorow
i zaraz po nim 40d canona

zastanawia mnie tez fakt premiery (ogloszenia) 5d II i czasu w ktorym bedzie mozna go kupic, chodzi o to ze pozno,
d700 mozna bylo kupic praktycznie od reki po premierze
moze to tylko zagrywka aby wystraszyc potencjanych kupcow d700

moze jak sie pojawi to sie ludzie na niego rzuca
a dopiero ponizej sie okaze ze to bardzo sredni sprzet w porownaniu do d700 ?

RadioErewan
30.10.08, 18:01
Też miał Highly recommended
ale ciekawie rozkłądają się szczegóły

___________________E-3 | 50D
Build quality _________9.5 | 9.0
Ergonomics & handling 8.0 | 8.5
Features ___________9.5 | 9.5
Image quality _______8.0 | 8.5
Performance (speed) _9.0 | 9.0
Value ______________9.0 | 8.0

kurcze, zjada spacje... łobuz
Szczerze, to ja wiem, jaką ocenę dostał. Zmierzam jednak do tego, że przydało by się trochę obiektywizmu. Aparat 16 mpix osiągnął wyniki DR na poziomie Olka. To chyba dali radę, nie? ;-)
A jakość optyki przy tych gęstych matrycach jest priorytetowa. Różnica między 85mm i 24-70mm z alfy 900 jest KOLOSALNA.

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


zastanawia mnie fakt premiery (ogloszenia) 5d II i czasu w ktorym bedzie mozna go kupic, chodzi o to ze pozno,
d700 mozna bylo kupic praktycznie od reki po premierze
moze to tylko zagrywka aby wystraszyc potencjanych kupcow d700

moze jak sie pojawi to sie ludzie na niego rzuca
a dopiero ponizej sie okaze ze to bardzo sredni sprzet w porownaniu do d700 ?
Canon zawsze miał kilka tygodni odstępu od premiery do dostępności. Średnio to ~6 tygodni. Nikon dobrze odrobił lekcję jaką dostawał od Canona przez lata. D2X od premiery do trafienia na półki orbitował sześć ale miesięcy.

Pozdrawiam

KaarooL
30.10.08, 19:24
Lipa i tyle, kolejnego hiciora zobaczymy jak OLEK zapoda maszyny z 12MPIX na pokładzie...

zibi1303
30.10.08, 19:37
Czyli co sądzicie że w Olku zapodadzą więcej pikseli ?
Aż się nie chce wierzyć że będą brnąć w tę ślepą uliczkę

zonkinho
30.10.08, 19:47
Będzie niestety matryca z nowego G1, to więcej niż pewne... :(

dog_master
30.10.08, 20:36
Będzie niestety matryca z nowego G1, to więcej niż pewne... :(
Podaj źródło tych domysłów :cool:

zonkinho
30.10.08, 20:43
Ogólnoświatowy pęd producentów luster... Do tego mój pesymizm w tej sprawie, wątpię żeby Olek nas czymś zaskoczył i wprowadził jakąś rewolucję... :(

asfoto_p
30.10.08, 21:57
Panowie z Olka musieli by na prawdę się sprężyć żeby wyskoczyć z czymś "lepszym", niech kombinują i to szybko....

KaarooL
30.10.08, 22:47
Dla OLKA istnieje tylko jedna droga: pozostać przy 10MPIX albo cofnąć się o 2 wstecz. Myślę że takiego kroku nawet recenzenci sprzętu zbytnio by nie zjechali.

Nie chcę myśleć co działoby się przy 12MPIX, bo już 10 w obecnym wydaniu średnio mi się widzi - wolałbym 8...

RadioErewan
30.10.08, 22:52
Nie chcę myśleć co działoby się przy 12MPIX, bo już 10 w obecnym wydaniu średnio mi się widzi - wolałbym 8...

Się oswajaj z takimi myślami, bo Olek bierze to, co robi Panasonic, a Panasonic nie robi teraz matryc 8mpix livemos.

Pozdrawiam

lessie
30.10.08, 23:00
celowałem w tego 50D...ale dobrze robię siedząc okrakiem na płocie :).
Widzi mi się że 40D będzie lepszy i....tańszy:)
Nie wiem tylko co zOlka zostawię bo wygląda na to że E-1 :) i dokupię 50mm

zonkinho
30.10.08, 23:08
No ba, że 40D lepszy od 50D i za te same pieniądze ma się 50/1.4 USM gratis. ;)

RadioErewan
30.10.08, 23:10
celowałem w tego 50D...ale dobrze robię siedząc okrakiem na płocie :).
Widzi mi się że 40D będzie lepszy i....tańszy:)
Nie wiem tylko co zOlka zostawię bo wygląda na to że E-1 :) i dokupię 50mm

Już mi się pomerdało, że ty Warszawiak jesteś.

Pozdrawiam

dog_master
30.10.08, 23:10
Nie wiem, jakie są granice możliwości [i czy takowe naprawdę istnieją], ale technologia też idzie do przodu :] 5mpx z E-1 szumi bardziej niż ilestam z E-510, więc i tu może nie będzie aż tak źle [u nas]...

Ale szkoda, że Canon sam sobie topi tak udaną serię... :/ Poprawic tylko przetwarzanie obrazu na starej matrycy i by bylo cos...

RadioErewan
30.10.08, 23:12
Dla marketingu liczą się megapiksele, bo one sprzedają towar masowo. Teraz do Canona będzie musiała doszlusować cała stawka APS-C. Czy tego chcemy, czy nie, kolejne aparaty będą miały te 15 mpix alibo więcej.

Pozdrawiam

qbic
30.10.08, 23:26
Nie wiem, jakie są granice możliwości [i czy takowe naprawdę istnieją], ale technologia też idzie do przodu :] 5mpx z E-1 szumi bardziej niż ilestam z E-510, więc i tu może nie będzie aż tak źle [u nas]...

Ja mam wrażenie ze idzie w bok a nie do przodu. E-1 dosłownie zabija E-510 na iso 100.

lessie
30.10.08, 23:35
Już mi się pomerdało, że ty Warszawiak jesteś.

Pozdrawiam


a czemu? to jakiś związek ma? :)
jakbym był Warszawiak to pewnie co drugi dzień klączałbym pod drzwiami Olka z prośba o 300mm :)

Tak już na serio...przechodzą przez moje łapy ostatnio różne puszki i szkła i ciągle mam niedosyt albo brak kasy.
40D fajny ale...ma swoje wady.
Widzę ze w mojej torbie to chyba będzie tak:
1. 40D + 100-400 ( to na samoloty )
2. E-1/E-3 - + 50mm i 7-14 w przyszłości ( bo Olka nie potrafię opuścić na dobre )
3. zestaw do zupy pomidorowej czyli pewnie 5d (raczej ten nowy) - 24-105 albo 24-70 . W miarę możliwości jakieś stałki ale te na końcu bo leniwy jestem.

zibi1303
31.10.08, 01:20
Się oswajaj z takimi myślami, bo Olek bierze to, co robi Panasonic, a Panasonic nie robi teraz matryc 8mpix livemos.
Pozdrawiam

RE jeśli Olek zrobi super krok do przody i zrobi jak Canon 15 mpx, gdzie znacznie pogorszył jakość obrazowania w stosunku do 40D to ja bardzo poważnie rozważę system nikona... i zapewne nie tylko ja... Zobaczymy :)
na szczęście nie mam wiele do stracenia :)

zonkinho
31.10.08, 01:48
Się oswajaj z takimi myślami, bo Olek bierze to, co robi Panasonic, a Panasonic nie robi teraz matryc 8mpix livemos.

Pozdrawiam

Zawsze Olek może włączyć interpolację z 12mpix na 8mpix, może nikt nie zauważy różnicy. :D:D:D

zibi1303
31.10.08, 03:28
Bzdur nie gadaj.. Pożyjemy zobaczymy. Ja niczego nie wyrokuję

KaarooL
31.10.08, 11:13
zibi:

Jak zmieniać to na FF, bo cropa na cropa to żaden zysk a obiektywy gorsze u konkurencji... Gorzej z tym że polubiłem IS - docenia się dopiero jak człowiek ma to u siebie.

Maszyny na cropie kończą się w kwestii obrazowania jeśli obecny poziom to 15MPIX a za dwa latka pewnie 20....


lessie:

Pamiętasz jeszcze o zasadzie, że to nie aparat robi fotki? Dla multisystemowców LOWEPRO powinno rozpocząć produkcję taczek z plandeką all weather...

lessie
31.10.08, 11:30
zibi:

Jak zmieniać to na FF, bo cropa na cropa to żaden zysk a obiektywy gorsze u konkurencji... Gorzej z tym że polubiłem IS - docenia się dopiero jak człowiek ma to u siebie.

Maszyny na cropie kończą się w kwestii obrazowania jeśli obecny poziom to 15MPIX a za dwa latka pewnie 20....


lessie:

Pamiętasz jeszcze o zasadzie, że to nie aparat robi fotki? Dla multisystemowców LOWEPRO powinno rozpocząć produkcję taczek z plandeką all weather...


pamiętam , pamiętam.
Ja mam realne i "mierzalne" powody do zakupu innych gratów.
Nr1 - potrzebuję dłuższego, szybkiego i sprawnego zestawu do samolotów od E-3 + 50-200 z idealnie działającą stabilizacją "dynamiczną" w której Olek zalicza skuchę. Stąd 100-400 jest wyborem z wyboru:), trochę ciemny ale do samolotów wystarczy.
Nr-2 potrzebuję ładnego, jak najgładszego ISO 1600-3200 do fotografii ślubnej, dobrej dynamiki i ładnego rysowania. Stąd skłaniam się do FF i z wyboru jest to Canon bo przecież nie dokupię trzeciego systemu:).
Olka zostawiam z miłości do niego, poza tym w dobrych w warunkach sprawdzał mi się znakomicie. poza tym gdzie dostanę cos takiego jak 7-14?

MicSzu
31.10.08, 12:16
Myślę, że Olek w PRO puszkach powinien narazie zostac przy 10mpx jak canon w swoim najnowszym korpusie mam miec 8mln to i nam 10sięc wystarczy byle by popracowali trochę nad matrycą i wszystko będzie cacy:)

qbic
31.10.08, 12:20
gdzie dostanę cos takiego jak 7-14?

Nikkor 14-24 (trochę większy i trochę cięższy)

zonkinho
31.10.08, 12:50
Miałem tego Nikkora w łapach razem z D3 i fajne szkiełko, ale ciężar że hej... a w połączeniu z statywem Manfrotto to taki fotograficzny CKM :D

KaarooL
31.10.08, 12:56
Odkąd w gablocie FJ zobaczyłem 14-24, 7-14 przestałem postrzegać jako masywny obiektyw mimo że swoje też waży.

lessie
31.10.08, 13:07
i swoje kosztuje...poza tym w puszce na cropie już nie jest taki szeroki...a puszka FF kosztuje...
więc nadal 7-14 górą

Marcin510
31.10.08, 13:14
poza tym gdzie dostanę cos takiego jak 7-14?

tylko na apsc sigma 10-20mm (z reszta na ff w nikonie tez, tyle ze okolo 5 megapixeli ale bedzie mozna go dac szerzej niz 10mm)

lub co ciekawe, cokolwiek z apsc moze dac niezly szeorki kat na ff, co prawda z winietka lub w lekko stylu fishaya, ale mozna by przetestowac jaki tani obiektyw zachowa sie najladniej :)

pewnie cos co ma minimalne znieksztalcenia na 18mm w apsc zachowa sie w miare dobrze na ff

chociaz lepiej kupic sobie owa sigma i np 40d lub d90 zeby bylo w miare tanio

lessie
31.10.08, 13:28
całkiem zacny obiektyw z tej sigmy ale....w Canonie mnóstwo problemów z dopasowaniem do body ( sprawdzalem ostatnio 3 zestawy i mydło jakie tworzyły z 40D było po prostu okrutne, na brzegach kadru nie dało się tego oglądać. No i jednak zniekształcenia z niego są gołym okiem bardzij widoczne od 7-14. Na cropie nie widziałęm póki co lepszego szkła od 7-14.
A odkąd posmakowałem lepszych szkieł ( chcoćby tylko na próbę ) to już wiem że wynalazków stosował nie będę. Wolę poczekać, uzbierać i dopłacić do szkła czy korpusu, który mnie zadowoli całkowicie a nie tylko trochę....

KaarooL
31.10.08, 13:28
Jak ktoś lubi mydło, fiolet i winietki to kupuje Sigmę... Co to za radość z obiektywu który trzeba przymykać do 8.0?

Darekw1967
31.10.08, 15:47
RE jeśli Olek zrobi super krok do przody i zrobi jak Canon 15 mpx, gdzie znacznie pogorszył jakość obrazowania w stosunku do 40D to ja bardzo poważnie rozważę system nikona... i zapewne nie tylko ja... Zobaczymy :)
na szczęście nie mam wiele do stracenia :)

Witaj !

A po co Ci system Nikona jak masz Olka, ktory calkiem niezle
radzi sobie ;)

Ostatnio robilem zdjecia w Białowieży i w Drohiczynie z kumplem
co ma D300 i D80 a ja mialem E-410 i Pentax-a K10D.

W sumie kazdy z Nas zrobil sporo fajnych zdjec i owszem
sa lepsze i gorsze sprzeta ale powiedz... Czy tak naprawde
warto isc na sile w wiecej pixeli czy szukac znacznie
lepszych sprzetow jak tym co masz mozesz wiele zdzialac.

Pisza ze Olki szumia... ale dwa tygodnie temu Slub E-410
zrobilem i na odbitkach 21x15 nie widac szumu.

Robilem w tym takze nocne zdjecia i sa bardzo ok ;)

Pozdrawiam.

Rafał Czarny
31.10.08, 16:01
Ja tam zdania o moim E500 nie zmieniłem. Jest zaj...sty. :grin: Tak samo jak 2,5 roku temu. Nie zarabiam na zdjęciach, więc nie mam ciśnienia na super-duper sprzęt.

zibi1303
31.10.08, 16:29
Nie nie mam na razie zamiaru tego robić, ale jeli już to pewnie wybrałbym nikona. Nie mniej jak pójdą w tę stronę i obrazowanie jeszcze się pogorszy to za dwa-trzy lata mnie już to nie będzie satysfakcjonować i nie będzie czego kupić na zmianę puszki

qbic
31.10.08, 19:31
Odkąd w gablocie FJ zobaczyłem 14-24, 7-14 przestałem postrzegać jako masywny obiektyw mimo że swoje też waży.

Ja dzisiaj macałem ten obiektyw i nie powiem żeby był dużo cięższy od 7-14, puszka D700 wazy swoje (ale ten wizjer!! coś wspaniałego w porównaniu z zabawkowym lufcikiem w E-xxx), obiektyw sam z siebie nie.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ja tam zdania o moim E500 nie zmieniłem. Jest zaj...sty. :grin: Tak samo jak 2,5 roku temu. Nie zarabiam na zdjęciach, więc nie mam ciśnienia na super-duper sprzęt.

Dokładnie... ja na razie zostaje z E-400 :P

Marcin510
1.11.08, 01:33
całkiem zacny obiektyw z tej sigmy ale....w Canonie mnóstwo problemów z dopasowaniem do body ( sprawdzalem ostatnio 3 zestawy i mydło jakie tworzyły z 40D było po prostu okrutne, na brzegach kadru nie dało się tego oglądać. No i jednak zniekształcenia z niego są gołym okiem bardzij widoczne od 7-14. Na cropie nie widziałęm póki co lepszego szkła od 7-14.
A odkąd posmakowałem lepszych szkieł ( chcoćby tylko na próbę ) to już wiem że wynalazków stosował nie będę. Wolę poczekać, uzbierać i dopłacić do szkła czy korpusu, który mnie zadowoli całkowicie a nie tylko trochę....

po kupnie wyslij do kalibracji pod konkretne body (zrobia za free), ja tak zrobilem z tym ze w nikonie

co do znieksztalcen to bym sie spieral, mysle ze to subiektywne odczucie bo tak szeroki obiektyw inaczej rejstruje rzeczywistosc
poziom w 7-14 z tego co widzialem w testach patrzac na liczby byl wiekszy od owej sigmy


z tym ze test 7-14 jest tylko przetestowany na 1 stronie w necie, wiec tez ciezko brac to za jakas wyrocznie

dziobolek
1.11.08, 13:45
po kupnie wyslij do kalibracji pod konkretne body (zrobia za free), ja tak zrobilem z tym ze w nikonie...

Nio, a w 50D jest już możliwość samodzielnej regulacji i dopasowania obiektywów z pamięcią dla 20-tu obiektywów.
To spore udogodnienie moim zdaniem, które może znacznie ograniczyć konieczność odsyłania sprzętu do serwisu celem kalibracji.

Karol
1.11.08, 14:20
Mój znajomy jak kupował w USA 5D z 3 szkłami to przed zakupem wydrukował karty do testowania na okoliczność FF/BF i jak kupił mieliśmy zabawę. Testowaliśmy też w plenerze fotografując co popadnie ;-). Sprzęt sobie zostawił bo wszystko wydawało się być OK ale jakby nie było to wszystkie graty miały wrócić do sklepu - takie było założenie - kupuję jak wszystko będzie ok..., płacę i żadnych problemów...
Myślę, że dla aparatów nie mających regulacji obiektywów taka procedura jest sensowna, chociaż w polskich realiach to pociąga za sobą utopienie kosztów przesyłki w obie strony...

EuroLiberty
1.11.08, 17:24
Nio, a w 50D jest już możliwość samodzielnej regulacji i dopasowania obiektywów z pamięcią dla 20-tu obiektywów.
To spore udogodnienie moim zdaniem, które może znacznie ograniczyć konieczność odsyłania sprzętu do serwisu celem kalibracji.

Pamiętaj, że taka kalibracja ma sens w dwóch przypadkach.

1. Kalibrujemy body. Wartość kalibracji dla wszystkich obiektywów.
2. Kalibrujemy AF z obiektywami stałoogniskowymi wprowadzając korekty dla poszczególnych obiektywów.

Z obiektywami typu zoom jest gorzej.

Nie zmienia, to faktu, że funkcja jest przydatna i często, szczególnie w pracy z bardzo jasnymi stałkami pozwala uniknąć flustracji.

black_bird
1.11.08, 17:44
[QUOTE=dog_master;242880]Nie wiem, jakie są granice możliwości [i czy takowe naprawdę istnieją], ale technologia też idzie do przodu :] 5mpx z E-1 szumi bardziej niż ilestam z E-510, więc i tu może nie będzie aż tak źle [u nas]...

idzie, idzie do przodu ...;) czarny krzem ;)
http://www.fotografuj.pl/News/Czarny_krzem_wynalazek_firmy_SiOnyx/id/2445