PDA

Zobacz pełną wersję : Ladyhawke -nocny fotospacer



ladyhawke
21.10.08, 10:24
Witam,

Chciałam Wam pokazać fotki z nocnego fotospaceru, gdzie robilam foty na full manual. Juz wiem ze popełnilam 2 bledy: zapomnialam o redukcji szumow, oraz AF pracowal w trybie iESP no i chyba czasami sie troche pogubił.
Mam watpliwosci co do ISO jakie trzeba ustawiac, wiec bede wdzieczna za porady;


To są 4 najciekawsze moim zdaniem.

Ok, faktycznie cos mi nie wyszlo przy wstawianiu...
(@ Eddie - jakbys mial niewiadomo ile sznurków :) )

Eddie
21.10.08, 10:41
Badz laskawa wstawic te zdjecia w ludzki sposob, bo klikanie kazdego 'sznurka' po kolei nie jest zbyt fascynujacym zajeciem.

Tojfi
21.10.08, 10:58
2 pierwsze linki się nie otwierają.

Oprócz tego mała sugestia, będzie bardziej przejrzyście jak wstawisz bezpośredni link do fotki a nie do strony html.

Skrypt na stronie automatycznie wstawi łacze w znaczniki "media" i fotka bedzie sie wyświetlać tak:


http://www.ziemowit.mierzwiak.com/galeria/Wroclaw-13102008/slides/PA128794.JPG

Ewentualnie zamieść fotkę na forum jako załącznik.

Eddie
21.10.08, 11:11
Lady, czy też Panienko ;)
Sznurek jest sznurek, kojarzy się jednoznacznie i lepiej omijać z daleka.

Co do zdjęć.
Pierwsze trochę za jasne, zbyt mocno wypaliło Ci światła, niebo nie ucierpi jeśli będzie trochę ciemniejsze.
Dwójka ze wszystkich jest najciekawsza.
Pozostałe mieszczą się w normie testowej. Znaczy, nie mają czym powalić, ale widać, że wiesz jak w takich warunkach obchodzić się swoim aparatem.

Edit: W zasadzie jeszcze trójka daje radę, tylko trochę zbyt pomarańczowo tam i mam wrażenie, że odrobinę się poruszyło. Ostatnie możesz wykasować.

Odpowiadając na pytanie dotyczące czułości jakiej powinnaś używać, zawsze i tylko ISO 100 + statyw lub terminator, tego ostatniego jednak ciężko ostatnio spotkać ;)

ladyhawke
21.10.08, 11:38
Dzieki,


ale co mi sie z ISO pomylilo, to nie wiem...mialam na mysli balans bieli :)

Kaz de Wro
21.10.08, 11:52
Dwójka podoba mi się, ciekawie to wygląda, fajny efekt gwiazdkowy, używasz jakiegoś filtra? (przy wyższych przysłonach wychodzi podobny efekt).
Najgorsza jedynka, za dużo przepałów. Na 3. brak ostrości. Na 4. niezłe kolorki, ale za dużo chciałeś objąć i powstał galimatias.

Staraj unikać się dużej ilośći źródeł światła- lamp , bo dezorganizują ujęcie, wyjatkiem może być np. szereg lamp w parku itp. Raczej wykorzystuj pod-/- o- świetlenie obiektu.
Pozdrawiam

ladyhawke
21.10.08, 12:51
Te gwiazdki to F8,

a co do nieostrosci na 3, 560-tka zlapala na przeslo z przodu, a nie na most. Czyli nie powinnam byla ustawiac iESP. Potem jeszcze doczytalam, ze 570-tka (wiec zakladam ze 560-tka tez) rozmydla na F8 i najlepiej używac do F6,3 - za zbyma72age :)

Fotki moga jeszcze nieciekawie wygladac (jezeli chodzi o niewyprostowanie i przeostrzenia) ze wzgledu na moja walke z Picasa ( btw. poddalam sie i odinstalowalam ja, wiec zmiany na zdjeciach wrocily do stanu oryginalnego...wrrrrr)

Ania_
21.10.08, 13:58
Koledzy już wyżej wszystko napisali. Picassę sobie daruj, nie trawię tego programu :wink: - na dłuższą metę strasznie drażni...
Czekamy na kolejne fotki :)

ladyhawke
23.10.08, 21:14
A to tak tylko chciałam pokazać w ramach ciekawostki -pewnie technicznie jest niedoskonałe, ale ma taki pewien urok

ladyhawke
17.11.08, 22:41
A tu mam 2 nowe fotki.

A co do Picassy to kopnęlam ja w 4-literki z mojego dysku i przypadkiem znalazlam w jednej z gazet cos co nazywa sie Magix Extreme Photo Designer i jestem zachwycona. Prostowanie zdjęc to po prostu poezja, rysujemy linie i po sprawie, sam obraca i przycina. Moze sie zachwycam bez powodu, ale kto raz prostował w Gimpie....

BTW. Mysikrolik, czy ja cie na WFK nie widuje przypadkiem?

Edit: zapomnialam jeszcze tych dwoch

Daniello
17.11.08, 23:26
Architektura jak architektura. Rynek oklepany, a i światło nieciekawe.
W porównaniu z nocnymi to słabo.

helmuth
18.11.08, 00:20
Jak już masz nowy program, to popatrz czy nie można w nim troszkę poprawić kolorów. Otatnie byłoby niezłe gdyby: jakaś chmurka na niebie, pozbyć się (najlepiej sprzątnąć) śmiecia z chodnika i trochę inaczej kadrować. Może tak?: