PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat za ok. 2000-2500zl



crasher
27.07.04, 22:13
Witam, mam zamiar kupic cyfrowke tylko jeszcze nie wiem jaka :) Dopiero wkraczam w swiat aparatow wiec nie wiem co i jak, dlatego prosze o pomoc w wyborze. W oko wpadly mi 2 modele - C-765 i C-60, mozecie polecic tez inne modele ktore sa godne uwagi. Ktory waszym zdaniem bylby lepszy, bo nie wiem czy wybrac zoom x10 czy 6mpix. Chce zeby zdjecia na papierze w formacie co najmniej 10x15 wychodzily bardzo dobrze.

vodnik
27.07.04, 23:49
To zalezy do czego bedziesz glownie uzywal. Jezeli foki imprezowe to raczej C-60 bo chyba ma podswietlenie AutoFocusa, co ma znaczenie gdy jest ciemno. Dziala on zazwyczaj do 4 metrow.

Jezeli masz wieksze ambicje do fotografowania to raczej c765 - tam masz duzy zoom. Nie ma on coprawda podswietlenia AF, ale za to ma mozliwosc ustawiania ostrosci recznie.

Jezeli Twoje fotki beda mialy rozmiar do 10x15 to w zasadzie wystarczy juz aparat z 2MPix matryca.

crasher
28.07.04, 00:02
No tak, tylko z biegiem czasu moje umiejetnosci beda rosly i bede chcial cos wiecej niz tryb auto, a aparatu tak szybko to nie zmienie :) Wiec czy jest sens kupywac c60? Czy lepiej kupic cos w czym bede mogl wiecej pogrzebac? Jaki model polecasz?

vodnik
28.07.04, 00:26
Z tego co wyczytalem, C60 takze posaida program priorytetu przeslony oraz priorytetu czasu.

Sam sobie musisz odpowiedziec czy sprzyda Ci sie duzy zoom.

crasher
28.07.04, 12:23
To moze inaczej zapytam, co moge zrobic z zoom x10 a co z 6mpix. Oraz moze jakies wady i zalety c765 i c60, co mozna z nimi zrobic. Mowisz mi o AF i priorytetach a jak narazie to duzo mi to nie mowi :P

MichelCat
28.07.04, 14:29
Ja myślę, że powyżej 5 mpix w takich aparatach nie warto już wychodzić. 6 mpix to już zaleta lustrzanek np. 300D. Stawiałbym na C7xx lub C5050, dodaj do tego jeszcze pare groszy na kupno dodatkowej karty pamięci, statywu itp. Do C765 dokupisz jeszcze konwerter i filtry a to ważna sprawa.
Ja bym brał albo C5050 albo C765.

vodnik
28.07.04, 14:53
Co do uzywanych przeze mnie okreslen to polecam strone ze slowniczkiem http://www.olympus.hat.pl/?s=slowniczek wiele okreslen sprzyda sie w pozniejszej eksploatacji aparatu.

10x zoom optyczny sprzyda Ci sie np przy fotografowaniu zwierzat tak, aby ich nie ploszyc. Trzeba sobie zdawac sprawe, ze przy wykorzystaniu 10x zooma przy slabym swietle trzeba uzyc statywu aby zdjecia byly nieporuszone.

6MPix matryca da Ci mozliwosc duzego pola manewru przy ewentualnym kadrowaniu (wycinaniu tego czego niepotrzebujesz) zdjecia w programach do obrobki graficznej.

crasher
8.08.04, 13:47
Ok dzieki za odpowiedzi :) Zamowilem juz C-765 i teraz czekam na obior. Jeszcze chcialem zapytac czy ma on polskie menu?

aptur
9.08.04, 09:26
nie ma