PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy portret



deprim86
8.10.08, 13:59
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.deprim86.nazwa.pl/portret.jpg)hej, oto moj pierwszy portret chcialabym sie dowiedzieć czy jest dobry czy totalnie do bani rosze o szczerość, nie boję się krytyki ludzi lepszych ode mnie. Pozdrawiam :)

rafrog
8.10.08, 14:09
A dlaczego tak ciemno ?

K_Puchatek
8.10.08, 17:49
Witam,
Nie znam się na portrecie, natomiast co do tej fotki to jestem niestety na nie.
Przede wszystkim za ciemno i mocno nienaturalny (szaro/ziemisty) kolor skóry. Poza tym ciasny kadr jest fajny, ale nie trzeba modelce obcinać kawałka brody.
To takie sobie uwagi kompletnego amatora.
Pozdrawiam

ksb
8.10.08, 17:52
IMO kadr mniej więcej Ok, no i ostre. Zastanów sie czy w naturze też ta pani ma taki kolor skóry. Postaw ją przy dobrym świetle i się przypatrz.

VonGregorius
9.10.08, 19:53
hej, oto moj pierwszy portret chcialabym sie dowiedzieć czy jest dobry czy totalnie do bani rosze o szczerość, nie boję się krytyki ludzi lepszych ode mnie. Pozdrawiam :)
A tobie samemu podoba się ten portret?
Jeżeli tak, napisz dlaczego :)
vG

helmuth
9.10.08, 23:13
A tobie samemu podoba się ten portret?
Jeżeli tak, napisz dlaczego :)
vGZlituj się! Nie chcesz oceniać, nie pisz wcale!

deprim86
10.10.08, 00:12
uważam że jak na moją pierwszą fotke to nie jest najgorzej, a kolory zostały tak przytłumione specjalnie dlaczego? nie wiem, nie potrafie racjonalnie odpowiedzie. Podoba mi się samo ujęcie i to głębokie spojrzenie ale dodaję że kompletnie się na tym nie znam dopiero zaczynam. Jutro ide w plener może uda sie zrobić jakąś ciekawą fotkę to wrzuce. Pozdrawiam

VonGregorius
10.10.08, 11:16
Zlituj się! Nie chcesz oceniać, nie pisz wcale! - a czy pytanie było do Ciebie? odpuść sobie.[EOT]

deprim - nie tyle może chodzi o kolory co trudność z wyłuskaniem samej modelki z ciemnego (BARDZO) tła. Ciężko o jakieś oceny czy komentarze, jeżeli nie widać modela.
pozdrawiam
vG

deprim86
10.10.08, 13:45
czyli po prostu do bani, ale dziekuję za komentarze a czy znacie jakąś stronke albo książkę gdzie ciekawie piszą jka nauczyc się dobrze fotografować wiecie taka dla początkujących. Pozdrawiam wszystkich

irek50
10.10.08, 14:31
Kadr jest niezły -spojrzenie naturalne, tylko te kolory bez sensu (chyba w wersji czb. będzie właściwie --pozdrawiam

Eddie
10.10.08, 15:34
Kadr do bani. Z krawędzi wyrasta grzywka, zupełnie bez sensu, nie wnosząc nic do kompozycji. Ujęcie z tej perspektywy wydłużyło nos i nadało mu gargamelski charakter. Niekorzystnie w tym ujęciu wyszły również usta, które zostały zwężone i wyglądają po prostu nieładnie. Dodatkowo cień nosa władował się na górną wargę i tak już ledwo widoczną, zniekształcając ją. Obojczyk bity w policzek, policzek zgnieciony obojczykiem, jak by nie patrzył, tak jest źle i nienaturalnie i na pewno nie schlebia urodzie osoby na zdjęciu. Ucięta broda, fragment ramienia wystający spod rękawa, to tak na dokładkę.
No i światło, brak światła po prostu.

irek50
10.10.08, 15:40
Eddie: Nie dobijaj początkującego--pozdr :)

pat.p
10.10.08, 15:54
czyli po prostu do bani, ale dziekuję za komentarze a czy znacie jakąś stronke albo książkę gdzie ciekawie piszą jka nauczyc się dobrze fotografować wiecie taka dla początkujących. Pozdrawiam wszystkich

Cześć

Polecam "Ekspozycję bez tajemnic" Bryana Petersona - dobrze się czyta (zrozumiała, zabawna, przejrzysta treściowo, jest w niej dużo dobrych jakościowo zdjęć).

Pozdrawiam

Pat

Eddie
10.10.08, 15:59
Eddie: Nie dobijaj początkującego--pozdr :)

Myślę, że to co napisałem nie powinno go dobijać. Starałem się podać główne grzechy tego zdjęcia tak, aby autor w przyszłości wiedział na co zwrócić uwagę.
Pozdrav!

A ja polecam obejrzenie portretów na altphotos.com albo photo.net; Fajne zdjęcia znajdziesz też na obiektywni.pl w galeriach użytkowników Oza, TomiU, Magus i Kleofas, to tak z rodzimych. Na plfoto.com dobrze rzeźbi Rzelcio, nie jest jednak jedyny, też warto popatrzeć.
Na początku trochę się zdołujesz, być może nawet na trzy dni odłożysz aparat. Jeśli jednak kręci Cię fotografowanie i chcesz robić dobre zdjęcia to zaczniesz analizować oglądane obrazki i pójdziesz do przodu.

deprim86
10.10.08, 23:06
Myślę, że to co napisałem nie powinno go dobijać.

Mam tylko jedno ale, Agnieszka jestem :wink:
A za tak konkretne i wyczerpujące analizy i rady jestem naprawdę wdzięczna!

Eddie
11.10.08, 07:00
Mam tylko jedno ale, Agnieszka jestem :wink:
A za tak konkretne i wyczerpujące analizy i rady jestem naprawdę wdzięczna!

Ups, wybacz, Agnieszko :)