PDA

Zobacz pełną wersję : Marek Hłasko by Rafał Czarny



Rafał Czarny
7.10.08, 23:41
Postanowiłem trochę pospamować :wink:. Chcę tu promować stronę o Marku Hłasko, którą klepię pracowicie (bardziej lub mniej) od ponad sześciu lat.

www.marekhlasko.republika.pl

Od razu zeznaję, że to inicjatywa pro public bono, czyli w wolnym tłumaczeniu "za damski ch...". Na stronie nie ma żadnych reklam (oprócz reklamy mojej galeryjki fotograficznej, które też jest "za damski...").

Będę w tym wątku wrzucał info o aktualizacjach. Dziś pojawiły się dwa nowe teksty:

Cenzura wobec "Kultury". Migawki archiwalne - Krzysztof Tarka, "Zeszyty Historyczne".

Oraz polemika do tego tekstu autorstwa Andrzeja Czyżewskiego (kuzyna Marka Hłaski oraz spadkobiercy praw autorskich po pisarzu).

ps. Na stronie głównej jest dział "aktualizacje" - stamtąd najłatwiej można trafić do najświeższych tekstów.

Morlok
8.10.08, 07:18
Gratuluję świetnej strony.
O ile dobrze pamietam tamte czasy to świetnie udało Ci sie oddać klimat ówczesnej Polski i to jak postrzegał go Hłasko. Przynajmniej ja mam wrażenie atmosfery jego książek.
Pozdr.

aga_piet
8.10.08, 08:04
Zaglądam czasem, świetna strona, skarbnica wiedzy. Dobra robota, Rafał.

suchar
8.10.08, 15:55
Rafał, są reklamy, właśnie mi wyskoczyła (jakaś praca.pl czy coś takiego).

Kiedyś tam zaglądałem, ale przestałem, więc dzięki za przypomnienie :)
Pzdr

Rafał Czarny
8.10.08, 16:39
Rafał, są reklamy, właśnie mi wyskoczyła (jakaś praca.pl czy coś takiego).

?????? U mnie nie ma żadnych reklam.

A jeśli Tobie coś wyskakuje to nie mam z tym nic wspólnego. Pewnie onet coś miesza, bo strona wisi na ich serwerze.

Napiszcie mi proszę czy u Was też wyskakują jakieś reklamy.

eastender
8.10.08, 17:33
u mnie zero reklam;
Rafał, sprawdź link do Kundery

mariush
8.10.08, 20:07
no, no... napracowałeś się... rispekt

Kaz de Wro
8.10.08, 21:00
Kawał dobrej, dokumentacyjnej roboty:!:
Istne kompendium wiedzy o Hłace. Szacunek.

ps. u mnie też nic nie wyskakuje. Niestety nawet strona "Piotruś Pan";-)

m_kola
8.10.08, 21:03
Napiszcie mi proszę czy u Was też wyskakują jakieś reklamy.

U mnie Firefox zablokował wyskakujące okienko.
Ciekawa strona, właśnie się zagłębiam w nią.

Rafał Czarny
25.10.08, 21:50
Wrzuciłem nowe rzeczy na stronę:

- info o wystawie we Wrocławiu pt. "Teraz Hłasko" (autorem jeden z fot jest moja skromna osoba).

- wiersz Osieckiej pt. "Hłasko"

- fragment książki Osieckiej pt. "Galeria potworów"

www.marekhlasko.republika.pl

shardac
5.11.08, 22:27
Kiedys to wiec wlasnie na Twojej stronie tyle czasu spedzalem! :>

Rafał Czarny
13.11.08, 18:35
Włożyłem dwa listy (od Giedroycia do Miłosza) oraz fragment (króciutki) rozdziału „Interludium” z książki Henryka Grynberga „Ciąg dalszy”.

Zapraszam: http://www.marekhlasko.republika.pl

zalewiak
14.11.08, 16:12
?????? U mnie nie ma żadnych reklam.

A jeśli Tobie coś wyskakuje to nie mam z tym nic wspólnego. Pewnie onet coś miesza, bo strona wisi na ich serwerze.

Napiszcie mi proszę czy u Was też wyskakują jakieś reklamy.

Niestety też mi wyskoczyła reklama ale strona super,pozdrawiam rafal

Rafał Czarny
16.12.08, 08:24
W dziale artykuły pojawił się tekst "Hłaski droga do raju", fragment książki Anny Fastnacht-Stupnickiej "Od świętej Jadwigi do Marka Hłaski. Niezwykłe losy wybitnych ludzi na Dolnym Śląsku", Wrocław 2007.

www.marekhlasko.republika.pl

Rafał Czarny
31.08.09, 07:28
Sporo nowych rzeczy na stronie o Hłasce. Nowe artykuły, audycje radiowe itd.

Zapraszam do wjazdu przez nową domennę: www.hlasko.pl

Pietrucha
31.08.09, 23:20
Jaaaa.... Swego czasu zaczytywałem się w tę stronę bez zapamiętania i gdzie tylko mogłem, namawiałem do tego innych. Nawet sobie kilka rzeczy na dysk zgrywałem, bo z takim samym zapamiętaniem wczytywałem się wcześniej w strony o Skrzyneckim i wszystko poznikało. To zbyt cenny skarb i teraz chciałem tego uniknąć. Uwielbiam Hłaskę! Jak to się w życiu czasami fajnie składa. Dzięki wielkie za tę stronę!

dobas
31.08.09, 23:57
Pierwszy krok w chmurach. Bardzo fajne i bardzo życiowe ;)

Rafał Czarny
14.10.09, 19:46
Sporo nowych rzeczy na stornie o M.H. Zapraszam.

www.hlasko.pl

grizz
14.10.09, 19:50
masz beznadziejnie z domeną zrobione :/ Poszukaj w panelu możliwości podpięcia domeny, a nie jej przekierowywania i maskowania.

Keek
14.10.09, 20:56
Pamietam jak sie kiedys zaczytywalem. Ale teraz to ja juz "piekny" czterdziestoletni raczej jestem.

Rafał Czarny
11.12.09, 20:39
Podbijam, bo sporo nowych rzeczy na stronie o M.H.

www.hlasko.pl

PioRo
11.12.09, 23:44
Rafał, jestem pełen podziwu....
Przyznaję się bez bicia, że wcześniej nie oglądałem Twoich stron, (aż wstyd dla kogoś w moim wieku, dla kogo Hłasko to ikona), ale jesteś the best...

Muminek
12.12.09, 15:53
Rewelacyjna strona, podziwiam i pozdrawiam.

paulozinho
12.12.09, 16:30
Rafał, mamy z kolegami tradycję spotykania się co roku 1 listopada na Powązkach, przy grobie Marka Hłaski (w wiadomym celu). Może następnym razem wpadniesz? ;)

A strona zacna - już wiele godzin na niej spędziłem.
Pozdrawiam

Syd Barrett
12.12.09, 18:02
Odkąd pamiętam uwielbiam Hłaskę, za ukazywanie ciemnej strony rzeczywistości.
Coś mnie właśnie tknęło, że to samo mnie przyciąga do dzieł Bergmana. Może a nóż kogoś zainteresuje, jeśli nie zna. Polecam "Tam gdzie rosną poziomki".

Rafał Czarny
12.12.09, 18:49
Rafał, mamy z kolegami tradycję spotykania się co roku 1 listopada na Powązkach, przy grobie Marka Hłaski (w wiadomym celu). Może następnym razem wpadniesz? ;)

A strona zacna - już wiele godzin na niej spędziłem.
Pozdrawiam

Wiesz, mam swoje groby w innej części kraju. Dlatego 1 listopada odpada. Ale rocznica śmierci lub urodzin M.H. to jest niezła myśl.

paulozinho
12.12.09, 23:40
Wiesz, mam swoje groby w innej części kraju. Dlatego 1 listopada odpada. Ale rocznica śmierci lub urodzin M.H. to jest niezła myśl.

Zaproszenie pozostaje otwarte :)

Rafał Czarny
23.01.10, 20:38
Sporo się dzieje na stronie o Hłaskowerze. Zapraszam:

www.hlasko.pl

Rafał Czarny
1.06.10, 22:14
Dawno nie podbijałem wątku, a sporo nowych rzeczy przybyło. Zapraszam na www.hlasko.pl