PDA

Zobacz pełną wersję : Day in the life na wesoło



misiek1928
1.10.08, 21:03
Wieczorne Day In The Life. Odpoczynek z przyjacielem (nie chodzi o zwierzę z butelki, tylko o kompana do tej drugiej) ;)

8163

Nie skupiałem się szczególnie na wykonaniu tej fotki, wystawiam do luźnej oceny a przy okazji chcę zaczerpnąć jakiejś rady jeżeli ktoś uzna, że warto fotkę skomentować.
Co do tła to oczywiste, że mogło by być lepsze, ale to tylko domowe zacisze...

Ania_
2.10.08, 13:59
Szczerze mówiąc jakieś takie nijakie, nie wiadomo jak to skomentować. :wink:

misiek1928
2.10.08, 14:16
Może o to chodzi? :) Jak już napisałem, zdjęcie jest nijakie z założenia - po prostu poszło. Moim zdaniem trudno powiedzieć, że jest nudne i sztampowe, bo rzadko się takie widuje :D Jednak dla ludzi podzielających takie oto zainteresowania na co dzień, nie ma w nim także nic interesującego...
To może chociaż jakieś słowo w kwestii technicznej? Fotka wołana z RAW'a i chyba właśnie dla tego się nią zainteresowałem i pomyślałem, że znajdą się słowa krytyki odnośnie techniki. Dopiero zaczynam się uczyć wywoływania "jak należy".

helmuth
2.10.08, 14:43
Mom zdaniem ostre, dobrze naświetlone, kolory naturalne. O to Ci chodzi? Więcej nic dobrego nie mogę powiedzieć.

misiek1928
2.10.08, 14:59
Dokładnie o to, w końcu to kącik początkującego a nie dział oceny fotek. Przede wszystkim chodzi mi o światło gdyż zauważyłem, że właśnie ten element fotografii najtrudniej jest mi ocenić. Wiadomo, że i ekspozycję i wypełnienie światłem można podkręcić odpowiednio przy wywoływaniu, ale bardziej chodzi mi o wstęp do nauki ustawiania światła dokładnie tak jak bym chciał widzieć gotowe foto.