PDA

Zobacz pełną wersję : fotki 3D



tom soyer
21.07.04, 09:44
ostatnio widzialem zdjecia trojwymiarowe zrobione cyfrowka. potrzebne do ich zrobienia sa dwa zdjecia przesuniete wzgledem siebie, okularki i soft. Czy ktos z was juz cos takiego robil? Chetnie poznalbym technike robienia takich zdjec. No i jaki soft potrafi z dwoch zdjec zrobic jedno ale 3D?

kerry
21.07.04, 10:30
byłeś tutaj http://www.kamel3d.com/ ?

vodnik
21.07.04, 10:34
Moznaby zrobic dwie fotki przesuniete i zrobiz z nich animowanego gifa ktory bedzie czesto zmienial sie.

hillel
21.07.04, 15:44
Moznaby zrobic dwie fotki przesuniete i zrobiz z nich animowanego gifa ktory bedzie czesto zmienial sie.

eee, i co to da??

No-shadow Kick
21.07.04, 16:06
Są 3 rodzaje zdjęć 3D do oglądania: za pomocą krzyżoglądu, prostoglądu i tzw. anaglify. Pierwsze dwa to nic innego jak ustawienie obok siebie dwóch zdjęć zrobionych z minimalnych przesuwem i oglądanie ich w odpowedni sposób, np. poprzez zrobienie zeza i przyzwyczajenie wzroku :)
Z twojego postu wnioskuję, że chodzi ci raczej o anaglify, które ogląda się za pomocą specjalnych dwukolorowych okularów.
Aby to stworzyć potrzebny jest oczywiście odpowiedni program. Kiedyś czytałem o tym artykuł albo w PC World, albo w Chip, gdzie opisywali jak robić takie zdjęcia. Ale od czego jest internet :wink: Podaję klika linków do tej tematyki, gdzie znajdziesz pewnie wszystko czego potrzebujesz.

www.3d.nowemedia.pl
www.3djournal.com
www.3d-web.com
www.stereos.com.pl
www.stereoscopy.com

Pozdrawiam

tom soyer
21.07.04, 16:42
Są 3 rodzaje zdjęć 3D do oglądania: za pomocą krzyżoglądu, prostoglądu i tzw. anaglify. Pierwsze dwa to nic innego jak ustawienie obok siebie dwóch zdjęć zrobionych z minimalnych przesuwem i oglądanie ich w odpowedni sposób, np. poprzez zrobienie zeza i przyzwyczajenie wzroku :)
Z twojego postu wnioskuję, że chodzi ci raczej o anaglify, które ogląda się za pomocą specjalnych dwukolorowych okularów.
Aby to stworzyć potrzebny jest oczywiście odpowiedni program. Kiedyś czytałem o tym artykuł albo w PC World, albo w Chip, gdzie opisywali jak robić takie zdjęcia. Ale od czego jest internet :wink: Podaję klika linków do tej tematyki, gdzie znajdziesz pewnie wszystko czego potrzebujesz.

www.3d.nowemedia.pl
www.3djournal.com
www.3d-web.com
www.stereos.com.pl
www.stereoscopy.com

Pozdrawiam

wlasnie wlasnie
przerylem juz troche internet zanim zadalem to pytanie. mam kilka softow i chetnie je sprawdze ale do tego trzeba miec zrobione dwie foty przesuniete ale tak samo wykadrowane. i wlasnie o technice robienia tych dwoch fotek chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec.
dzieki No-shadow Kick

MichelCat
21.07.04, 17:00
Weszliśmy na bardzo fajny temat. Też mnie to interesuje, co i jak i jak zrobić takie coś mając jeden zwykły olek C5060, statyw i już....

kerry
22.07.04, 09:59
Skontaktujcie się z gościem z www.kamel3d.com, troche w tym siedzi...

Draxan
22.07.04, 20:44
Zobaczcie temat tytulowy czasopisma

http://www.komputerswiat.pl/informacje/archiwum/ks1604.html

i zapraszam do kiosku

kasj
6.08.04, 13:33
zjawisko, ktorym sie zainteresowaliscie jest uzywane w fotogrametri - z doch zdjec tworzy sie stereogram - kiedys pomiary fotorametryczne odbywaly sie na stereokomparatorach - gdzie oddzielnie ukladalo sie klisze z prawym i lewym zdjeciem - i doprowadzalo do efektu 3D - w chwili obecnej bardzo rozwinela sie fotogrametria cyfrowa - dwa zdjecia odswiezane bardzo szybko + specjalne okulary + polaryzator - pozwala to na zsynchronizowanie wyswielatnia zdjec z polaryzacja okularow -
ale to techniki zaawansowane :)

ja w szkole mialam takie cwiczenia - na stole ukladalo sie obok siebie dwa zdjecie wykonane z minimalnym przesunieciem - najlepiej gdy srodek rzutow jest zblizony do rozstawu ludzich zrenic - nalezalo na "golo" uzyskac efekt 3D - gwarantuje ze wychodzi :P