PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji Super CCD EXR



qbic
22.09.08, 15:03
http://www.dpreview.com/news/0809/08092210fujifilmEXR.asp

To chyba fajny news.

grizz
22.09.08, 15:04
Papier wszytko zniesie :>


Poczekajmy do pojawienia się aparatów.

qbic
22.09.08, 15:16
Nie sadze żeby ktoś płakał jakby Olympus użył czegoś takiego.

Magnesus
22.09.08, 15:25
Nie sadze żeby ktoś płakał jakby Olympus użył czegoś takiego.

Może ja, bo by mnie znów kusiło nowy aparat kupić. ;)
Ponoć Panasonic ma patent na podobną technologię (odnośnie DR).
Ale ten sposób robienia binningu także może być przydatny przy dzisiejszych ilościach megapikseli, szczególnie że np. można by go też używać przy wyższych wartościach przesłony (gdy i tak szczegóły zjadła dyfrakcja).

dzemski
22.09.08, 15:27
Page not found

heyahero
22.09.08, 15:28
Page not found

http://www.dpreview.com/news/0809/08092210fujifilmEXR.asp

dog_master
22.09.08, 15:34
Dual Capture - o tym mowilo sie juz przed premiera E-3 [ze niby ona ma to miec]...

Wieprz
22.09.08, 15:54
Nie sadze żeby ktoś płakał jakby Olympus użył czegoś takiego.

żony żonatych Kolegów z forum i ewentualnie Dziewczyny dziewczyniatych

qbic
22.09.08, 16:19
żony żonatych Kolegów z forum i ewentualnie Dziewczyny dziewczyniatych

Moja zona się na wszystko zgadza bo nie lubi słuchać moich narzekań ;)

Wieprz
22.09.08, 16:26
Moja zona się na wszystko zgadza bo nie lubi słuchać moich narzekań ;)

Jednak prawda statystyczna jest inna :grin: W każdym razie tak wynika z lektury postów na forum;)

fotomic
22.09.08, 16:28
było sobie znaleźć dziewoje która widząc błysk w waszych oczach, chciała by wam taką rzecz sprezentować, nie marudzić. Hogw

Wieprz
22.09.08, 16:52
było sobie znaleźć dziewoje która widząc błysk w waszych oczach, chciała by wam taką rzecz sprezentować, nie marudzić. Hogw

to chyba do mnie ;) Ale ja nie marudzę. Ja tylko bezstronny, obiektywny obserwator ... Tak se skomentowałem. Wszyscy (prawie) mówią, że marudzą. Nie bijcie :roll:

Zresztą mogłaby nawet marudzić jesli o mnie chodzi ;)


A matryca Fudżi fajna bardzo jest

qbic
23.09.08, 20:32
Mamy klape:

http://www.dpreview.com/news/0809/08092308fujifilm.asp

Fujifilm will not be applying the technology to larger chips, though. "From a business point of view, compacts are most important to us," said Nishimura: "and the technology is designed to address the challenges faced by small sensors. It could, technically be scaled up to APS-C size but the large pixels of those chips already have good performance." It's also unlikely that the technology will appear in other manufacturers' products, he said: "For someone else to use this technology they'd have to use our sensor, our digital signal processor and our software, because it's so different to conventional Bayer sensors. We can't imagine others wanting to do that."

Magnesus
23.09.08, 21:28
Trochę jest to bez sensu, że taki sensor będzie się marnował w P&S i hybrydach. Chociaż, jeśli zapowiedzi się spełnią następca s100fs będzie ciekawy (o ile poprawią ten nieszczęsny obiektyw). A małpka z takim sensorem... hm... mogłaby się przydać.