PDA

Zobacz pełną wersję : [Imaging Resource] Olympus previews next Four Thirds DSLR



RSSBot
22.09.08, 07:10
Showing its continuing support of the Four Thirds system alongside the new Micro Four Thirds standard, Olympus has today announced plans for a new E-System Four Thirds digital SLR. Few details are currently available on the as-yet unnamed DSLR, which is to be shown in prototype form at the Photokina tradeshow and can also be seen in the press image at the end of this news item. What we do currently know is that the new camera is billed as a &q...

More... (http://www.imaging-resource.com/NEWS/1222059602.html)

grizz
22.09.08, 07:51
W skrócie: pucha pomiędzy e-3 i e520

Uszczelniania, 11pkt AF, ruchomy ekranik, produkcja w pierwszym kwartale 2009...


heheh Przy obecnej cenie e-3 to to powinno kosztować 1,5tysiaka ;)

salvadhor
22.09.08, 07:59
Znowu będą śmichy hihy, że Olek robi w drewnie. Mieliby by choć działający prototyp...

geo
22.09.08, 08:03
Znowu będą śmichy hihy, że Olek robi w drewnie. Mieliby by choć działający prototyp...

jutro photokina obaczmy

Jacunio
22.09.08, 08:03
Wynika z tego że będę miał "wszystkomającą" ;) nową puszkę na następne wakacje. Właśnie na coś takiego czekałem.

andytown
22.09.08, 08:06
niekorzystny wniosek z tego taki ze olek ma za długi cykl projektowy.. E-5 najszybciej na wiosne przyszłego roku:(

zibi1303
22.09.08, 08:07
No mnie rozczarował tekst pierwszy kwartał 2009... już są spóźnieni, a za pół roku to nie wiem.... Myślałem że wzięli się w garść i przyspieszyli... a tu ZONK

grizz
22.09.08, 08:14
No mnie rozczarował tekst pierwszy kwartał 2009... już są spóźnieni, a za pół roku to nie wiem.... Myślałem że wzięli się w garść i przyspieszyli... a tu ZONK

?

Bez przesady... 520 ma 4 miesiące

e-3 11miesięcy... i cenę mega atrakcyjną(po upłynnieniu lampy)...


CO tu marudzić?

andytown
22.09.08, 08:16
problem w tym ze niektórzy są gotowi dopłacić parę K za następne body pro:)

a nie mogą

grizz
22.09.08, 08:19
problem w tym ze niektórzy są gotowi dopłacić parę K za następne body pro:)

a nie mogą

Nędzny argument. To, ze Ty chcesz, to nie znaczy, ze Olkowi się to opłaca :>
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
http://optyczne.pl/1279-nowo%C5%9B%C4%87-Nowa_lustrzanka_od_firmy_Olympus.html

zimny
22.09.08, 08:33
No i mam dylemat.
Mogę w dobrej cenie puścić 510tkę i wziąłbym E-3.
Ciekawe czego nie będzie miała ta pucha co ma E-3.
Ciekawe jakie będzie LV.

zibi1303
22.09.08, 08:36
grizz nie 4 miesiące bo nowa puszka to nie następca E520. O potrzebie takiej puszki już było wiadomo zaraz po premierze E3. Dlatego ja liczę że to jakieś 6-8 miesięcy. Po serii Ex20 nie widać aby się zbytnio napracowali. Dobrze że zapowiedzieli, ale myślałem że prototyp choć pokażą i że wyjdzie na gwiazdkę

geo
22.09.08, 08:52
grizz nie 4 miesiące bo nowa puszka to nie następca E520. O potrzebie takiej puszki już było wiadomo zaraz po premierze E3. Dlatego ja liczę że to jakieś 6-8 miesięcy. Po serii Ex20 nie widać aby się zbytnio napracowali. Dobrze że zapowiedzieli, ale myślałem że prototyp choć pokażą i że wyjdzie na gwiazdkę
siły skierowali na micro4/3, z drugiej strony ta pucha to jesd to na co czekało wielu dobry AF, uszczelnienia i dobra cena na wejscie

C+
22.09.08, 08:59
Niech pracują nad matrycą, bo przecież reszta bebechów z E3 jest :wink:

Eddie
22.09.08, 09:00
Już mi się podoba :)
Zapowiada się zdecydowanie ciekawie takie odchudzone E-3. Właśnie, z czego odchudzone?

W każdym razie, zapowiada się bardzo ciekawie i w końcu można się spodziewać zdrowej puszki, która wypełni jednak sporą lukę pomiędzy E-3 i E-5xx. Żeby tylko nie zapomnieli o wstawieniu dużego wizjera :)
No i gratka dla tych, którzy na E-3 marudzili - jest kółko do zmian trybów pracy :)

diabolique
22.09.08, 09:03
O wizjerze już jest. Ciekawe kto zacznie pisać o szumach... :grin:

andytown
22.09.08, 09:09
Nędzny argument. To, ze Ty chcesz, to nie znaczy, ze Olkowi się to opłaca :>
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
http://optyczne.pl/1279-nowo%C5%9B%C4%87-Nowa_lustrzanka_od_firmy_Olympus.html

Niestety masz racje.. rozumiem co to ekonomia :) prawo rynku i strategia matekingowa;D

zibi1303
22.09.08, 09:09
Na pewno odchudzą go z pancerza, już nie będzie wytrzymały na 100kg nacisku..., ale to akurat większości nie będzie potrzebne. Pytanie jak okroją AF i czy okroją. Ważna będzie czułość AF bardziej niż ilość klatek w serii. Szczelnośc jak zostawią, to będzie bardzo dobrze, wielu się skusi.

andytown
22.09.08, 09:11
ja liczylem na e-30 i wydmuszkę e-5:) - to chyba za pół roku na PMA zobaczymy

zibi1303
22.09.08, 09:13
Najważniejsze AF będzie miał .. super

dinx6
22.09.08, 09:16
Jeszcze chwileńka, jeszcze momencik a puszek w 4/3 będzie więcej niż szkiełek. Quo Vadis Olympusie?

grizz
22.09.08, 09:20
Jeszcze chwileńka, jeszcze momencik a puszek w 4/3 będzie więcej niż szkiełek. Quo Vadis Olympusie?

Hahhaha!

Jeden narzeka, że puszki brakowało, drugi, ze za dużo puszek, a za mało szkieł :>

diabolique
22.09.08, 09:21
Hahhaha!

Jeden narzeka, że puszki brakowało, drugi, ze za dużo puszek, a za mało szkieł :>

Jakby nie wydawali tyle kasy na prototypy, badania, testy, nowinki itp., to mogliby obniżyć cenę szkiełek top pro :grin:

C+
22.09.08, 09:27
Najważniejsze:

* World's fastest autofocus system (11-point)
* Image stabilization with 5 steps of compensation
* Splash and dustproof
* 1/8000 sec max shutter speed
* Rotating LCD display
* High speed contrast detect AF with face detection
* Ships in the first quarter of 2009

hades
22.09.08, 09:28
No i kupiłem "se" e-trójkę... Wstrzymam się z zakupami odrobinę i z chęcią zobaczę co Olympus pokaże tym razem.

Ostatnio moja lepsza połowa czytała mi horoskop tygodniowy, a tam jak byk stało: "wstrzymaj się z inwestycjami". Myślałem, że sobie ze mnie żartuje, a tu taka ciekawostka w poniedziałkowy poranek :).

Specjalnie dla Alakina: ciekawe jak mocno będzie szumieć matryca na ISO 1600 ;) ?

grizz
22.09.08, 09:29
CIekawe jak sprawa fpsów... i bufora, bo na razie specyfikacja lepsza niż e-3 :>

C+
22.09.08, 09:33
Robocza nazwa E-A1

Ciekawe jak z bandingiem :lol:

dzemski
22.09.08, 09:40
ciekawe jak z rozpiętością tonalną ;P
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
dinx6: a czegóż spośród szkła Ci brak w naszym kochanym systemie ? :)

zibi1303
22.09.08, 09:45
Zapomniałeś dodać, z ważniejszych rzeczy to że będzie lżejszy... wielu o to chodziło

qbic
22.09.08, 09:48
Przynajmniej szkła bardzo nie stracą na wartości.....
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Jeszcze chwila czekania, może jednak pojawi się E-4. W sumie to ze będzie coś pomiędzy E-3 a E-520 nie wyklucza pro puszki teraz.

Eddie
22.09.08, 09:55
Przynajmniej szkła bardzo nie stracą na wartości.....
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Jeszcze chwila czekania, może jednak pojawi się E-4. W sumie to ze będzie coś pomiędzy E-3 a E-520 nie wyklucza pro puszki teraz.

Wydaje mi się, że w dalszych planach może to być zmiana w wysokości poprzeczek.
Serie E-5xx i E-4xx jako najbardziej amatorskie - najniżej.
Potem będzie zapowiedziany dzisiaj nowy E-cośtam, jako semi-pro.
A następnie, może na następną jesień, nowa puszka E-"profi".

E-3 w międzyczasie odejdzie sobie powolutku, pomalutku do lamusa ;)

zibi1303
22.09.08, 10:01
Po zastanowieniu jednak robią dobrze. E4 zapewne zapowiedzą we wrześniu za rok. Do tego czasu będzie świeży E-xx i w ten sposób masa posiadaczy E-xxx ma już dwie puszki do wyboru i jest i będzie się mogła przesiadać. Dzięki temu mamy większy wybór i tanio. Ja i tak na razie puszki nie zmienię wole szklarnie mozolnie uzbierać, więc kto wie na co się załapię za jakiś czas

qbic
22.09.08, 10:04
Dzięki temu mamy większy wybór i tanio.

Myślę ze wielu użytkowników wolałoby mieć możliwość kupienia czegoś drogiego i dobrego, teraz nie ma takiej możliwości.

heyahero
22.09.08, 10:04
Przy newsie o recenzji E-420 pisałem, że chętnie wymieniłbym E-410 na E-520, bo ma fajniejszą klawiszologię. Jednak nie przekonywał mnie podobny wizjer jak w 410. Jeszcze wczoraj składałem na E-3.Tylko teraz może się okazać, że zainteresuję się nowym modelem Olka, o ile cena będzie przystępna.

Jeżeli chodzi o E-3, to bałem się, że tak jak alakin wydam kasę na coś, czego tak do końca nie wykorzystam. Nie potrzebuję odchylanego LCD, czy korpusu, którym można gwoździe wbijać. Przydałby się za to większy wizjer, parę guzików więcej i może jeszcze trochę lepsza rozpiętość tonalną matrycy, niż 410ka. I to za cenę mniejszą, niż


Jeszcze chwileńka, jeszcze momencik a puszek w 4/3 będzie więcej niż szkiełek. Quo Vadis Olympusie?

No i co? Będziesz opieprzał Olka za to, że dają wybór niezdecydowanym, takim jak ja? Za dzemskim: stałek ci brakuje, tak? A co to ma wspólnego z nowym korpusem (poza mocowaniem rzecz jasna)?

grizz
22.09.08, 10:05
Myślę ze wielu użytkowników wolałoby mieć możliwość kupienia czegoś drogiego i dobrego, teraz nie ma takiej możliwości.

Badźmy szczerzy... firmy nie zarabiają na top puszkach, ale własnie na tych tanich... co nie zmienia faktu, ze wypasiony okręt flagowy jest olkowi potrzebny.

dinx6
22.09.08, 10:11
dinx6: a czegóż spośród szkła Ci brak w naszym kochanym systemie ? :)

rozumiem, że to było pytanie retoryczne?

a tak serio, nie narzekam na kolejną puszkę (może ją kupię, w zależności od wydajności matrycy) tylko na fakt, że baza szkiełek rozwija się dość anemicznie a IMO powinno być tak, że z każdą nową puszką wychodzą 2 nowe słoiki, jeden z wyższej a drugi z niższej półki.

diabolique
22.09.08, 10:11
Jeżeli chodzi o E-3, to bałem się, że tak jak alakin wydam kasę na coś, czego tak do końca nie wykorzystam.

To nie tak. Ja to częściowo wykorzystywałem, ale nie dawało radości przy foceniu :grin:

dinx6
22.09.08, 10:16
No i co? Będziesz opieprzał Olka za to, że dają wybór niezdecydowanym, takim jak ja? Za dzemskim: stałek ci brakuje, tak? A co to ma wspólnego z nowym korpusem (poza mocowaniem rzecz jasna)?

nikogo nie opieprzam. stwierdziłem fakt. tak, brakuje mi jasnych stałek, podobnie jak wielu innym osobom będącym w 4/3. nie oczekuję cudu na miarę canonowskich, budżetowych stałek. chcę normalności a nie Lejek za 3,5k.

uzasadnieniem dla wytłuczenia nowego body mogła by być nowa matryca a tu jakoś nikt o tym nie wspomina. so what?

diabolique
22.09.08, 10:19
chcę normalności a nie Lejek za 3,5k.


Lejca za 3,5k to chyba normalnie... :grin:

qbic
22.09.08, 10:19
uzasadnieniem dla wytłuczenia nowego body mogła by być nowa matryca a tu jakoś nikt o tym nie wspomina. so what?

Widocznie nie ma tej matrycy.

grizz
22.09.08, 10:20
Widocznie nie ma tej matrycy.

Albo jeszcze nie wiedzą jaką matrycę tam wsadzą... do wiosny kupa czasu.

geo
22.09.08, 11:09
Albo jeszcze nie wiedzą jaką matrycę tam wsadzą... do wiosny kupa czasu.
jak nie wiedza no to brawo dla menadżera projektu wdrożenia tej puchy. Co do stalek to ich brakuję a jeżeli ktos tego nie widzi to juz jego sprawa. Ale jest światełko w tunelu będą dwie fajne puchy które maja szybki AF dlatego muszą wypuścić jakieś stalki z swd.

dzemski
22.09.08, 11:28
w systemie jest 11 obiektywów stałoogniskowych, mało to to chyba nie jest ;P
http://www.four-thirds.org/en/products/macro.html
http://www.four-thirds.org/en/products/single.html

Eddie
22.09.08, 11:34
Nie można menadżerowi projektu "bić brawa" za coś, o czym jeszcze zielonego pojęcia nie mamy :)

qbic
22.09.08, 11:42
Hmm... nie wiem czy dobrze rozumiem te newsy, nie będzie żadnego nowego działającego DSLR-a teraz?

Karol
22.09.08, 11:48
Wreszcie. Szkoda, że tej puszki nie będzie od zaraz. Właśnie czegoś takiego potrzeba - dwa kółka, pokrętło sterujące, poprawiony AF, obrotowy LCD... uszczelnień i pancerności - nie oczekuję. Jakby matryca pokazała przyzwoite DR to biorę od zaraz. Jeszcze ze dwie, trzy stałki...
A swoją drogą - cena E-3 kusi coraz bardziej... Jego następca wydaje się problematyczny - taki aparat musiałby na start kosztować w okolicy najtańszych FF i nie wiem co musiałby oferować, żeby być konkurencyjnym w obrazowaniu - chyba bardzo jasne i niedrogie argumenty w optyce... Znów powraca temat niedrogich stałek...

geo
22.09.08, 11:58
Hmm... nie wiem czy dobrze rozumiem te newsy, nie będzie żadnego nowego działającego DSLR-a teraz?

niusy z dzisiaj:
Pentax wprowadza 5 nowych obiektywów teleconverter i jedną puchę i lampę
Olek zdradza plany ... ;)
Myślę że nie ma co biadolić jutro możemy pobiadolic jak się wszystko wyjaśni

qbic
22.09.08, 12:00
Oby ;)
(.........)

dzemski
22.09.08, 12:00
nie od dziś wiadomo, że Olek na Photokinie nie pokazuje wielu premier. Po co to robić, jak teraz wszyscy coś pokazują. medialnie byłoby to głupstwem.

qbic
22.09.08, 12:02
nie od dziś wiadomo, że Olek na Photokinie nie pokazuje wielu premier. Po co to robić, jak teraz wszyscy coś pokazują. medialnie byłoby to głupstwem.

.... medialnie byłoby głupstwem nic nie mieć, chyba tylko Olek na razie zaprezentował jedynie drewniane aparaty. Nadal czekam na cud ;)

dzemski
22.09.08, 12:04
jak to nic, ma masę sprzętu. Nie rozumiem Cie qbic. W zeszłym roku było biadolenie o E3, teraz znów, że nic nie ma. Ten biadoli, że mu poszek brak, tamten, że stałek mało. Wszystko jest, tylko brać, a jak nie pasi iść do innego producenta.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
jest wszak wolny rynek.

grizz
22.09.08, 12:05
.... medialnie byłoby głupstwem nic nie mieć, chyba tylko Olek na razie zaprezentował jedynie drewniane aparaty. Nadal czekam na cud ;)

a jak było ostatnio z e-3 :>


Po prostu Olek jest małąwy, zeby się przebić przy nowościach C i N, ale pokazać coś pokaże... poczekajmy.

dzemski
22.09.08, 12:06
owszem pUszek, a nie "poszek"

qbic
22.09.08, 12:10
jak to nic, ma masę sprzętu. Nie rozumiem Cie qbic. W zeszłym roku było biadolenie o E3, teraz znów, że nic nie ma.

Bo E-3 okazał się z mojego punktu widzenia klapa i wyraziłem swoje niezadowolenie. Teraz czekam ;)

dzemski
22.09.08, 12:12
nie sądzę, żeby Oly przeskoczył możliwości techniczne, więc wydaje mi się, że nie masz po co czekać.

grizz
22.09.08, 12:13
http://www.dpreview.com/news/0809/08092208olympus_four%20thirds.asp

Koriolan
22.09.08, 12:40
Czyli realnie nowa pucha pojawi się za pól roku a do kupienia u nas w ludzkiej cenie będzie za rok. Cholera... brak stabilizacji naprawdę mnie boli; o tym, że e410 "nurkuje" z dokręconym 50-200 do przodu nie wspomnę.
Nie chce wchodzić już w 510/520.
wrrr

eastender
22.09.08, 12:42
Wg Japończyków z dp body nie będzie uszczelniane. Błędnie przetłumaczono japoński oryginał, gdzie ponoć stoi, że zamiast uszczelnień znanych z E-3 nowy model będzie miał kilka innych, premierowych rozwiązań.

grizz
22.09.08, 12:49
Wg Japończyków z dp body nie będzie uszczelniane. Błędnie przetłumaczono japoński oryginał, gdzie ponoć stoi, że zamiast uszczelnień znanych z E-3 nowy model będzie miał kilka innych, premierowych rozwiązań.

Na fotopolis też piszą, ze nie będzie uszczelnień.

lessie
22.09.08, 12:50
miałem nadzieję na szybszy upgrade tego co oferuje E-3.
Niestety Olek potwierdza opinię że mimo wszystkich dupereli i nowości na rynku pozostaje w tyle w temacie obrazu z matrycy. Szkoda.

Liczyłem na to że nie będę musiał rezygnować z tego systemu...w sumie nadal na to liczę...

Dar-i-jush
22.09.08, 12:53
Piszą za to o kreatywnych rozwiązaniach artystycznych niespotykanych do tej pory w lustrzankach. Obawiam się, że będą to duperele w jpeg typu symulacja filmu. Szkoda uszczelnień. Plastikowe, ale uszczelnione, to było by to. No i na matrycę czekamy:) Będzie niespodzianka:wink:

dinx6
22.09.08, 12:53
w systemie jest 11 obiektywów stałoogniskowych, mało to to chyba nie jest ;P
http://www.four-thirds.org/en/products/macro.html
http://www.four-thirds.org/en/products/single.html

dzemski, może nie chcesz zauważyć braków w uzębieniu Olka, ale to nie znaczy że ich nie ma. bo są i wszyscy doskonale o tym wiemy. temat można definitywnie rozwiązać wypuszczając dwa, góra trzy jasne (poniżej 2.0) obiektywy stałoogniskowe, w tym co najmniej jeden standard dostępny w cenie ZD50. pisanie tekstów typu "jak nie pasi iść do innego producenta" jest zwyczajnie słabe. w kontekście fundamentów i założeń na których powstawał 4/3 mamy prawo narzekać. wszakże miało być jaśniej i lżej od konkurencji? ja nie jojczę na temat wagi body E3. póki co zadowala mnie nawet DR jego matrycy. byłoby jednak fajnie, gdyby Olympus był przyszłościowym systemem dla każdego, a nie tylko dla tych, których nie stać na drogie zabawki Canona lub utopili kasę w graty Olka i trudno im się teraz wycofać. nie mam racji?

grizz
22.09.08, 12:54
miałem nadzieję na szybszy upgrade tego co oferuje E-3.
Niestety Olek potwierdza opinię że mimo wszystkich dupereli i nowości na rynku pozostaje w tyle w temacie obrazu z matrycy. Szkoda.

Liczyłem na to że nie będę musiał rezygnować z tego systemu...w sumie nadal na to liczę...

NIe marudź... męczy Cię to to zmień :) Ważne, zeby być zadowolonym.

qbic
22.09.08, 12:59
NIe marudź... męczy Cię to to zmień :) Ważne, zeby być zadowolonym.

święta prawda, jak się lubi aparat to wychodzą zupełnie inne zdjęcia :)

grizz
22.09.08, 13:01
święta prawda, jak się lubi aparat to wychodzą zupełnie inne zdjęcia :)

Nie chodzi o zdjęcia, ale o samopoczucie :>

qbic
22.09.08, 13:02
Nie chodzi o zdjęcia, ale o samopoczucie :>
No tak ale to ma wpływ na jakość zdjęć ;)

grizz
22.09.08, 13:06
No tak ale to ma wpływ na jakość zdjęć ;)

Robię zdjecia, bo mi to sprawia radość.

Radość się liczy :>


blah znów OT.

lessie
22.09.08, 13:09
a co to? zrobiliśmy się forum bez narzekań? chyba nie tędy droga?
gdyby zmiana była taka prosta i bezbolesna to bym ją przeprowadził. Ale przyzwyczaiłem się do pewnych cech systemu i ciężko z tego rezygnować. Ale coraz bardziej doskwiera brak innych...
No ale rzeczywiście, marudzenie nie jest chyba trendy...więc poczekam...do wiosny wiele może się zmienić...

Magnesus
22.09.08, 13:14
Co do uszczelnienia to jeszcze nic pewnego, bo nawet Japończycy na forum dpreview nie są pewni co znaczy zdanie (w oryginale) dotyczące uszczelnień (czy nowe funkcje zamiast uszczelnień, czy nowy typ uszczelnienia).

dog_master
22.09.08, 14:51
YEAH! Super! :) Juz sie ciesze :)

Oczywiscie sobie ponarzekam, ze premiera jeszcze nie teraz, ze nie wiadomo, co z filmikami [hmm najlepiej dla mnie by bylo, gdyby mikrus Olka mial...] i uszczelnieniami, a chcialabym je miec...

Ale jest SUPER!

Body posrednie to cos, na co czekalam :) I dobrze, ze E-Trojki nie kupilam!

AF - miodzio!
IS - super!
ISO - na pewno zle nie bedzie!
Face Detect - lol, przyda sie, w koncu bede miala fotki z mala GO ;p ;) Zrobcie mi Dog Detect ;p

Premiera pewnie bedzie w okolicy PMA, jak moja TrzystarTrzydziestka, wiec pewnie na wakacje spokojnie bedzie mozna ją kupic! :)

:) :) :)

dzemski
22.09.08, 15:24
a co to? zrobiliśmy się forum bez narzekań? chyba nie tędy droga?
gdyby zmiana była taka prosta i bezbolesna to bym ją przeprowadził. Ale przyzwyczaiłem się do pewnych cech systemu i ciężko z tego rezygnować. Ale coraz bardziej doskwiera brak innych...
No ale rzeczywiście, marudzenie nie jest chyba trendy...więc poczekam...do wiosny wiele może się zmienić...

nie obawiaj się lessie, w innych systemach jest to samo, tylko bolączki są tam gdzie w Olku ich nie ma. Nie ma rzeczy doskonałych, tak samo jak jeszcze się taki nie urodził ktory by wszystkim dogodził.

wgerwat
22.09.08, 17:32
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/e384354919569c7d-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/4e1981bc78cfe573-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/01e5d1cefa9ce3e9-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Zdjecia pochodzą z www.quesabesde.com

grizz
22.09.08, 17:35
hmmm

zupełnie jak e-3

:> :roll:

Gundi
22.09.08, 17:38
niższy ciut chyba?

heyahero
22.09.08, 17:45
niższy ciut chyba?

Oby to się nie odbyło kosztem wizjera, bo wtedy się w... zdenerwuję :/

zibi1303
22.09.08, 17:48
Kurcze, powiem wam ze mi się podoba i to nawet bardzo.....
Niech dadzą jakiekolwiek uszczelnienia, nie muszą być aż takie jak E3, seria może być wolniejsza ... ale jeśli cena na początek nie będzie jak sądze zabójcza... to będę miał dylemat za rok....

epicure
22.09.08, 18:01
Fajny. Niech tylko szybko wejdą z nim na rynek, bo i tak są spóźnieni o co najmniej rok. Konkurencja dla Nikona D90 się przyda.

Koriolan
22.09.08, 18:02
Może nie być górnego wyświetlacza i uszczelnień.
Jeśli będzie AF jak w E3, stabilizacja, ruchomy lcd i cena na poziomie 2400 zł/puszkę- biorę.

zibi1303
22.09.08, 18:10
Aż tak to nie będzie, sądzę że właśnie w okolicach D90 go uplasują...(nieco poniżej)
ale cena spadnie dość szybko to tego poziomu

coolgago
22.09.08, 18:39
Nawiązując do informacji o nowych korpusach Olympusa mam pytanie. Dlaczego na oficjalnej stronie http://www2.olympus.pl/consumer/dslr_6749.htm nadal reklamują E-400 jako nowy model? (reklama flash po prawej stronie).

MicSzu
22.09.08, 18:45
Może nie być górnego wyświetlacza i uszczelnień.
Jeśli będzie AF jak w E3, stabilizacja, ruchomy lcd i cena na poziomie 2400 zł/puszkę- biorę.

Za tyle to teraz będziesz miał E-3:)

RadioErewan
22.09.08, 18:55
Pewnie nie zdążyliby do końca października z wprowadzeniem na rynek i dlatego przesunęli premierę handlową. Jak nie da rady wprowadzić sprzętu do 1 listopada, lepiej poczekać na wiosenne premiery. Pamiętacie, że dzięki takiej strategii Oly miał przez 9 miesięcy przewagę w zeszłym roku? Podobnie było do premiery Alf 300/350 na tę wiosnę.
Taka już dola 3-4 firmy na rynku, nie da się robić z zyskiem tyle ile by się chciało. Trzeba mądrze rozkładać siły.

Pozdrawiam

geo
22.09.08, 18:56
Za tyle to teraz będziesz miał E-3:)
gdzie co jak kiedy ile sztuk? to jest na paletach ? A po jakim kursie?

zibi1303
22.09.08, 19:18
Co geo przymierzasz się ?? :P.. w sumie Ci się nie dziwię, mówiłem Ci że ceny będą rewelacyjne

Koriolan
22.09.08, 20:10
Za tyle to teraz będziesz miał E-3:)

Ale ja nie chcę wielkiego, ciężkiego i pancernego E3, w którego menu mimo roku spędzonego z E410 nie potrafiłem sie odnaleźc na warsztatach.
Chce "cuś" niewiele cięższego od E510.
I do tego poczekam na spadek cen - w sierpniu zeszłego roku płaciłem 2800 za e410 w podwójnym kicie...

lucas_g
22.09.08, 20:15
I do tego poczekam na spadek cen - w sierpniu zeszłego roku płaciłem 2800 za e410 w podwójnym kicie...

Niestety takie czasy. Za nowości odpowiednio się płaci.

MicSzu
22.09.08, 20:16
gdzie co jak kiedy ile sztuk? to jest na paletach ? A po jakim kursie?



3899 - 1000zł (FL 50R sprzedana od ręki) i masz 2899zł - jeszcze kolejna obniżka ceny i wsam raz wyjdzie jakieś 2500zł:)

lucas_g
22.09.08, 20:21
Premiera nowej puchy może zbiec się w czasie z zakończeniem promocji na FL-50R z E-3. Ciekawe jak wtedy będą się kształtować oceny. Chyba, że Olek ma już gotową strategię.

qbic
22.09.08, 20:24
Może być tak ze cena E-3 nie spadnie jakoś bardzo. Nie jest mi znana ilość wyprodukowanych sztuk, ale poniżej pewnych kosztów może się nie opłacać sprzedawać. Jak komuś się podoba E-3 to radziłbym kupować do końca roku, zwłaszcza ze nie jest drogi.

Koriolan
22.09.08, 20:33
Tyle, że przy dzisiejszej cenie E-3 ( realnie średnio około 3500 zł) E-XX powinien kosztować max 2500 zł.
Z czego wynika, że cena E-3 jest juz prawdopodobnie krańcowa.
No i wiosną powinniśmy zobaczyć E5- choćby jako wydmuszkę.

Ramzes_II
22.09.08, 20:57
Najważniejsze:

* World's fastest autofocus system (11-point)
* Image stabilization with 5 steps of compensation
* Splash and dustproof
* 1/8000 sec max shutter speed
* Rotating LCD display
* High speed contrast detect AF with face detection
* Ships in the first quarter of 2009

Supcio. Bedę miał nową puchę :) a E510 zostanie jako rezerwowe body :D :esystem2::mrgreen:

J.Graph
22.09.08, 21:02
Supcio. Bedę miał nową puchę :) a E510 zostanie jako rezerwowe body :D :esystem2::mrgreen:

To samo moge rzec kumie ;)

dog_master
22.09.08, 23:25
Jest jeden zbiorczy onanistyczny wątek, naprawdę nie trzeba rozwalać wszystkich innych...

https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13583

YxasoR
23.09.08, 17:49
Jeżeli to ma być pomiędzy E-3, a E-520 to chyba przebił E-3, a na pewno ma co najmniej taką samą specyfikację. Nie wróżę E-3 szybkiego końca, ale chcą go wyprzedać (ten model jest gotowy bo już są nawet oznaczenia na body) i niedługo będzie E-30 hitem lata 2009. Potem wejdzie E-5 czy inny E-4. ALe nie ma co już nad tym się zastanawiać tylko czekać na E-30. Trochę dziwne dać takie same bebechy jak ma E-3...

zimny
23.09.08, 17:55
Trochę dziwne dać takie same bebechy jak ma E-3...
A dlaczego nie :D
Wyjdzie E-5 z jeszcze lepszymi bebechami :cool:

geo
23.09.08, 19:19
no i gdzie te body jakieś szczegóły 1 dzień targów minął ?

zibi1303
23.09.08, 19:20
w ogóle jakoś cicho..... o tych targach

C+
23.09.08, 19:21
Jeżeli to ma być pomiędzy E-3, a E-520 to chyba przebił E-3, a na pewno ma co najmniej taką samą specyfikację. Nie wróżę E-3 szybkiego końca, ale chcą go wyprzedać (ten model jest gotowy bo już są nawet oznaczenia na body) i niedługo będzie E-30 hitem lata 2009. Potem wejdzie E-5 czy inny E-4. ALe nie ma co już nad tym się zastanawiać tylko czekać na E-30. Trochę dziwne dać takie same bebechy jak ma E-3...

No w końcu dali półkę średnią na którą tak wiele osób czekało, IMO cena na starcie 2,5k za korpus. Teraz muszą odświeżyć 14-54 o SWD i dać inne szkła.

geo
23.09.08, 19:28
No w końcu dali półkę średnią na którą tak wiele osób czekało, IMO cena na starcie 2,5k za korpus. Teraz muszą odświeżyć 14-54 o SWD i dać inne szkła.

gdzie dali narzazie pokazali z jakiś prototyp bez nazwy bez szczegółów to wszystko z odświeżeniem i wprowadzeniem z 14-54 SWD (ale po co 14-54 skoro jest 12-60?) to jakieś 1,5 roku

zibi1303
23.09.08, 19:34
jedyne co może wytłumaczyć odświeżenie 14-54 to to że możliwe że Olek zechce mieć szkło pośrednie, za niższą cenę, bo jak dotąd to to właśnie szkło było najchętniej kupowane, a dojnej krowy się ot tak nie wyrzuca. W sumie oby tak było. Warto by mieć szkło tej jakości za 1500 zł. Jednak 12-60 SWD jest sporo droższe

Magnesus
23.09.08, 21:32
jedyne co może wytłumaczyć odświeżenie 14-54 to to że możliwe że Olek zechce mieć szkło pośrednie, za niższą cenę, bo jak dotąd to to właśnie szkło było najchętniej kupowane, a dojnej krowy się ot tak nie wyrzuca. W sumie oby tak było. Warto by mieć szkło tej jakości za 1500 zł. Jednak 12-60 SWD jest sporo droższe

Mogliby wprowadzić wersję SWD, może dałoby się wyrwać bez SWD taniej. :grin:

Mirek54
23.09.08, 21:40
Przerobia,powieksza,wydluza,dadza opis 25-50 ze swiatlem 1,4 lub 1,8.Bedzie nowosc.

Eddie
23.09.08, 22:34
A dlaczego nie :D
Wyjdzie E-5 z jeszcze lepszymi bebechami :cool:

I to jest dokladnie to, o czym mysle w przypadku tego modelu. Po prostu, E-costam, ktorego prototyp zaprezentowano bedzie wyznacznikiem polki sredniej. Tak wiec po nastepnej profesjonalnej puszce bedzie mozna sie spodziewac odpowiedniego skoku wzwyz.
Kto wie, swiat sie nie konczy, wiec mozna spokojnie czekac na to czym Olek nas zaskoczy.

Karol
23.09.08, 23:03
Założenia nowej puszki wydają się strzałem w 10-tkę. Będę miał zagwozdkę czy kupić E-3 czy czekać na to coś...
Co do następcy E-3 (rozumianego jako puszka do fotografii zawodowej czy profesjonalnej) -obym się mylił - możemy się nie doczekać. Dla kogo miałby to być aparat i jakie cechy posiadać? - dostępność, taniość aparatów FF wprowadza jednak dość mocne zmiany na rynku. Nie każdy jest reporterem wojennym...
Bardzo mnie ciekawią kolejne ruchy Olka w wypuszczaniu nowych szkieł. W zasadzie to zadecyduje czy będę z Olkiem na dłużej. Dotychczasowa polityka firmy to zoomy przede wszystkim. Doskonałych zoomów w systemie dostatek, kilku stałoogniskowych obiektywów brak - co by kto nie pisał. Nie ma szkieł o kątach widzenia i cenach jak u konkurencji dla FF - chociażby 35/2, 1.4(1.8)/50 czy jakiegoś szkła typowo portretowego jasności 1.2-1.4... Jest pytanie na ile mocodawcy Olka podzielają taki pogląd i czy chca zmienic dotychczasową politykę...

dinx6
23.09.08, 23:13
Co do następcy E-3 (rozumianego jako puszka do fotografii zawodowej czy profesjonalnej) -obym się mylił - możemy się nie doczekać. Dla kogo miałby to być aparat i jakie cechy posiadać?

a dla kogo zostały stworzone takie szkła jak 14-35, 35-100 czy 150? dla amatorów? generalnie nie rozumiem dlaczego olek miałby odpuścić rynek profi, nie mając pełnej klatki? przecież przy poprawie zakresu tonalnego może mieć zupełnie inne walory niż FF. poza tym nie każdy profi potrzebuje niskoszumiącego ISO 120000

Karol
23.09.08, 23:21
a dla kogo zostały stworzone takie szkła jak 14-35, 35-100 czy 150? dla amatorów?

No tak ale nie czarujmy się - nie są to szkła będące hitami sprzedaży. Nie sądzę też żeby były narzędziami w rękach wielu zawodowców...
W Polsce (i pewnie nie tylko) bardzo dużo się od jakiegoś czasu sprzedaje ZD 50/2 - Olkowi to powinno dać do myślenia w która stronę rozwijać szklarnię...

zulka
23.09.08, 23:59
ooo trochę jestem ostatnio zagubiona w czasoprzestrzeni ale trafiłam
właśnie na ten wątek i czego się dowiaduję :D fajnie fajnie :D

Zgadzam się, że taka pucha była potrzebna. Coś pomiędzy E-520 a E-3 :)

Co prawda ja w moim długofalowym planie (nie)wykończenia się finansowo mam ujęte powolne zakupy szkiełek. A jak już zamęczę moje E-410 :D (za które też zeszlego roku zapłaciłam 2 700 ;P ) to będzie w czym wybierać.

Ach jak pięknie, najpierw szeroki kąt, teraz nowa pucha. Będzie się miało takiemu małemu szaraczkowi jak ja co śnic po nocach :)

jaki miły koniec doby :)

YxasoR
24.09.08, 22:07
No w końcu dali półkę średnią na którą tak wiele osób czekało, IMO cena na starcie 2,5k za korpus. Teraz muszą odświeżyć 14-54 o SWD i dać inne szkła.

Cieszy, że wreszcie zamiast jakiś paru modeli wypuszczonych są 4 kategorie. To, że E-3 doczeka się następcy to pewne. Na razie E-30 (tak go sibie nazwałem) zastąpi E-3 (posiada wszystko to samo, a nawet więcej). Sam myślałem, że zrezygnują albo z wodoodporności, albo z tak dobrego AF. Nie będzie 14-54 SWD - najpierw TOP PRO, póżniej PRO

dinx6
24.09.08, 22:47
No tak ale nie czarujmy się - nie są to szkła będące hitami sprzedaży. Nie sądzę też żeby były narzędziami w rękach wielu zawodowców...
W Polsce (i pewnie nie tylko) bardzo dużo się od jakiegoś czasu sprzedaje ZD 50/2 - Olkowi to powinno dać do myślenia w która stronę rozwijać szklarnię...

ja już się zamotałem w tym, co jest zawodowe w fotografii a co nie. najbardziej popier....ne jest panujące przekonanie, że sprzęt profi to ten, którego używa większość tzw. profi. czyli docelowo Canon i Nikon. tak się utarło, tak pokutuje od lat i choćby skały s..ły to nic tego nie zmieni. nawet czynniki obiektywne jak choćby ten, że AF w amatorskim E3 bije na łeb na szyję AF w kultowym i profesjonalnym pełną gębą 5D. o obiektywach ZD i paru innych głupotkach nawet nie wspomnę...

qbic
24.09.08, 23:01
ja już się zamotałem w tym, co jest zawodowe w fotografii a co nie. najbardziej popier....ne jest panujące przekonanie, że sprzęt profi to ten, którego używa większość tzw. profi. czyli docelowo Canon i Nikon. tak się utarło, tak pokutuje od lat i choćby skały s..ły to nic tego nie zmieni. nawet czynniki obiektywne jak choćby ten, że AF w amatorskim E3 bije na łeb na szyję AF w kultowym i profesjonalnym pełną gębą 5D. o obiektywach ZD i paru innych głupotkach nawet nie wspomnę...


Jakby Olympus posiadał ultra flagowca za 10tys+, z najlepszymi dostępnymi technologiami to nie byłoby problemu z pozycjonowaniem sprzętu i z tym co można podpiąć z tyłu pod ZD Top Pro.

Inna sprawa jest to ze tak naprawdę nie ma znaczenia co jest "profi" "srofi" tylko to co nadaje się do twoich zastosowań.Nie miałbym nic przeciwko gdyby wszyscy do okola mieli Canona a ja Olympusa który daje lepsza jakość obrazu niż ich najdroższe puszki TurboPro, niestety rzeczywistość jest nieco inna.

wgerwat
25.09.08, 00:45
Nasza E xx nabiera kształtów, wyglada na wersje produkcyjną...


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/506f306dd95eef5d-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/51c75e99fdcd3b32-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Zdjęcia pochodzą z serwisu:
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/other/2008/09/24/9294.html
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Sorry za postowanie pod postem :-) wrzucam jeszcze jedno zdjecie:


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/b91cc1334770daed-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Eddie
25.09.08, 05:54
Jak nic, wypisz wymaluj E-3 :)

dzemski
25.09.08, 09:01
body to raczej wygląda jak połączenie E1 z E3 ;)

Karol
25.09.08, 09:50
A ja się zastanawiam czy Olympus nie strzela sobie trochę w stopę takim takim hmmm - wydmuszkowym marketingiem. O ile w przypadku E-3 - gdy go jeszcze nie było to miało sens - trzymało ludzi w systemie, żaden inny aparat systemu nie był dla przyszłego flagowca konkurencją. Wówczas wszelkie PDFy, makiety, strugańce, zapowiedzi miały sens.
Obecnie mamy niedrogie E-3 a jego producent wyskakuje z wiadomością, że za jakiś czas będzie nieco niższy model a więc w domyśle tańszy i podaje specyfikację w sumie nie gorszą od E-3... Czy taka informacja nie spowoduje spadku sprzedaży E-3 w oczekiwaniu na nowszy aparat:?: Pół biedy jak owi czekający faktycznie kupią "E-30" ale część z nich może się dać przekonać w międzyczasie konkurencji...
Osobiście mam ochotę na E-3 przed końcem roku, informacja o nowej puszce trochę wyhamowała te zapędy...

grizz
25.09.08, 10:11
A ja się zastanawiam czy Olympus nie strzela sobie trochę w stopę takim takim hmmm - wydmuszkowym marketingiem. O ile w przypadku E-3 - gdy go jeszcze nie było to miało sens - trzymało ludzi w systemie, żaden inny aparat systemu nie był dla przyszłego flagowca konkurencją. Wówczas wszelkie PDFy, makiety, strugańce, zapowiedzi miały sens.
Obecnie mamy niedrogie E-3 a jego producent wyskakuje z wiadomością, że za jakiś czas będzie nieco niższy model a więc w domyśle tańszy i podaje specyfikację w sumie nie gorszą od E-3... Czy taka informacja nie spowoduje spadku sprzedaży E-3 w oczekiwaniu na nowszy aparat:?: Pół biedy jak owi czekający faktycznie kupią "E-30" ale część z nich może się dać przekonać w międzyczasie konkurencji...
Osobiście mam ochotę na E-3 przed końcem roku, informacja o nowej puszce trochę wyhamowała te zapędy...


Ktoś już to tutaj fajnie opisał...

e-30 to prawdopodobnie "następca" e-3 - zmiana nazwy i numerka wiąże się z wykształceniem poziomów lustrzanek u olka...

e-440 - e-520 - e-30 - i PROFI COŚ WYPASIONE ZA GRUBĄ KASĘ

NIe mówi się o e-30 jako o następcy e-3 by nie wystawić na szwank dotychczasowej polityki określania e-3 jako profi

ziemia01
25.09.08, 10:15
A ja się zastanawiam czy Olympus nie strzela sobie trochę w stopę takim takim hmmm - wydmuszkowym marketingiem. O ile w przypadku E-3 - gdy go jeszcze nie było to miało sens - trzymało ludzi w systemie, żaden inny aparat systemu nie był dla przyszłego flagowca konkurencją. Wówczas wszelkie PDFy, makiety, strugańce, zapowiedzi miały sens.
Obecnie mamy niedrogie E-3 a jego producent wyskakuje z wiadomością, że za jakiś czas będzie nieco niższy model a więc w domyśle tańszy i podaje specyfikację w sumie nie gorszą od E-3... Czy taka informacja nie spowoduje spadku sprzedaży E-3 w oczekiwaniu na nowszy aparat:?: Pół biedy jak owi czekający faktycznie kupią "E-30" ale część z nich może się dać przekonać w międzyczasie konkurencji...
Osobiście mam ochotę na E-3 przed końcem roku, informacja o nowej puszce trochę wyhamowała te zapędy...
Mam podobne odczucie. Teraz zawieszenie pomiędzy E-3 w promocji do końca roku albo "E-30" tylko co to będzie i za ile? Mnie najbardziej interesuje wizjer w nowej puszce czy będzie taki jak w E-3 czy też E-520.

Wieprz
25.09.08, 10:28
wszyscy narzekali żę E3 jest zbyt ciężki. No i proszę. Nowe ciałko ma guzik "Light". :-P

dzemski
25.09.08, 10:30
stare też ma (czego nie zauważyli inteligenci z jednej z gazet o obsmarowali E3 za brak podświetlenia gornego LCD)

andytown
25.09.08, 10:31
też mi się zdaje ze to przygotowanie miejsca na model powyżej e-3

zibi1303
25.09.08, 10:38
Jest piękny... tylko czy naprawdę będzie kosztował ok 2500... ??

Koriolan
25.09.08, 11:02
Ja też obstawiam cenę jakieś 2400-2500 (strona 9 tego wątku)
Chyba że E-30 to E-3 next, a olek wypuści flagowca E-5 saminiewieciezczym za dobrych kilka koła.
Tyle, że w takiej sytuacji dalej jest dziura na średniej pólce, a to byłby spory błąd.

andytown
25.09.08, 11:09
czemu dziura ten poniżej e-3 , a nowy tak lekko powyżej nie za 10-15 , ale za 5-6 tysięcy body

IwoR
25.09.08, 11:17
body to raczej wygląda jak połączenie E1 z E3 ;)

może grip od E-1 będzie pasował?

Karol
25.09.08, 11:19
Dzięki "E-30" kilku forumpowiczów stworzyło koncepcję - super-hiper wypasionego flagowca w systemie gdzie aparat typu E-3 byłby już półkę niżej. Piękna to koncepcja ale czy realna? Po co taki aparat? Jakie cechy (w tym obrazowanie) musiałby posiadać? Na ile to realne przy sensorze określonych rozmiarów? No i w końcu ile miałby kosztować? Czy Olek chce stworzyć jakąś niszę w niszy:?:
Nie chcę być złym prorokiem ale jak dla mnie aparat z półki E-3 w zupełności wystarczy (jakby go jeszcze pozbawić kilku wad) - ja chciałbym sprzęt do fotografowania, na który mnie stać a nie jakiś obiekt westchnień. Świadomość obecności w systemie super top pro Zuiko niewiele mi daje - nie kupię ich, wolałbym w mojej torbie foto dwie stałki po 300$...
Dla mnie system nie musi być super kompletny - mieć aparaty do wszystkiego, wystarczy, że spełni moje oczekiwania.
Flagowiec Pentaxa - K20D to sprzet co najwyżej - semi-profi a raczej zaawansowany aparat amatorki. Jakoś im to specjalnie nie przeszkadza, co najwyżej doskwiera brak FF.

qbic
25.09.08, 11:41
Dzięki "E-30" kilku forumpowiczów stworzyło koncepcję - super-hiper wypasionego flagowca w systemie gdzie aparat typu E-3 byłby już półkę niżej. Piękna to koncepcja ale czy realna? Po co taki aparat?

Opadają mi ręce. Do czego niby podpiąć ZD Top pro? Przy obecnych puszkach nie rozumiem koncepcji tych bardzo dobrych/drogich szkieł.

zibi1303
25.09.08, 11:48
Ktotek to nie koncepcja a logika. Bez puszki top system nie jest kompletny. Jestem pewien że flagowiec będzie, nawet jak sprzedadzą ze trzy sztuki. Niech kosztuje ile chce ale musi być, by pokazać że Olek nie odstaje. Nie sądzę aby szli w zaparte. Wydaje mi się że pokażą coś lepszego od D300 za nieco większą kasę, ale poniżej 10 tyś.

andytown
25.09.08, 12:02
zgadzam się z logiką myślenia Zibiego (ZIBI 1303)

Karol
25.09.08, 12:08
Chłopaki - bardzo chciałbym za jakiś czas przyznać Wam rację, stwierdzić - myliłem się w moich spekulacjach. Mamy super top pro wypasione z jeszcze lepszą matrycą w środku, jakość zdjęć z tego aparatu na poziomie zawodowych puszek konkurencji - piszę najszczerzej jak potrafię, byłoby to z pożytkiem dla nas wszystkich...

zibi1303
25.09.08, 12:14
To się okaże we wrześniu przyszłego roku, no może ciut wcześniej ktoś puści farbę ;)

sławekb
25.09.08, 12:18
Nie chodzi o to żeby złapać tylko żeby gonić przecież:grin: Ma być super pro body żeby ludziska widzieli napisy na aparatach w TV. Dlaczego (między innymi) ludzie w sklepie wybierają gorszy aparat C lub N zamiast O ?? Bo ten napis na aparacie jest taki podobny do tych u zawodowców, reporterów itd. Ludzie chcą mieć też super aparat z super napisem:grin:
Wiadomo, że dla uświadomionych nie trzeba wcale napisu ale uświadomionych jest mało, wystarczy poczytać forumy w działach pt. "co kupić?"

YxasoR
25.09.08, 15:21
Po tym co Olek prezentuje od początku E-systemu niema za nic logiki i chyba nie należy jej się dopatrywać. Będzie E-30 i E-X, który będzie trochę lepszy - piksele i AF - i tyle.

piotrek204
25.09.08, 18:43
Nie chodzi o to żeby złapać tylko żeby gonić przecież:grin: Ma być super pro body żeby ludziska widzieli napisy na aparatach w TV. Dlaczego (między innymi) ludzie w sklepie wybierają gorszy aparat C lub N zamiast O ?? Bo ten napis na aparacie jest taki podobny do tych u zawodowców, reporterów itd. Ludzie chcą mieć też super aparat z super napisem:grin:
Wiadomo, że dla uświadomionych nie trzeba wcale napisu ale uświadomionych jest mało, wystarczy poczytać forumy w działach pt. "co kupić?"

Ludzie nie widza napisow na puszkach wiec nie wiedza czego zawodowcy uzywaja. Ciekawe jest ze akurat podczas olimpiady sony mialo w sklepach stoiska z manekinem, A700 i obiektywem, wazne ze duzym i bialym.

Co do nowej puszki, to wizjer bedzie raczej taki jak w E-3, widac duzy kiosk.

qbic
25.09.08, 19:59
wazne ze duzym i bialym.

IMHO białe są paskudne, ale za to mniej pewnie się grzeją w słońcu.

piotrek204
25.09.08, 20:30
IMHO białe są paskudne, ale za to mniej pewnie się grzeją w słońcu.

Taka podobno przyczyna ich koloru.
Klient widzi biale lufy na boiskach, na stadionach podczas olimpiady itd, jakiej firmy w wiekszosci sa to szkla wiadomo, ale laik nie wie, wchodzi do sklepu i teraz juz wie, to sony. Bialej lufy nie kupi bo droga, ale alfe za 1000PLN, namiastke profesjonalnego sprzetu owszem.

diabolique
25.09.08, 20:35
IMHO białe są paskudne, ale za to mniej pewnie się grzeją w słońcu.

Snajperzy nie mylą aparatu z karabinem...

epicure
25.09.08, 21:27
Snajperzy nie mylą aparatu z karabinem...

Do czasu kiedy przemysł zbrojeniowy - poruszony fenomenem canonowskich eLek - nie zacznie produkować białych karabinów ;)

wgerwat
27.09.08, 13:15
Prezentuje wam zdjecie naszego E-XX które udało mi sie wygrzebac w serwisie www.dpreview.com


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/ff48a47fd0e22a92-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)