PDA

Zobacz pełną wersję : Co mozna poprawic w tym zdjeciu i jak?



Artur32
21.09.08, 12:54
Zostalo zrobione Fuji FinepixZ.

grizz
21.09.08, 12:57
Wyczyścić obiektyw, nie ustawiać się pod słońce i zrobić zdjęcie jeszcze raz.

dzemski
21.09.08, 13:00
grizz: to samo miałem napisać :)

Karol
21.09.08, 13:07
Fota nie jest pod słońce... - wygląda na "wypalcowany" obiektyw

dzemski
21.09.08, 13:14
było ostre światło, czasem przy pełnej otwartej dziurze takie kwiatki tez wychodzą.

wujek.samo.h
21.09.08, 15:38
proponuję przepuścić przez filtry. B&W, jakiś dyfuzor i rżnąć głupa, że niby artystyczne zdjęcie jest... a tak na poważnie. Nie wiele się da z tym zrobić, ale dyfuzor np w Turbo Photo może pomóc zatuszować błędy.

Rafał Czarny
21.09.08, 15:45
Co można zrobić z tym zdjęciem? Wywalić do kosza. Nie da się go uratować i nie warto próbować. Lepiej zabierz pannę na spacer i powtórz zdjęcie. Tylko wyczyść wcześniej obiektyw.

grizz
21.09.08, 19:18
NO niezbyt to wyszło.

Artur32
21.09.08, 21:20
wlascicielka aparatu jest na foto a kto robil nie wiem. Z taka prosbą sie do mnie zwrocono zebym tu zapytal. Dzieki za odpowiedzi

Dziadek
21.09.08, 21:22
Jedyne co można zrobić, to spróbować je częściowo wyostrzyć.
Bardzo powiększyć się takiego zdjęcia nie da, ale myślę, że na monitorze będzie ok :D

west73
21.09.08, 22:01
Mając oryginał można się oczywiście jeszcze pobawić.
Mając RAW-a można by na pewno zrobić coś więcej.
Teraz tylko można poprawić estetyczny wygląd zdjęcia



PS
Nasycenie zmniejszone

J.Graph
21.09.08, 22:03
West, zmniejsz nasycenie bo bije strasznie ...
I będzie gites :)

Mirek54
21.09.08, 22:41
To jest za lekki plik,zeby sie nim naprawde bawic.Cos tam dzwoni tylko nie wiadomo co.

hades
21.09.08, 23:14
Wczytałem na próbę sobie to zdjęcie otrzymałem podobny efekt do Westa73. Zdjęcie jest po prostu wypalone. Tyle ile się dało to się uratowało. Można by dłużej je pomęczyć i zobaczyć czy coś więcej by się udało. Mój efekt poniżej.

Jak to zrobiłem: korekta świateł - 74%, korekta cienia - 24%, zmniejszenie jasności o 18%. Te parametry można odnieść do różnych kombinacji opcji w programach. Konkretnie działa to pod Lightroom.

Przy dłuższych kombinacjach wychodzą jpegowe artefakty i trzeba by użyć jakiegoś programu malarskiego by je usunąć.

west73
21.09.08, 23:19
hades bardzo fajny efekt Ci wyszedł

aga_piet
21.09.08, 23:33
Masakra, NIE DA SIĘ uratować takich przepałów, wszystkie Wasze próby spełzają na niczym.

hades
21.09.08, 23:37
hades bardzo fajny efekt Ci wyszedł

Dzięki, ratowałem ostatnio w ten sposób swoje bardzo stare zdjęcia "kompaktowe".


Masakra, NIE DA SIĘ uratować takich przepałów, wszystkie Wasze próby spełzają na niczym.

Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na to, że napisałem o tym. Zdjęcie jest wypalone i to, do spółki z wypalcowaną przednią soczewką podejrzewam, że jest głównym powodem powstania jasnej poświaty do koła fotografowanej osoby. Nasze próby przynajmniej zmniejszyły poświatę (choć jest ona widoczna dla upartego obserwatora).

west73
22.09.08, 00:13
Masakra, NIE DA SIĘ uratować takich przepałów, wszystkie Wasze próby spełzają na niczym.

NIe jest tak źle :wink:
Wszystkie kolory są wyciągnięte z tego co dał oryginał zapodany w pierwszym poście. Jak na to co było do dyspozycji to i tak moim zdaniem dużo można wyciągnąć

Tojfi
22.09.08, 01:03
Ja bym raczej poszedł w tym kierunku :)

diabolique
22.09.08, 06:21
NIe jest tak źle :wink:
Wszystkie kolory są wyciągnięte z tego co dał oryginał zapodany w pierwszym poście. Jak na to co było do dyspozycji to i tak moim zdaniem dużo można wyciągnąć


Ja bym raczej poszedł w tym kierunku :)

Czy wy naprawdę nie widzicie co się stało z niebem po waszych "poprawkach"? Jak już to obciachać całą górę w bardziej panoramiczny kadr.
Tylko czemu chcecie udowodnić, że moment zrobienia/spaprania zdjęcia nie ma znaczenia? :grin:

Dziadek
22.09.08, 08:37
Czy wy naprawdę nie widzicie co się stało z niebem po waszych "poprawkach"? Jak już to obciachać całą górę w bardziej panoramiczny kadr.
Tylko czemu chcecie udowodnić, że moment zrobienia/spaprania zdjęcia nie ma znaczenia? :grin:

Nie chodzi tu o niebo, a tylko o rozmazaną sylwetkę dziewczyny.
I nikt chyba nie próbuje zrobić z tej sknoconej fotki arcydzieła.

Są to rzczej ćwiczenia w ratowaniu rozmytych zdjęć i tu każda z metod okazała się skuteczna.
Bywają zdjęcia nie do powtórzenia i metody ich ratowania mogą się przydać.
A osoba, która tą konkretną fotkę popełniła, też pewnie nie patrzy na niebo tylko na dziewczynę. :D

PS pokazałeś już, że ciekawie kadrujesz, więc wstaw proszę Twoją propozycję bo jak wiesz "jeden obraz jest lepszy od tysiąca słów" :D

west73
22.09.08, 08:39
Czy wy naprawdę nie widzicie co się stało z niebem po waszych "poprawkach"? Jak już to obciachać całą górę w bardziej panoramiczny kadr.
Tylko czemu chcecie udowodnić, że moment zrobienia/spaprania zdjęcia nie ma znaczenia? :grin:

alakin, daj sobie na luz, nikt nikomu niechce nic udowodnić. Pytanie brzmiało "co mozna poprawić w tym zdjęciu i jak?"
i z tego co widzę to każdy z nas się starał "coś" z tego zdjęcia wyciągnąć. A jak, to chłopaki napisali w pierwszych postach tego wątku. :grin:

diabolique
22.09.08, 08:45
alakin, daj sobie na luz, nikt nikomu niechce nic udowodnić. Pytanie brzmiało "co mozna poprawić w tym zdjęciu i jak?"
i z tego co widzę to każdy z nas się starał "coś" z tego zdjęcia wyciągnąć. A jak to chłopaki napisali w pierwszych postach tego wątku. :grin:

Ja tam jestem luz...
Zazdroszczę wam opanowania programów graficznych. Szczerze.
Mnie by się nie chciało.

black_bird
22.09.08, 08:55
he he ..;) od poczatku mam wrazenie, ze ten przepał to dzieło "lusterkowej torebeczki", brak lub niedobór powłok antyodblaskowych zrobil swoje i fota jest jaka jest .

Artur32
23.09.08, 01:07
Chyba będzie lepiej jak wyslę dziewczyny jeszcze raz do ogrodu :)
na pewno byl zapalcowany obiektyw, juz wyczyscilem.
dzieki za wszystkie podpowiedzi

RadioErewan
23.09.08, 01:26
Jak bym nie mógł pójść tam wcześniej, kiedy słońce tak nie wali z góry, to bym odciągnął oko obserwatora od tragedii optycznej jaka rozgrywa się w centrum kadru.
Można tak.

dog_master
23.09.08, 01:56
:D

A co do nieba, to to juz najmniejszy problem, mozna sie bawic w klonowanie ;p

m_kola
23.09.08, 08:19
Jak bym nie mógł pójść tam wcześniej, kiedy słońce tak nie wali z góry, to bym odciągnął oko obserwatora od tragedii optycznej jaka rozgrywa się w centrum kadru.
Można tak.

Wnioskuję o umieszczenie tego posta w wątku HUMOR :D
RE rozwaliłeś mnie ;)

diabolique
23.09.08, 08:21
Jak bym nie mógł pójść tam wcześniej, kiedy słońce tak nie wali z góry, to bym odciągnął oko obserwatora od tragedii optycznej jaka rozgrywa się w centrum kadru.
Można tak.

Czemu nie Tusk? Tak owczym pędem? :-P

RadioErewan
23.09.08, 14:08
Czemu nie Tusk? Tak owczym pędem? :-P

Rozpoznawalność.

Pozdrawiam

diabolique
23.09.08, 14:18
Rozpoznawalność.

Pozdrawiam

Podobno trudno ich odróżnić :wink:
Również pozdrawiam :grin:

rocco
23.09.08, 15:08
Jak bym nie mógł pójść tam wcześniej, kiedy słońce tak nie wali z góry, to bym odciągnął oko obserwatora od tragedii optycznej jaka rozgrywa się w centrum kadru.
Można tak.
Poszedłbym dalej i zrównoważył kadr:

http://img43.imagevenue.com/loc1022/th_75251_upps_122_1022lo.jpg (http://img43.imagevenue.com/img.php?image=75251_upps_122_1022lo.jpg)

Miałem wrażenie, że przeważa na lewo.

Mirek54
23.09.08, 15:11
Sie tylko spytam-Co Wam ta dziewczyna zlego zrobila?:grin::grin::wink:

aga_piet
23.09.08, 15:30
Poszedłbym dalej i zrównoważył kadr:

Miałem wrażenie, że przeważa na lewo.
Ale teraz obiekt od którego chcieliśmy odwrócić uwagę znowu jest w centrum kadru. Już lepiej gołą babę postawcie... :)

Fideista
23.09.08, 15:39
Polska wersja? :)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2008/09/e370d8438cf2b44cmed-2.jpg
źródło (http://images35.fotosik.pl/13/e370d8438cf2b44cmed.jpg)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e370d8438cf2b44c.html)

J.Graph
23.09.08, 15:43
Protestuje ...
Dwa obiekty po bokach kadru są zdecydowanie za wysokie :-P

RadioErewan
23.09.08, 16:09
Rocco, by nie mnożyć bytów, proponuję inną metodę zrównoważenia kompozycji.

Pozdrawiam

Mirek54
23.09.08, 16:12
Czy ta wklejka z rowera zeszla?,bo tak jakos nogawka jakby spieta klamerka,zeby w lancuch sie nie wkrecila.

RadioErewan
23.09.08, 16:14
Wiesz, trochę wiało.

Pozdrawiam

rocco
23.09.08, 18:06
Rocco, by nie mnożyć bytów, proponuję inną metodę zrównoważenia kompozycji.

Pozdrawiam
Tyż piknie :)
Rozmnożenie kaczorka za to pozwala zrobić sobie kwiz: "Who is who"? ;)