PDA

Zobacz pełną wersję : Polaroid - jaki wybrać?



suchar
20.09.08, 19:28
Hej!
Chcę kupić w ramach prezentu dla znajomej Polaroida. Sam nigdy się czymś takim nie bawiłem, więc jestem w tym temacie dość zielony. Od dłuższego czasu przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji, ale często uzyskuję dwie sprzeczne lub nie mogę czegoś znaleźć i na koniec nic nie wiem. Dlatego też postanowiłem się zwrócić do Was o pomoc. Widziałem, że na allegro chodzą polaroidy po 20-40zł i taki przedział cenowy by mnie interesował. Kluczowe jest, by można było dostać do niego wkłady dość łatwo, w jakimś sklepie (czarno-białe.pl; afv.pl; etc). Chodzi mi o polaroidy w stylu np. polaroida sun 600. Jakie wkłady pasują do tego polaroida i czy łatwo je dostać? Co Wy byście polecili? Dzięki z góry za sugestie, czas mnie trochę goni.
Pzdr

Misiaczek51
20.09.08, 19:56
To już historia. Niedawno czytałem że Polaroid zaprzestał produkcji wkładów. Miałem i mam 600. Naświetliłem chyba ze trzy pakiety. Jakość kiepska. Kolory małotrwałe. Daj sobie spokój - chyba że Ty lub Twoja dziewczyna macie do tego aparatu stosunek nostalgiczno - emocjonalny. Do robienia sdjęć zdecydowamie niepolecam. Wkłady drogie i niedługo nie do kupienia. Jakość kiepska.

suchar
20.09.08, 20:04
Misiaczek, dzięki za informacje. Przemyślę to w takim razie. Czy miałeś coś takiego http://allegro.pl/item437028672_aparat_polaroid_sun_600.html ?

Misiaczek51
20.09.08, 20:18
Na oko wyglądał nieomal identycznie. Kupiłem go z 15 lat temu.

suchar
20.09.08, 20:20
Na oko wyglądał nieomal identycznie. Kupiłem go z 15 lat temu.

A jakie wkłady do niego pasują?

PS. Masz może z niego jakieś zdjęcie, które mógłbyś pokazać?

Misiaczek51
20.09.08, 20:27
Wkłady o numerze 600. Niestety do zdjęć nie mam w tej chwili dostępu. Ale wierz - są słabe. Upadek Polaroida zaczął się w USA a przełomie lat 70 i 80 kiedy na szeroką skalę powstały laboratoria wywołujące w godzinę i oferujące znacząco lepszą jakość niż Polaroid.

suchar
20.09.08, 20:30
Wkłady o numerze 600. Niestety do zdjęć nie mam w tej chwili dostępu. Ale wierz - są słabe. Upadek Polaroida zaczął się w USA a przełomie lat 70 i 80 kiedy na szeroką skalę powstały laboratoria wywołujące w godzinę i oferujące znacząco lepszą jakość niż Polaroid.

Dzięki. Domyślam się, że to, co fascynuje moją znajomą jest właśnie ta kiepska jakość i nieprzewidywalność. Ale może w takim razie lepiej pomyśleć o jakimś lomo? Szczególnie, jeśli niedługo rzeczywiście ma nie być wkładów.
Pzdr

HrabiaMiod
20.09.08, 23:14
IMHO Polaroid robi zdjęcia zajebiste. Ten klimat. Klimat tworzą wady - a więc pomieszane kolory, nietrwałe kolory, nieostrości, wszelkie niedoskonałości.

Lomo też ciekawe.


pozdrawiam

Rafał Czarny
21.09.08, 09:18
IMHO Polaroid robi zdjęcia zajebiste. Ten klimat. Klimat tworzą wady - a więc pomieszane kolory, nietrwałe kolory, nieostrości, wszelkie niedoskonałości.

Zgadzam się, nie o jakość chodzi w tym przypadku. Bardzo lubię zdjęcia z Polaroida.

suchar
21.09.08, 09:56
Kurczę, strasznie drogie są te wkłady. Wkład 600 wychodzi 6zł/1 zdjęcie :/ Wiecie może, gdzie je można jakoś tanio dostać?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Znalazłem coś takiego "Polaroid announced that after next year, Polaroid film will not be available anymore." Zostało napisane 13.03.08. No to słabo :/

Pi0trazy
21.09.08, 14:56
Są jeszcze do 2009, ale jak widać mało:

http://www.allegro.pl/search.php?string=polaroid&category=8847&category=8852

Piotrkowal
11.12.17, 19:49
Mimo, że teraz królują zdjęcia w aparatach fotograficznych robionych masowo i byle jak, to w odwecie tego zjawiska pojawiła się moda na polaroid. Dlaczego w fotografii natychmiastowej jest coś z magi, o tym możecie przeczytaj tutaj https://www.foto4u.pl/blog/artykul/wielki-powrot-natychmiastowej-fotografii-czyli-moda-na-polaroid. Mimo, że taka fotografia, jest droga, nie da zapisać cyfrowo i robić wielu zdjęć, to to właśnie może się okazać dużym plusem