PDA

Zobacz pełną wersję : Fototv - reportaż z premiery Canona



RadioErewan
18.09.08, 20:54
Obiecałem wczoraj. Relacja z premiery:
http://www.fototv.pl/wideo/reportaze/premiera-canona-5d-mark-2.html

A co do tych stopklatek, moja kamera ma przycisk "photo" i na memorysicka zrzuca wtedy 5 megapikselowego JPGa.

Pozdrawiam

diabolique
18.09.08, 20:56
Obiecałem wczoraj. Relacja z premiery:
http://www.fototv.pl/wideo/reportaze/premiera-canona-5d-mark-2.html

dla zalogowanych?

paakayttaja
18.09.08, 20:57
Próbujesz dostać się do treści, która jest dostępna tylko dla subskrybentów. Zaloguj się by obejrzeć tę stronę (jeżeli masz juz konto i subskrypcję) lub zarejestruj się i wykup subskrypcję.

:cool:

RadioErewan
18.09.08, 21:02
Tak, tylko dla zalogowanych. Kupować nic nie trzeba.

Pozdrawiam

grizz
18.09.08, 21:03
No to się zarejestrujcie :>

RadioErewan
18.09.08, 21:12
OK, zmieniłem zdanie co do wymaganej rejestracji, w końcu to wersja beta, ale proszę o informacje zwrotne (do bani/fajne/whatever).

Pozdrawiam

paakayttaja
18.09.08, 21:19
Jak dla mnie bomba, ale system zwracał info o błędnych danych tuż po zalogowaniu. Kładę to na karb wersji beta.

piotrek204
18.09.08, 21:25
bardzo fajny reportaz
smutne ze wg przedstawiciela canon nie pokaze nic wiecej w tym roku :(

co do samego filmu, podczas dluzszych wypowiedzi przedstawiciela mozna bylo wkleic wiecej migawek z prezentacji

diabolique
18.09.08, 21:25
OK, zmieniłem zdanie co do wymaganej rejestracji, w końcu to wersja beta, ale proszę o informacje zwrotne (do bani/fajne/whatever).


Trochę zbyt oczywiste pytania i równie przewidywalne odpowiedzi :mrgreen:

A swoją drogą rozmawiałem dziś z kumplem, wieloletnim rasowym fotografem (śluby, foldery, plakaty, albumy, studio itp.) który z focenia żyje. Do tej pory używał Canonów, ale zaskoczył mnie, mówiąc, że szykuje się na Alfę.
Gdy zapytałem czemu nie Nikon odpowiedział - "bo po prostu potrzebuję do pracy minimum 20MPx". Reszta bajerów miała dla niego drugorzędne znaczenie.
Zdziwił się, gdy mu powiedziałem o nowym 5d :D (troszkę jest odizolowany od nowinek z powodu nawału pracy).

Rafał Czarny
18.09.08, 21:32
OK, zmieniłem zdanie co do wymaganej rejestracji, w końcu to wersja beta, ale proszę o informacje zwrotne (do bani/fajne/whatever).

Pozdrawiam

Ogólnie bardzo świetnie. Ale to już wiesz. Może bardziej Cię zainteresuje co jest trochę nieteges.

Pan ze świata obrazu mówił tak niewyraźnie, że prawie nic nie zrozumiałem. Trzeba było go wyciąć.

Troszkę za dużo gadających głów, a za mało przebitek. Zakończyłeś słowami: "to była bardzo interesująca rozmowa". Tak się nie kończy - to powinno wynikać z samej rozmowy. Tym bardziej, że jednym z rozmówców jesteś Ty.

RadioErewan
18.09.08, 21:49
Mało zostawiłem pana ze SO, bo nie udało mi się go odpowiednio wyluzować :-D.

Dzięki za uwagi, wal dalej.

Pozdrawiam

epicure
18.09.08, 21:50
Fajny ten reportaż. Właściwie jedyną wadą jest to, że nie ma ich więcej :)

paakayttaja
18.09.08, 21:51
Pierwsze koty za płoty - parę błędów, o których pisał RC ale jest bardzo OK. Czekam na więcej.

RadioErewan
18.09.08, 21:52
Fajny ten reportaż. Właściwie jedyną wadą jest to, że nie ma ich więcej :)
Heh, nasz sponsor jakoś zapomniał o mnie w związku z wtorkową konferencją :-(. Nic nie wiedziałem.
Materiałów będzie szybko przybywać. Mam plan na 4 sztuki tygodniowo.

Pozdrawiam

qbic
18.09.08, 21:52
qrka, nie klapie lustrem przy seryjnych.... już go chce ;)

RE: film całkiem spoko, ale jak mówi gość z Canona to fajniej by było jakby tylko on był widoczny, w pierwszych kadrach filmu mam wrażenie ze czytasz tekst z kartki.

dzemski
18.09.08, 21:55
RE jesteś trochę sztuczny, ale może w następnych się wyrobisz ;P Galopujesz z tekstem, jakby Cię ktoś ganiał ;)

Ggrzesiek
18.09.08, 21:56
Bardzo fajny reportaż, w ogóle pomysł z internetową TV o fotografii wydaje mi się strzałem w 10.

mynameisnobody
18.09.08, 22:12
Co do filmu...

Najbardziej podobało mi się sugerowanie odpowiedzi rozmówcom (... a wizjer dużo jaśniejszy?), bardzo wymijające odpowiedzi co do uszczelnień i te wykute na pamięć "10mm takiego na godzinę".
Najlepsze co widać to modelka w czerwonej sukience -profi!

dog_master
18.09.08, 22:18
Mi sie podoba :) Super :) Obejrzalam z zainteresowaniem :)

Jezeli moge sie do czegos przyczepic to do "yyy" ;) ktore sie czasem pojawialo ;) IMHO lepsza bylaby w takim momencie chwila ciszy :)

rafrog
18.09.08, 22:20
Świetny reportaż. RE sprawiasz wrażenie troszkę spiętego i wcale się nie dziwię. Więcej luzu. Generalnie jest spoko. Tak trzymać !

Rafał Czarny
18.09.08, 22:24
IMHO niepotrzebnie w trakcie przebitek do rogu zjeżdża miniaturka gadających głów. To zbędne. Pan z Canona mocno świeci się na facjacie. Trzeba go było przypudrować.

suchar
18.09.08, 23:13
Pan ze świata obrazu mówił tak niewyraźnie, że prawie nic nie zrozumiałem. Trzeba było go wyciąć.

Troszkę za dużo gadających głów, a za mało przebitek. Zakończyłeś słowami: "to była bardzo interesująca rozmowa". Tak się nie kończy - to powinno wynikać z samej rozmowy. Tym bardziej, że jednym z rozmówców jesteś Ty.

Jeśli chodzi o uwagi, to podpiszę się pod tym cytatem.

A jeśli chodzi o to, co mi się podobało, to... to mi się podobało :) Radek, masz dość wciągający sposób mówienia. Może trochę jeszcze spięty, ale jest w nim coś takiego, że wzbudza zainteresowanie. Nie wiem, czy to barwa głos, intonacja, a może wszystko w jednym. W każdym razie, jakoś zachęca do oglądania :) A jak będzie troszkę więcej luzu, to będzie git ;)
Pzdr

zimny
19.09.08, 08:23
reportaż ciekawy :)
Radek "setunia" pomoże, aby napięcie spadło. :D

Coś ciekawego było powiedziane w wyciętych klatkach?? :wink:
Z wyrazu twarzy gościa z canona można wnioskować, że będzie następca 1D.:cool:.
No cóż za Radkiem wisiała tabliczka- "jak coś powiesz, to cię zwolnię dyscyplinarnie." :grin:
Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przedyskutowanie rodzaju pytań.
Ale to tylko moja dywagacja.

Taki tekst mnie u niego rozbawił: firma canon jako twórca stabilizacji jest najlepsza w tej dziedzinie; przykładowo szkoda, że amerykanie nie twierdzą podobnie odnośnie systemu TV - NTSC - Never This Same Color.

A co na to twórcy podobnych systemów: Sony, Konica-Minolta,Panasonic (choć ci to chyba jeszcze ISO podnoszą przy włączaniu stabilizacji), Nikon.
Wady i zalety? Posiada ktoś jakieś porównanie??

a_wykrota
19.09.08, 08:25
Bardzo fajny reportaż. Mi brakowało obszerniejszej prezentacji aparatu podczas rozmowy - pokaz jakiś przykładowych zdjęć np. modelki , zbliżenia na aparat , pokazanie jak wyglądają przyciski funkcyjne, jak wygląda menu itp…
Ogólnie bardzo przyjemne w odbiorze.
Pan jąkający się zupełnie nie potrzebny - zestresował się na maksa;)
Więcej luzu i będzie super:)

C+
19.09.08, 08:50
Nowa fryzura taka trendy :wink:

Rafał Czarny
19.09.08, 08:53
Nowa fryzura taka trendy :wink:

Radio ponad bańkę wydał na ten fryz. Ale warta jest każdego zainwestowanego zeta.

m_kola
19.09.08, 09:07
Obejrzałem i powiem szczerze, że fajny pomysł.
Trochę te cięcia za ostre (w połowie "yyyyy" bez wyciszenia) co jak dla mnie sprawia wrażenie, że gościa w połowie uciszono nawet, jeśli dalej nie miał nic do powiedzenia;)
Trochę końcówka (z tą "bardzo interesującą rozmową") wypadła dziwnie, trzeb by się chwilę zatrzymać czekając aż "kamera zgaśnie" :)
Gratuluję jednak odwagi, pomysłu i czekam na dalsze.

P.S. Wszelkie powyższe rozważania są tylko odczuciami widza, nie twierdzę, że zrobiłbym to lepiej! :)

herbie_mp
19.09.08, 09:52
Pooglądałem... :)
Odczucia moje jako kompletnego "lejka" odnośnie reportaży, a raczej ich poprawności :wink:
Reportaż ogólnie świetny.
Faktycznie, na końcu uwaga o "interesującej rozmowie" niezbyt fortunna. Wygląda to, jakbyś sugerował oglądającym zdanie na jej temat... Gościu ze Świata Obrazu mówi niedość że niewyraźnie, to jeszcze szybko. Ciężko go zrozumieć... We wstawianych przebitkach niepotrzebny jest ten malutki prostokącik z rozmawiającymi :wink: Sam głos wystarczyłby... Cięcia faktycznie ostre, w "pół słowa"... No i Ty na początku walący "jak z karabinu" :wink::wink::wink: - Radek, zwolnij :-P I za często "strzelasz" wzrokiem do kamery :wink:
Wiem, że powieliłem zdanie innych, ale to chyba znaczy, że to faktycznie kłuje w oczy i uszy.

Czekamy na kolejne, lepsze filmowe reportaże :grin::grin::grin:

PS. Yyy, eee, mmm - lepiej to chyba powycinać... :wink:

IwoR
19.09.08, 10:40
Oglądałem z zainteresowaniem, i pomyślałem sobie, że jako program skierowany do osób chcących poznać nowy aparat, dałbym z nim bardziej obcować widzowi, tak by poczuł, że trzyma go w ręku...
Radku, taki piękny chłopak jak Ty powinien mieć lepszego stylitę...(fryzura nie pasuje do Ciebie...).
A pomysł bardzo mi się podoba będę zaglądał :)

rocco
19.09.08, 12:45
Taki tekst mnie u niego rozbawił: firma canon jako twórca stabilizacji jest najlepsza w tej dziedzinie; przykładowo szkoda, że amerykanie nie twierdzą podobnie odnośnie systemu TV - NTSC - Never This Same Color.

A co na to twórcy podobnych systemów: Sony, Konica-Minolta,Panasonic (choć ci to chyba jeszcze ISO podnoszą przy włączaniu stabilizacji), Nikon.
[FONT=Tahoma]
Twój cytat jest niedokladny, facet powiedział:

Canon, jak wiemy, jest twórcą optycznej stabilizacji obrazu...
i to się zgadza. Chodzi o stabilizację soczewek w obiektywie i tu Canon był pierwszy. Nie należy tego mylić ze stabilizacją matrycy czy podnoszeniem czułości :roll:

Co do meritum, reportaż mi się podoba, poruszył chyba wszystkie interesujące mnie kwestie. Trochę przeszkadza mi metoda przerywania rozmów przez ucinanie kadru i przechodzenie do następnego. To taki bajer, moze i się podoba ale ja wolałbym bardziej płynnie.
Mam jeszcze zastrzeżenia co do tzw przerywników: eee, yyy...
O ile od rozmówców trudno wymagać płynności wymowy o tyle prowadzący mogłby nad tym popracować.
Pewnie to trema i później będzie już tylko lepiej :)

RadioErewan
19.09.08, 13:12
Dzięki za komentarze. Co do moich wad, to nad tym popracuję, choć mam nadzieję, że szybko będzie mnie stać na wynajęcie profesjonalnej męskiej twarzy przed kamerę.
Cięcia są nieuniknione, bo rozmówcy baaardzo dużo kręcą. Chyba byś nie chciał oglądać wypowiedzi "Ten aparat jest dobry bo jest dobry, a zapomniałem dodać, że jest dobry, no i jest dobry".
Z 15 minut rozmowy daje się zrobić 5 zachowując jej sens i zaplanowany kierunek. Telewizja internetowa wymaga skracania. Ten materiał ma osiem i pół minuty i uważam, że jest za długi, choć nie za bardzo było jak wyciąć więcej bez pozbawienia go sensu. :-)
"Obcowanie" z aparatem zapewni recenzja. Reportaż z premiery to trochę inna para kaloszy (MBSZ).

Pozdrawiam

zimny
19.09.08, 13:22
Twój cytat jest niedokladny, facet powiedział:

i to się zgadza. Chodzi o stabilizację soczewek w obiektywie i tu Canon był pierwszy. Nie należy tego mylić ze stabilizacją matrycy czy podnoszeniem czułości :roll:

Rocco dlatego, jeśli nikt nie stworzył podobnego systemu nie możemy mówić, że jesteśmy najlepsi-brak odniesienia :)

Teraz tylko pytanie, który system stabilizacji jest najlepszy czy może bardziej porównać ich cechy.

Przykładowo system NTSC jest jaki jest - amerykanie, japończycy to widzą :grin:
Niemcy poprawili fazę i powstał PAL- w późniejszym okresie i jest o wiele lepiej barwa oddawana. Idąc dalej powstał SECAM, który .... działa trochę na innych zasadach. I pytanie, który system lepiej oddaje sygnał wizji?? Ten który jako pierwszy powstał??

rocco
19.09.08, 13:30
Dzięki za komentarze. Co do moich wad, to nad tym popracuję, choć mam nadzieję, że szybko będzie mnie stać na wynajęcie profesjonalnej męskiej twarzy przed kamerę.
Cięcia są nieuniknione, bo rozmówcy baaardzo dużo kręcą. Chyba byś nie chciał oglądać wypowiedzi "Ten aparat jest dobry bo jest dobry, a zapomniałem dodać, że jest dobry, no i jest dobry".
Z 15 minut rozmowy daje się zrobić 5 zachowując jej sens i zaplanowany kierunek. Telewizja internetowa wymaga skracania. Ten materiał ma osiem i pół minuty i uważam, że jest za długi, choć nie za bardzo było jak wyciąć więcej bez pozbawienia go sensu. :-)
"Obcowanie" z aparatem zapewni recenzja. Reportaż z premiery to trochę inna para kaloszy (MBSZ).

Pozdrawiam
Jakich tam wad? :)
Teraz wszyscy tak mowią i nikomu to nie przeszkadza poza kilkoma procentami ludzi, którzy wychowali się na Janku Suzinie i Elzbiecie Wojtczak ;)
Zresztą wyraźnie jesteś spięty a to ma wpływ na plynność wypowiedzi.
Co do cięć, to na pewnoo sa nieuniknione, chodziło mi tylko o ich formę, przejścia są troche zbyt gwałtowne, jakby szarpane a nie plynne.
Jak pisałem, reportaż jest OK, obejrzałem w całości bez znudzenia a to rzadko się zdarza wśród dzisiejszych produkcji.

RadioErewan
19.09.08, 13:31
Teraz tylko pytanie, który system stabilizacji jest najlepszy czy może bardziej porównać ich cechy.


Bez wątpienia optyczna stabilizacja w obiektywie jest lepsza, tylko droższa. Stabilizuje również obraz dla AF, czego ta w korpusie nie robi. Stabilizacja w korpusie działa w każdym szkle, nawet najbardziej paściatym i jest tańsza.
Ograniczenia stabilizacji w korpusie dotyczą też zakresu jej wychyleń. Mogą być tylko takie, na jakie pozwala koło obrazowe.

Pozdrawiam

zibi1303
19.09.08, 13:34
RE przychylę się do opinii, zmień fryzjera(kę)...:wink:
Z profilu MadMax z przodu III Rzesza.... nie pasuje do Ciebie
Sorry za OT

RadioErewan
19.09.08, 13:35
Hehehe, taka pozostanie, już się do niej przywiązałem. No i jak bym mógł zrobić takie faux pass wobec szefowej mojej prezenterki? :-)

Rafał Czarny
19.09.08, 15:59
RE przychylę się do opinii, zmień fryzjera(kę)...:wink:


Fryzura za ponad bańkę Ci się nie podoba? :grin:

zibi1303
19.09.08, 16:02
hmm....
Moja za 15 zeta robi lepsze :)
wiem, wiem,,.... nie znam się :)

KaarooL
21.09.08, 17:04
Wspomniane już zająknięcia (wyrobisz się) no i średnio szczęśliwy fryz, poza tym jest git.

_hawk_
21.09.08, 17:48
Całkiem spoko, trzeba będzie tylko wyciąć tego chopa ze Swiata Obrazu, który nie potrafił skonstruować nawet jednego poprawnego zdania :)

zibi1303
21.09.08, 18:17
Oj tak tamten gość to w ogóle nie powinien się tam pojawić. Tragedia ni zdania nie zrozumiałem

kojot3.0
6.10.08, 22:32
Witam.Zarejestrowałem si e na fototv ale niestety nie mogę oglądać reportaży. Czy to chwilowy problem czy coś trzeba jeszcze konfigurować?

fotomic
7.10.08, 08:08
Z tego co widzę pojawił się reportaż Sony Alfa 900
http://fototv.pl/wideo/reportaze/prezentacja-sony-alfa-900.html

Polecam :D początek i koniec zwłaszcza :grin:

mariush
7.10.08, 08:12
Wg mnie wygląda to profesjonalnie (bez ironii), rozkręcicie się!

grizz
7.10.08, 08:15
Ładnie.:)


Radek:
1, dodaj fototv do rssbota

2. Uważaj na cień prezenterki w studio - bo troche rozprasza (początek materiału)

zibi1303
7.10.08, 08:49
RE good j0ob... :esystem2:...

a_wykrota
7.10.08, 10:24
Fajnie, fajnie. Daje rade;)
Chciałbym mieć wasz kanał na kablówce;P :)
Babcia Czesława wygrywa zawody.

kojot3.0
7.10.08, 10:50
Widać jeszcze delikatną "sztywność" prowadzących, ale myślę że w miarę czasu się rozkręcicie:) Ogólnie dobra robota...

leodan
7.10.08, 13:20
Ciekawe i ładne , tylko rozprasza mikrofon , jak wyciągasz go na całą długość ręki do rozmówcy .

RadioErewan
7.10.08, 15:17
Dzięki, dzięki. Duszek w studio jakiś czas zostanie. Już mamy na planie 6kW światła...
Zalogowani mogą zobaczyć wersję beta relacji z Kazika. Z wieloma brakami. Premiera wersji ostatecznej dziś wieczorem.

ps. Tu ducha nie widać http://www.fototv.pl/wideo/reportaze/olympus-jazz-nights.html , ale przy szerszym kadrze nie da się go uniknąć.
Pozdrawiam

caymer
7.10.08, 16:41
fajnie popatrzeć jeszcze raz na to w skrócie, beta nie beta, jest fajnie.

fotomic
14.10.08, 14:38
Widzę niusami zawiało:
http://fototv.pl/wideo/reportaze/henri-cartier-resson-w-krolikarni.html

Kaz de Wro
14.10.08, 16:37
Trochę ciemnawo, szczególnie podczas premier (np. Sony A900).

Ale szczególnie czekam na aktywację video- recenzji. Wasza znajomość tematu foto + obsada (jedna osoba zajmuje się np. lustrzankami a druga cyfrówkami itp.) + dostęp do nowości gwarantuje sukces .

Chętnie będę oglądał u Was niż na yutubach ;-)

Powodzenia!

YxasoR
14.10.08, 18:06
Brak jakiegoś podsumowania na koniec - materiał urywa się...

przynajmniej ten z królikarni

suchar
14.10.08, 18:13
Ten z Królikarni rzeczywiście się urywa, jest nieskończony. A szkoda, bo bardzo ciekawy. Muszę pójść na tę wystawę.
Pzdr

RadioErewan
14.10.08, 18:48
Czekamy na obiecane 3 zdjęcia Bressona z MF. Będą zdjęcia, będzie zakończenie.