PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze HDR-y i panoramy.



Bobek
18.09.08, 17:18
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy a moja zabawa z lustrzanką trwa od pół roku. Oto moje pierwsze HDRy i panoramy prosze o subiektywne opinie. Wiem, że zdjęcia typu HDR nie każdemu się podobają ale ja je uwielbiam.:esystem:. Znajdę trochę więcej czasu to wstawie normalne fotki.

Syd Barrett
18.09.08, 21:08
photomatix?
polecam pobawienie się różnymi suwakami. Skrajne hdry mogą się podobać przez chwilę. Powstaje taki obrazek jak żywcem wycięty z jakiejś gry. Spróbuj pokombinować suwakami i oraz trybem light smoothing

S4INT
18.09.08, 21:15
Oto moje pierwsze HDRy i panoramy prosze o subiektywne opinie. Wiem, że zdjęcia typu HDR nie każdemu się podobają ale ja je uwielbiam.

Ale o jakie opinie Ci chodzi ? Odnosnie techniki ? Bo te panoramy chyba jakiejś większej watrości artystycznej nie maja...
A co do HDRów - widać, że to pierwsza fascynacja tematem. To jednak przechodzi... zazwyczaj ;)
Rób zdjęcia, kombinuj, obrabiaj, ogólnie baw się - na tym to wszystko polega :cool:
Pozdrawiam

Mirek54
18.09.08, 21:33
Pamietaj,ze dobry HDR to taki,ze nie widac,ze to HDR.
Panoramka nawet nawet.

Bobek
18.09.08, 21:58
Co do wartości artystycznej panoram to się musze zgodzić, jednakże myślę że pomysł fajny.
Hdry przerabiam w Photomatrixe metoda prób i błędów czyli przesuwam co się da aż otrzymam żądany efekt.
Jeszcze wrzucam 2 foty z Częstochowy już takie bardziej artystyczne.

BAQ
19.09.08, 15:32
ja tu artyzmu nie widzę, zwłaszcza w pierwszej fotce, która jest słaba technicznie :-(

dziemian05
24.09.08, 23:15
Te z Częstochowy są....poprostu fotka posągów taka perspektywa została uzyskana tlyko dlatego, że posagi są wysoko i fotografujesz je pod kątem. Jak byś na tej pierwszej nasycił i ujednolicił tło napewno wyglądała by ciekawiej. Pozdrawiam

qazy
25.09.08, 08:57
Wiem, że zdjęcia typu HDR nie każdemu się podobają ale ja je uwielbiam.
Witaj,
Ja tez kiedyś "uwielbiałem" hdr ale teraz jak patrzę na tamte fotki to dochodzę do wniosku że fascynacja techniką całkowicie przesłaniała mi treść fotki. Ale próbuj zawsze to krok w treningu warsztatu chociaż, przyda się jak będziesz chciał z fotki wydobyć szczegóły i kolory.