PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia ślubne



Patryk
17.07.04, 17:58
Będę robić zdjęcia na ślubie w następną sobotę, mają to być zdjęcia w urzędzie stanu cywilnego, na weselu oraz w plenerze. Nie bardzo wiem jak to zrobić, pierwszy raz to będę robił bo mnie państwo młodzi poprosili zeby było taniej hehe. Mam kilka pytań:
Czy w urzędzie stanu cywilnego można błyskac fleszem?
I jak wychodzą takie zdjęcia?
Jakie ujęcia robić i ile zdjęć zeby było wystarczająco?
Na weselu to wiem jakie sie robi (chyba)
A w plenerze, czy dużo i jakie? wiem ze to troche zalezy od miejsca ale ....hmm
kurde ale sie tego boję

pomóżcie!

Wiedźma
17.07.04, 18:27
Jedno ci moge powiedzieć - z tego, co wiem w USC można uzywać lampy błyskowej. Zdjęcia wychodzą jak w każdym innym pomieszczeniu - zazwyczaj jest tam dość dobre oswietlenie.

powodzenia :))

Draxan
18.07.04, 11:19
w USC blyskasz ile chcesz nawet paniu ksiedzu ktora bedzie udzielac cywilnego ;]

co do plenerow to juz wszystko od fotografa i miejsc w ktorych bedziecie
ale proponuje Ci sciagnac z dzialu download pdf`a na temat ustawiania modeli masz tam ustawianie kobiety, meszczyzny, jak i pary i jest kilka ciekawych "pozycj" co do zdjec ze swiadkami lub grupowych musisz sie wykazac inwencja tworcza ;]

ARF-FOTO
20.07.04, 00:49
zdjęcia w USC bez ograniczeń - pamietaj o najważniejszych momentach tj. podpisanie dokumentów, nałożenie obrączek, spytaj młodych o rodziców i cyknij kilka fotek - najczęściej mamy płaczą, życzenia - staraj sie o uchwycenie rodziców, dziadków i dzieci, przy życzeniach możesz troche pokierować - poproś aby goście "nie atakowali gromadą młodych", najpierw rodzice
plener wg upodobania młodych i twojej inwencji, staraj się cykać po kilka fotek jednej pozy ponieważ często pierwszy uśmiech jest bardzo sztuczny, gadaj z młodymi a nawet powiedz coś śmiesznego i pstryknij, naturalne uśmiechy - lepsze fotki (przynajmniej 3 ujęcia całych sylwetek i ze dwa portrety, zdjęcie ze świadkami)
na weselu pamiętaj aby pstryknąć powitanie, wniesienie młodej na salę, pierwszy taniec, taniec z rodzicami, oczepiny, krojenie tortu