PDA

Zobacz pełną wersję : Garnooh-a fotki ...gniotki



garnooh
9.09.08, 23:33
Wkońcu po pewnym czasie na forum postanowiłem wrzucić coś pod ocenę . prosze o słowa konstruktywnej krytyki w celu wyeliminowania błędów w przyszłości . Fotki wykonane w jpgach bez obróbki tylko zmniejszone .
Numer 1 Mauro
2 bloody
3 mr haczyk
4 dzieciaki w watykanie (inwałd)
5 cierpiąca pani ( przy tatuowaniu

NightCrawler
9.09.08, 23:36
ooo teraz wiecej mi sie pojawilo...

1. przepal straszny, pozatym reka mi przeszkadza
2-3. dzizys co to za masakra? :)
4. moim zdaniem zle skadrowane... u gory uciete na dole uciete...
5. ostrosc nie tam gdzie powinna byc

lokin
9.09.08, 23:42
- bardzo podoba mi się portret tej sympatycznej Pani (nr 0002), ale tylko w miniaturce bo po powiększeniu okazuje się że ostrość jest... no właśnie gdzie jest ostrość?
- ten Pan co odbiera telefon(?) ma niestety przepaloną lewą (dla oglądającego) część twarzy, gdyby nie To, to było by całkiem fajne zdjęcie - wg mnie,
- a te dwa zdjecia z Panem, który jadł... nawet nie chcę myśleć co on jadł, to zdecydowanie nie mój temat więc nie oceniam,
- a zdjęcie z dziećmi ma wg mnie bałagan w tle, może gdyby robić fotkę pionowo i pokazać tę obciętą wieżyczkę? (a i te poobcinane rączki!)
tylko moje zdanie - amatora
Pozdrawiam

garnooh
9.09.08, 23:57
-ten pan na pierwszej focie nie trzyma telefonu :)a co do przepalonej ręki i twarzy to właśnie to najbardziej mi się podoba nie jest to takie ugłaskane ale ja się nie znam .
-pan na 2i 3 zdjęciu nic nie jadł to krew ( należy do grupy coś jak jackass, tyle ,że z Finlandii)
-dzieciaki - watykan w Inwałdzie , czyli park miniatur makieta jest wysokości dorosłego faceta , wizyta w niedzielę ok 15000 zwiadzających niestety nie udało mi się inaczej tego uchwycić bez obcych ludzi
- brak usprawiedliwienia na brak ostrości na ostatniej focie .:(

aga_piet
10.09.08, 00:35
Ładne (lub hm... interesujące) motywy wyłapane ale niestaranna obróbka. Niezłe to zestawienie - gościu z 2-3. i dzieci z Watykanu :lol:
Przepały to wyższa szkoła jazdy. Najpierw trzeba opanować sztukę nieprzepalania aby móc sobie od czasu do czasu przepała jakiegoś walnąć ;)

garnooh
10.09.08, 06:43
fotki nie są obrabiane . staram się unikać obróbki na kompie - wpierw nauka fotografii , a nie photoshopa .

NightCrawler
10.09.08, 06:51
niestety bez obrobki nie przejdzie...
nawet samo zmniejszenie zdjecia wymaga po tej operacji jego wyostrzenia inaczej wychodzi mydlo i powidlo...

garnooh
10.09.08, 07:12
A tak tak masz rację , chodzi o większą ingerencję i poprawianie czego się da .

garnooh
29.09.08, 22:47
chciałbym pokazać następne fotki , które powstały w ciągu ostatniej Konwencji tatuażu w Londynie . Fotki robione Raw+ SQ które mozna bezposrednio wstawić do netu - tu wstawiam SQ bez obróbki i ingerencji PS . Dleaczego tak - jestem włascicielem serwisu internetowego na temat tatuażu fotki muszą jak najszybciej znaleźc się na serwisie i z tad taka strategia . Czekam na opinie i pomoc . pozdrawiam

Ania_
30.09.08, 14:40
Musisz z jednym poćwiczyć - z łapaniem ostrości. Te kadry nie są złe, ale ostrość niekoniecznie zawsze tam, gdzie ma być. Jak to opanujesz, to IMHO pójdzie już z górki.

garnooh
30.09.08, 21:01
Ostrośc jest ustawiona przez aparat na centralny punkt , coś nie tak ze mną czy z aparatem/obiektywem (14-54) ? proszę o pomoc w tej kwestii .

qbic
1.10.08, 00:56
niestety bez obrobki nie przejdzie...
nawet samo zmniejszenie zdjecia wymaga po tej operacji jego wyostrzenia inaczej wychodzi mydlo i powidlo...

Bzdura.
zawsze zmniejszam bez żadnych wyostrzeń (powyżej 2x) i nie narzekam na ostrość, większość przesadza i wychodzi przeostrzona kasza.

E-510 robi nieco pomarańczową skórę ale to chyba wynika z tego jak dobiera WB

Ania_
1.10.08, 15:05
Bzdura.
zawsze zmniejszam bez żadnych wyostrzeń (powyżej 2x) i nie narzekam na ostrość, większość przesadza i wychodzi przeostrzona kasza.

Nie zgadzam się do końca z Tobą, ale nie chcę kontynuować OT, bo to nie ten dział. :wink:

garnooh - Ustaw sobie punkt AF na auto i próbuj. P9284998.JPG (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=8133&d=1222721219) - w tym zdjęciu ostrzejsze jest tło niż facet na nim, nie wiem - chyba, że tak miało być?

garnooh
1.10.08, 15:26
Właśnie ,że tak nie miało być punkt ustawiem na srodkowym polu AF - tak mi się wydaje .

garnooh
1.10.08, 18:37
Następne parę fotek z wyprawy do Londynu - Camden Town

paakayttaja
1.10.08, 18:45
Właśnie ,że tak nie miało być punkt ustawiem na srodkowym polu AF - tak mi się wydaje .

Tak, ale ostrość "kieruj" na obiekt, któy będzie "wyróżniony"... Chwytasz? :-)

garnooh
1.10.08, 20:26
Chwytam chwytam , sprawdzałem -jakoś mi zeszło z Shige na plakat , nie zauważyłem . Mój błąd .

Ania_
2.10.08, 13:58
Ostatnie z tunelu b. fajne, na minus tylko kawałek siedzenia - albo niech to będzie jakiś ważny element w kadrze, albo out. :wink:

garnooh
13.10.08, 21:08
Zdjęcia z niedzielnego wypadu do lasu . Proszę o ocenę - jak zawsze fotki prezentowane to jpg bez obróbki i zmniejszania ( robię raw+sq -rozdzielczość 1024X768)
Pozdrawiam

droplet
13.10.08, 22:19
W PA125327 (1-szym) zdjęciu przeszkadza mi białe niebo. Może lepiej przesunąć horyzont do góry wtedy drzewa zmieściły by się w wodzie a niebo można by odciąć. Przy okazji nie podobają mi się w lewym górnym rogu aberujące gałęzie.


Chyba warto znaleźć sobie jakiś punkt odniesienia bo na zdjęciach PA125330 (2-gie) i PA125397 (4-te) mz jest straszny bałagan. Pomijając jakość to już chyba ciekawiej jest na PA125393 (3-cie), tylko znowu spalone niebo.

Wybierz się może do lasu przy innym świetle rano albo wieczorem. Ostatnio też się zmagam z lasem, życzę powodzenia.

aga_piet
15.10.08, 10:07
Sesja leśna - mało porywająca. Las jest piękny ale trzeba się ostro napocić aby znaleźć ciekawy kadr. Dużo łatwiej, gdy ładne, ciepłe, nienachalne światełko. U Ciebie raczej chaos i krzaczory.

nut3r
15.10.08, 23:17
zdjęcia lasu dobrze zapowiadają się na miniaturkach - po powiększeniu już gorzej

ja spędziłem cały ostatni ranek sobotni w lesie - sporo pięknych miejsc - ale na zdjęciach nie udało mi się oddać ich uroku...

ty byłeś bliżej tego celu moim zdaniem

życzę sukcesów

garnooh
15.10.08, 23:46
Sesja leśna - moze za dużo powiedziane , bardziej spacer z rodziną i naszymi pieskami do lasu. Mamy dwa jack russell terriery , moze kiedyś uda mi się je sfotografować ( mają ADHD). Wiec focenie było nie jako przy okazji ja - e-510 , syn mju-1030 . Z racjii zawodu , obcuję ze sztuką non stop , czasem nie patrzę na chaos na fotce a np: na światło czy kolor . W fotografii na razie z powodu tego ,że zajmuję się tym od niedawna bardziej patrzę na to by właściwie dobrac parametry fotki , kompozycja schodzi na dalszy plan , ale obiecuje ,ze nadrobię ten temat . Co do przepalonego nieba to tutaj naprawdę potrzebuję pomocy - fotki były wykonane poniędzy 16 a 17 - co moze pomóc by uniknąć przepalania nieba ? korekcja ekspozycji ? filtr polaryzacyjny ?
Fotki jak zawsze zaznaczam nie są korygowane w komputerze ( czysty jpg 1040x768) , czy jakieś zarzuty co do ostrości , kolorystyki ?
Dziękuje za komentarze i serdecznie pozdrawiam

garnooh
15.06.09, 23:02
Dawno mnie nie było z nowymi fotkami :)
wiec postanowiłem dodać parę pod ocenę , prosze o krytykę :)
Pozdrawiam

Sebu$
16.06.09, 00:39
.... fajnie NIKON D90 i 50mm f/1,4 :wink:

judasz
16.06.09, 13:31
oj zdrada zdrada:cry: potwierdzam :nikonbe:

qbic
16.06.09, 13:34
.... fajnie NIKON D90 i 50mm f/1,4 :wink:


oj zdrada zdrada:cry: potwierdzam :nikonbe:

....a to jakiś nowy zakaz powstał?

judasz
16.06.09, 14:02
nie fotki super szczegulnie te ostatnie ,ale warto wtracic czym zrobione. pozdro.

grizz
16.06.09, 14:12
oj zdrada zdrada:cry: potwierdzam :nikonbe:

Odpuść...

judasz
16.06.09, 14:52
bym odpuscil ,gdybym cos trzymal ,przeciez mowie ze fotki mi sie podobaja.

Sebu$
16.06.09, 20:23
Dawno mnie nie było z nowymi fotkami :)
wiec postanowiłem dodać parę pod ocenę , prosze o krytykę :)
Pozdrawiam

wcześniej były z Olympusa teraz z Nikona dlatego napisałem z przymrózeniem oka, że to Nikonek


....a to jakiś nowy zakaz powstał?
czy ja coś zakazałem ? nie widziałeś :wink: ? przeczytaj uważnie a potem atakuj :|

garnooh
16.06.09, 20:29
Witam , widzę ,że już wojnę systemową wywołałem :)
Nie ważne jakim sprzetem zrobione liczy się efekt i tu prośba o krytykę i wskazówki z waszej strony :)


Fotki zmniejszone, wyostrzone oraz wykadrowane w paint net , bez podkręceń .
Pozdrawiam

judasz
16.06.09, 20:45
zadnej wojny, pokoj trzeba siac, a zdjecia juz mowilem ze bomba:wink:

frrrost
16.06.09, 21:29
fajne kolory na tych zachodach słońca tylko jakby chmury nieostre

garnooh
17.06.09, 17:03
Chmury są kłębiaste i nie mają równych brzegów , więc wydaje mi sie ,ze to normalne - wrażenie nieostrości .
Pozdrawiam
Ps zapraszam do komentowania .

garnooh
20.06.09, 15:23
Może przy sobocie ktoś napisze co poprawić ??
Prosze o komentarze do fotek :)
POzdrawiam

garnooh
15.07.09, 23:25
Stare foty robione Olkiem 510 + 50 f2 , za którą tęsknię :( . Seria czarno białych ...
prosze o ocenę .
Pozdrawiam

nataszach
16.07.09, 08:08
Witaj,
Nie znam się na portretach- ale zawiesiłam oko na "Daro" i "Maciek2". Podoba mi się
- kadr, to że nie są to fotki jak u fotogrfa w stylu "proszę odsłonić ucho",
- to że w jakiś sposób intrygują, a nie nudzą. Patrzysz na Maćka2 i widzisz że ma zwieszoną głowę, że widzi coś co jest poza kadrem, że jest zamyślony więc automatycznie zaczynasz się sam zastanawiać nad czym on tak mysli, co widzi tam na dole etc etc.
- no i że są B&W (taki fetysz) :-D
Pozdrawiam serdecznie

garnooh
16.07.09, 21:33
Dzięki za komentarz .
Pozdrawiam

garnooh
4.02.10, 22:49
Pytanie jak prezentować tatuaże na stronie - tatuaże jako produkt by było widać szczegóły .
Dwa warianty różnych zdjęć , prosze o opinię które lepsze :) i ewentualnie co można jeszcze poprawić .
nr 1 czacha lub nr 2 edi ??

chimol
4.02.10, 23:33
. Seria czarno białych ...


MSZ tylko zdjęcie Dara jest czarno-białe. Na pozostałych balans bieli coś nie taki. Maszynki na szybkiego chyba robione bo trochę chaosu się wdarło w kadr.
A tatuaże podobają mi się. Znaczy wykonanie. Takie na necie mógłbym z przyjemnością oglądać. Dobrze pokazane według mnie.
Pozdrawiam

Dawid
5.02.10, 00:00
Fotki przyciągają ale nie porywają za specjalnie. Co do prezentowania jeśli miał bym wybierać to 1sposób :)