PDA

Zobacz pełną wersję : Splesh-zone



Splesh
26.08.08, 01:22
Witam.

W końcu i ja postanowiłem zamieścić kilka moich fotek. Niestety nie mam ostatnio za dużo czasu na zabawę z moim olkiem, ale na szczęście udało mi się wyrwać na weekend do Krakowa (BTW piękne miasto :lol:).
Jeżeli chodzi o moje doświadczenie fotograficzne to... nie mam żadnego, trochę ponad miesiąc temu zakupiłem lustrzankę i mniej więcej od tego czasu zacząłem interesować się fotografią, a przynajmniej robieniem zdjęć, a nie pstrykaniem byle gdzie i byle jak... Tak więc prosiłbym o szczere opinie, bo nie ma to jak nauka poprzez własne błędy, wytykane przez osoby, które się na tym znają lepie ode mnie :wink:

Na razie wrzucam trzy fotki, mam jeszcze trzy, które mi się w miarę podobają, ale co za dużo, to niezdrowo...

Ps. mam nadzieję, że nie zniknie ten wątek, bo przed chwilą były jakieś problemy ze stronką, ale mam nadzieję, że już wszystko ok.

dog_master
26.08.08, 01:26
Pierwsze super, drugiego nie obejrze - ZA DUZE :< Zmniejsz je...

wujek.samo.h
26.08.08, 01:27
Zdjęcia całkiem, całkiem. W pierwszym podoba mi się gołąb w kubku - spaślak. Znając życie pewnie zaraz ktoś Ci wypomni, że wrzucasz durze pliki. Nieukrywam, strona długo się ładuje.

Mirek54
26.08.08, 01:31
Wchodza bardzo szybko,chyba nie ma potrzeby zmniejszac.
Co do fotek -drugie najlepsze.
Na wszystkich jakies dziwne ziarenko.Albo zle wyostrzales,albo w aparacie za duzo wodotryskow dziala.

k@czy
26.08.08, 01:34
drugie niezle. obetnij tylko "ucho" i bedzie swietnie.

Splesh
26.08.08, 01:39
Zmniejszyłem trochę rozmiary zdjęć, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Lucca, dobre oko, właśnie nie wiem co jest grane ale na wielu zdjęciach jest widoczne to ziarno... nawet jak dobrze wyostrze :evil: A te zdjęcia tutaj przedstawione i tak są już trochę wyszyszczone przez ps-a. Co mógłbym wyłączyć, żeby było lepiej:?:

Dziękuję wszystkim za opinie :grin:

Mirek54
26.08.08, 01:43
Dobre wyostrzanie to pojecie raczej wzgledne,jeden robi tak inny inaczej,gorzej lepiej.Metod wyostrzania jest bardzo bardzo wiele.
A jak u Ciebie z odszumianiem w aparacie?

krzwoj
26.08.08, 07:16
Zdjęcia bardzo fajne, drugie najlepsze. A z tym ziarnem, to może właśnie za mocno wyostrzasz? Pokaż może jedno (np. to z rowerem) w oryginale.

rocco
26.08.08, 15:13
Za przedpiszcami, druga fotka po lekkim przykadrowaniu jest najciekawsza.
Ziarno mi nie przeszkadza.

K_Puchatek
26.08.08, 18:21
Za Poprzednikami 2 najciekawsze (lekko wykadrować) 1 też dobra, natomiast 3 do mnie nie przemawia - ot taki pstryk...
Pozdrawiam

voovoo2
26.08.08, 19:42
2 swietna.....obetnij tylko to ucho:-)

Splesh
31.08.08, 23:13
Ok, obciąłem ucho :) Poniżej zdjęcie po wykadrowaniu. Dziękuję za komentarze.

Martwi mnie tylko to ziarno na wielu zdjęciach, a dodatkowo znalazłem pewną białą kreskę, która na wielu zdjęciach pojawia się w tym samym miejscu. Poniżej podaję link do przykładowych fotek z tymi "efektami". Na zdjęciu z dłońmi kreska zaczyna się od lewej strony i przechodzi przez palec wskazujący. Ta kreska nie jest tak intensywna jak z tego tematu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=7743 ale mimo wszystko trochę mnie martwi.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co jest grane, aparat mam niecałe dwa miesiące i nie wiem czy coś jest z aparatem, czy ja coś źle robię, a może jedno i drugie??!! Wstawiłem również info do każdego ze zdjęć, może to w czymś pomoże...
Nie wiem dlaczego, ale w picasa zdjęcia wyglądają w porządku, ale jak je otworzę na kompie w irfanview lub w innym programie to nie wyglądają one ciekawie... Dlatego też jeżeli ktoś będzie na tyle zainteresowany, że zechce je obejrzeć w rozmiarze oryginalnym proszę o pobranie zdjęcia z picasy. Albo proszę o info gdzie mogę wrzucić zdjęcie, aby nie zostały zmniejszone?

Tutaj link: http://picasaweb.google.com/maciej007/E510Problem?authkey=Xf8mlYX8MqM

Aparatu jeszcze nie czyściłem gruszką, ani niczym, a jeżeli chodzi o czyszczenie matrycy to chyba wykonuje się ono automatycznie po każdym uruchomieniu aparatu - to odnośnie pytania lucci (mam nadzieję, że dobrze odmieniam ;))

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomocną dłoń!

Ps. kurcze, znowu się rozpisałem :roll:

Splesh
15.01.09, 02:33
Minęło trochę czasu, ale postanowiłem nie rezygnować z mojego wątku, mam nadzieję, że słusznie :???::lol:

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z zimowej, plenerowej sesji z modelką. Zdjęcia nie są poprawiane komputerowo - wrzuciłem je prosto z aparatu (jedynie zmniejszyłem). Niektóre z moich fotek z pewnością należałoby poprawić, ale moje efekty pracy z ps mnie nie zadowalają :-x Później wrzucę taką jedną, czy dwie fotki i może komuś będzie się chciało trochę pobawić w ps-ie i przy okazji wyjaśnić mi troszkę jak to zrobił :oops:

Póki co chciałbym pokazać 4 fotki z zimowej sesji w odcieniach B&W, następnym razem pokażę full kolor :wink:

Życzę miłego oglądania i liczę na jakieś opinie:roll:

rocco
15.01.09, 09:12
4,6 i 7-me miło się ogląda.
Pamietaj, że do portretów możesz też dodać winietkę.

Splesh
16.01.09, 00:48
rocco, dzięki za odwiedziny i za komentarz! Faktycznie, zapominam o winietowaniu, a czasami można by to wykorzystać...

Dzisiaj chciałem zaprezentować kolejne fotki z tej serii, tym razem w kolorze (chociaż osobiście wolę B&W).

Wiem, że na zdjęciu numer 10 drzewo jest w głupim miejscu, ale lubię to zdjęcie :)

666cin
16.01.09, 12:29
9 przyjemne:) ale za ciemne w stosunku do reszty :> bo swiatla chyba bylo pod dostatkiem ;)?

Splesh
16.01.09, 16:34
Tak, światła było pod dostatkiem, ale fotograf nie zawsze potrafi to wykorzystać :-P Wstawiłem jednak to zdjęcie z uwagi na to, że mi też się na nie przyjemnie patrzy :wink:

Wieczorkiem wstawię dwa zdjęcia, które mi się podobają, a przy których jeszcze bardziej udało mi się nie wykorzystać ilości światła i może komuś z forumowiczów będzie się chciało pobawić nim w ps-ie lub innym programie do psucia :twisted:

Splesh
18.01.09, 12:52
Poniżej dwa zdjęcia, które są dosyć ciemne :???: Podobają mi się jednak. Jako, że z ps-em nie mam zbyt wiele wspólnego to gdyby ktoś był zainteresowany poprawą tych zdjęć to byłbym bardzo wdzięczny, a gdyby jeszcze zechciał mi wytłumaczyć troszkę co i jak zrobił to sprawi mi jeszcze większą przyjemność :grin:

Dla zainteresowanych są również dostępne RAWy :)

Pozdrawiam.

rocco
18.01.09, 13:09
Obie fotki są, moim zdaniem, ewidentnie niedoświetlone.
Jeśli masz RAWy to przesuń suwaczek ekspozycji o 1,5-2EV w górę i zobacz jak wygląda :roll:

nut3r
18.01.09, 13:24
ciemność, widzę ciemność

efekt nie był raczej zamierzony?

Splesh
18.01.09, 15:23
ciemność, widzę ciemność

efekt nie był raczej zamierzony?

Nie, nie był zamierzony :wink: Ale jak można przeczytać w moim poście wstawiłem te zdjęcia, aby jeżeli ktoś jest zainteresowany to poprawił je w photoshopie lub (tak jak rocco - dzięki!) podpowiedział mi co zrobić, żeby było lepiej :)

helmuth
18.01.09, 18:25
Jeśli masz raw-a, to zrób jak radzi rocco. Jeśli nie to może tak?

Ania_
20.01.09, 14:43
Zabawa suwaczkami mało co tutaj da... brakuje po prostu światła.

Splesh
20.01.09, 15:47
Zabawa suwaczkami mało co tutaj da... brakuje po prostu światła.

Tak wiem... moja wina, moja wina, moja... Niestety czas ustawiłem trochę za krótki i dlatego tak wyszło. Ale i tak helmut poprawił zdjęcie wystarczająco, za co dziękuję!!!:mrgreen:

Splesh
5.05.09, 14:52
Po dłuższej nieobecności chciałbym zaprezentować kolejne dwie fotki... a w zasadzie jedną wywołaną na dwa różne sposoby :) Która bardziej (jeżeli w ogóle) przypadła Wam do gustu?

Pozdrawiam

Morlok
5.05.09, 17:22
Mnie zdecydowanie pierwsza z nich (cz-b). wygląda naturalniej. Ja postaralbym się deczko ja rozjaśnić, ale deczko.
Druga niestety, wybacz mocne okreslenie, pachnie mi taka manierą na winietę jaką czesto widac na wystawach zakładów fotograficznych. To tylko moje wrażenie, moge nie mieć racji. Modelka i fotka robią badzo sympatyczne wrażenie.
Pozdrawiam.

Splesh
31.05.09, 21:13
@Morlok, dzięki za szczerość! Chyba faktycznie muszę popracować nad trochę inna winietą, która nie będzie taka straszna ;)

Tymczasem kilka zdjęć z pewną znajomą... poznaną 5 minut przed sesją ;)

Splesh
2.06.09, 20:42
Widzę, że bez większego zainteresowania... Ale ja się nie dam i wrzucę więcej ;)

Może teraz ktoś zechce skomentować :)

Pozdrawiam, Splesh.

ainenna
2.06.09, 21:36
Bardzo przyjemne te Twoje portrety, szczególnie podobała mi się zimowa sesja a z ostatniej serii najbardziej 18 - MZ tchnie takim lekko smutnym romantyzmem... czekam na więcej :)

kYs
2.06.09, 21:45
19 - fajna, dobrze dobrane światło, udało się bez przepałów, brawo ;]
21 - też mi się podoba, ciekaw jestem jak wygląda oryginał bo coś mi kadr nie pasuje

na fotkach masz prawie zawsze główny temat zdjęcia w centrum kadru, poczytaj sobie w necie nt. złotego podziału i mocnych punktów, to Ci pomoże robić fotki zgodne z prawidłami fotografii ;)

wujek.samo.h
2.06.09, 22:00
Co się tyczy ostatnich portretów - nie jest źle, choć ja bym trochę inaczej kadrował, tj. bardziej dosłownie potraktował "mocne punkty" w fotografii.

Mocne punkty obrazu – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocne_punkty_obrazu)

Splesh
2.06.09, 23:27
@ainenna
Dziękuję za odwiedziny i komentarz!



21 - też mi się podoba, ciekaw jestem jak wygląda oryginał bo coś mi kadr nie pasuje

na fotkach masz prawie zawsze główny temat zdjęcia w centrum kadru, poczytaj sobie w necie nt. złotego podziału i mocnych punktów, to Ci pomoże robić fotki zgodne z prawidłami fotografii ;)

21 to oryginalny kadr :), nic nie było przycinane na kompie.


Co się tyczy ostatnich portretów - nie jest źle, choć ja bym trochę inaczej kadrował, tj. bardziej dosłownie potraktował "mocne punkty" w fotografii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocne_punkty_obrazu

Znam zasadę mocnych punktów, a teraz jak przeglądam wrzucone zdjęcia w ostatniej serii, to faktycznie większość prawie centralnie kadrowana - ale nie wszystkie moje zdjęcia takie są ;) Staram się unikać centralnych kadrów... choć tutaj teo nie widać ;)

Dziekuję wszystkim za odwiedziny i opinie:)

Splesh
5.06.09, 20:06
Dwa kolejne zdjęcia.

Pierwsze z serii Mały Meloman, natomiast drugie Czy leci z nami pilot :)

Jak zwykle liczę na krytykę... pochwały też mile widziane :-P

Splesh
6.06.09, 15:22
Zero odzewu... no cóż rozumiem to jako "Zdjęcia są poprawne, ale **** nie urywają".

To może kolejna seria kogoś zainteresuje :)

malenka1
6.06.09, 16:04
"Zdjęcia są poprawne, ale **** nie urywają".

hehe, nie znałam tego:lol:

Jak dla mnie 14 very ładne-PODOBA SIĘ BARDZO, portret blondynki nr 21 też cacy i maluch w słuchawkach nr 22 fajniutki ale te 3 ostatnie to dopiero d... nie urywają!!! Bardzo lubię zdjęcia szczegółów ale tych fotek nie rozumiem! Moim zdaniem bardzo skromnym nie są dobre!

Kaz de Wro
6.06.09, 16:35
[QUOTE=Splesh;323263]Zero odzewu... no cóż rozumiem to jako "Zdjęcia są poprawne, ale **** nie urywają"....
[QUOTE]


Podejście do oceny fotek jak najbardziej sugerowane;-)

Trochę za ciemne te fotki. W przypadku np. zdjęć 18 i 22 trzebaby użyć dodatkowo lampy.

Splesh
7.06.09, 20:29
Jak dla mnie 14 very ładne-PODOBA SIĘ BARDZO, portret blondynki nr 21 też cacy i maluch w słuchawkach nr 22 fajniutki ale te 3 ostatnie to dopiero d... nie urywają!!! Bardzo lubię zdjęcia szczegółów ale tych fotek nie rozumiem! Moim zdaniem bardzo skromnym nie są dobre!

Też nie uważam, że są zachwycające, ale mnie się podobają. Z tym, że ja nie jestem obiektywny i dlatego dziękuję za krytykę :) Miło mi, że niektóre zdjęcia się podobały :)


Trochę za ciemne te fotki. W przypadku np. zdjęć 18 i 22 trzebaby użyć dodatkowo lampy.

Za ciemne? hmm... u mnie wydaja się być w porządku. A już na pewno 22 nie jest za ciemne MZ. To zdjęcie było robione przy lampie z parasolką, więc myślę, że dodatkowa lampa na niewiele by się tu zdała. Ale dzięki za wyrażenie swojej opinii.

kowalikster
7.06.09, 21:48
"Zdjęcia są poprawne, ale **** nie urywają".


Też mam takie odczucia w swoim wątku. Dla mnie lepszą puentą by było "Cudów nie ma, wszystko ściema" :twisted: