PDA

Zobacz pełną wersję : poczatek przygody z E-500



jacktar
23.08.08, 00:00
pierwsze kroki z lustrem i z fotografia...

Igorra
23.08.08, 00:03
hmmm.. trochę dużo zdjęć jak na początek ;) popatrz na zdjecie numer 3 było by nawet fajnie gdyby horyzont nie był tak krzywo..... ;)
chyba że mi się wydaje?:roll:

krzwoj
23.08.08, 07:01
Zdjęcia całkiem całkiem. Jak na pierwsze kroki, to zupełnie przyzwoicie, a nawet lepiej.

jacktar
23.08.08, 10:04
dzieki:grin:horyzat jest faktycznie troszke krzywy umknelo mi to.Mam problem z ostroscia robie sporo zdiec wiele jest nie ostrych,praktyka czy aparat?pozdrawiam:roll:

krzwoj
23.08.08, 10:35
Mam problem z ostroscia robie sporo zdiec wiele jest nie ostrych,praktyka czy aparat?pozdrawiam:roll:

Myślę, że jednak praktyka.

Karol
23.08.08, 10:51
Generalnie fajne początki. Może fotografie nie powalają ale z drugiej strony nie ma się czego czepiać.
1 - albumowe ale fajne, podobają mi się kolory (w tym sposób oddania skóry) z matryc Kodaka
2 - krzywizna w takim kadrze nie przeszkadza ale umieszczenie modelki prawie na środku już tak - dwa kroki w stronę lewej krawędzi kadru i OK
3 - tu krzywy horyzont już przeszkadza, co do kadrowania i słońca - ta sama uwaga jak powyżej...
4 - nie wiem co napisać - jak autorowi ta fota się podoba - już jest dobrze ;-)
5 - przyjemny kadr do albumu z wakacji...

jacktar
23.08.08, 15:15
Kolejne foto tym razem nocne.

jacktar
3.09.08, 01:03
mewa z toskani;)

krzwoj
3.09.08, 06:53
Mewa bardzo ładna, jakbyś jeszcze spróbował niecentralnego kadrowania, byłoby jeszcze lepiej. Powinieneś też uważać na białe fragmenty - wydaje mi się, że są lekko przepalone - mewy w ogóle nie jest łatwo pstrykać.

jacktar
3.09.08, 22:14
Dzieki za ocene i uwagi :)

cadman
3.09.08, 23:02
Fotki bardzo sympatyczne, ładnie nasycone kolorem. Przy zdjęciach, gdzie motywem głównym jest linia horyzontu, trzeba dbać o pion/poziom przy kadrowaniu lub prostować w przy obróbce. Użytkowałem i czasem jeszcze użytkuję E-500. Przy tym sprzęcie trzeba często korygować ekspozycję na minus 0,3EV lub 0,7EV, aby uniknąć przepaleń. Ogólnie sprzęt oceniam bardzo pozytywnie. Matryce Kodaka moim zdaniem dają piękne kolory, ale trzeba uważać na wyższych ISO na szumy.

marecki
4.09.08, 08:29
Kadr rzeczywiście można było nieco przesunąć, byłoby troszkę ciekawiej ale i tak całkiem całkiem. Przepały w takim słońcu przy białych polach to standard. Jakby się chciało zawsze ich unikać to reszta kadru była by czarna chyba.

jacktar
5.09.08, 22:00
zalanczam kolejne zdiecie zrobione po morderczym wejsciu...

wujek.samo.h
5.09.08, 22:39
Podobno architekturę Watykanu tłumaczy się tak, że oto wśród chaosu wynurza się ład - kościół. Na zdjęciu tym widać to wyraźnie.