PDA

Zobacz pełną wersję : I Konkurs fotograficzny - Kadr Historii



Jarpen Zigrin
20.08.08, 22:18
Szanowne Forumowiczki i Forumowicze,

Portal i Forum historia.org.pl zapraszają wszystkich fotografujących do wzięcia udziału w I Konkursie fotograficznym - "Kadr Historii". Ma on na celu pokazanie ciekawych miejsc związanych z historią, a także zachęcić do uczestniczenia w "żywej historii" - rekonstrukcjach historycznych, wydarzeniach itp.

W konkursie przewidziane są dwie kategorie:
1. "Kadr Historii" - Zdjęcia związane z tematyką historyczną np. przedstawienie obiektów historycznych, rekonstrukcji historycznej, zabytków architektonicznych etc.
2. "Wakacyjna fotografia" - Zdjęcia z wakacji o innej niż historyczna tematyce.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy tylko przesłać 1-3 zdjęć dla dowolnie wybranej kategorii lub dla obu (dla każdej maksymalnie 3 zdjęcia) do 30 września 2008 r. pasujące do tematu konkursu "Kadr Historii" na adres e-mail: kadrhistorii@gmail.com.

Patronat nad konkursem objęło Muzeum Historii Polski (http://www.muzhp.pl/).

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Wydawnictwo Replika (http://www.replika.eu/).

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znjadziecie tutaj: I Konkurs Fotograficzny (http://forum.historia.org.pl/viewforum.php?f=239).

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam,

k@czy
20.08.08, 23:23
OSTRZEGAM:
Poprzez zgłoszenie zdjęć do Konkursu Uczestnik oświadcza, że:
a) posiada pełne prawa autorskie i majątkowe do nadesłanych zdjęć i udziela Organizatorowi licencji na korzystanie i rozporządzenie bez osobnego wynagrodzenia z wyżej wymienionych praw

6.4. Organizator zastrzega sobie możliwość skończenia lub przerwania konkursu przed czasem jego zakończenia nie wręczając nagród.

Jarpen Zigrin
20.08.08, 23:30
Chciałbym sprostować, nie jesteśmy stroną komercyjną. Cały Konkurs organizujemy w dobrej wierze. W punkcie dt. licencji, chodzi nam o swobodną prezentację tych zdjęć na naszych stronach, nie zamierzamy ich wykorzystać w celach zarobkowych. Jeśli konkurs zostanie przerwany, a do tego w moim mniemaniu nie dojdzie prezentacja nadesłanych zdjęć będzie zbyteczna.

Mam nadzieję, że uspokoiłem. Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam do udziału w Konkursie.

Ania_
20.08.08, 23:43
Ciekawa tematyka :) A w jakiej rozdzielczości nadsyłać zdjęcia? :)
Aha i rozumiem, że muszę być użytkownikiem serwisu? (= posiadać u Was konto?)

Jarpen Zigrin
20.08.08, 23:54
Dla nas użytkownik to osoba, która nas odwiedza : ) Nie musi Pani rejestrować się na Forum, rozdzielczości nie określaliśmy, a jedynie wagę zdjęcia na max. 750 kb.

To dopiero I edycja Konkursu stąd być może pewne wady Regulaminu, za co przepraszamy.

Daniello
20.08.08, 23:55
no i: 2.7. Zdjęcie winno być wykonane pomiędzy 1 czerwca 2008 r., a 14 września 2008 r.

szkoda:/

Jarpen Zigrin
21.08.08, 00:02
Przykro mi takie ustaliliśmy zasady, wakacyjny konkurs, wakacyjne daty..., ale może jednak do końca września jeśli będzie miał Pan ochotę uda się Panu zrobić odpowiednie zdjęcia : )

Pozdrawiam.

-----

Naniosłem poprawkę do Regulaminu zmieniając użytkowników na czytelników, by nie było już podobnych wątpliwości.

diabolique
21.08.08, 06:32
W końcu moje foty z rekonstrukcji napoleońskich wykorzystam...
A w niedzielę rekonstrukcja w Nowogrodzie... ;-)

Jarpen Zigrin
25.08.08, 20:59
Z rekonstrukcji jak najbardziej, przyjmujemy również takie zdjęcia, gdyż uważamy, że grupy rekomnstrukcji historycznej czy bractwa rycerskie odtwarzając historię na żywo przekazują dużo więcej niż suche fakty w książkach.

diabolique
25.08.08, 21:07
hehe, właśnie dziś jedno z Nowogrodu dodałem :D

Jarpen Zigrin
27.08.08, 14:32
Przykro mi, ale 25 na ten adres: kadrhistorii@gmail.com nic nie dotarło..., na pewno Pan dobrze zaadresował?