PDA

Zobacz pełną wersję : II-ga edycja konkursu Panasonika



rocco
19.08.08, 13:52
Pasja Fotografowania: Miejsca, które warto zobaczyć (http://www.lumisfera.pl/contest).
Lumixa można wygrać, to body pasuje do szkiełek Olka ;)
Szczerze powiedziawszy, praca, która wygrała pierwszą edycję budzi we mnie mieszane uczucia.
Nawet z komentarzem T. Tomaszewskiego.
A praca wyróżniona przez userów to chyba kompletne nieporozumienie :shock:

heyahero
19.08.08, 14:03
Zawsze zastanawiałem się, czy można wygrać konkurs takim "klasycznym" zdjęciem. W sumie też mam jakoś mieszane uczucia co do tej pracy. Może to była po prostu kwestia poziomu nadsyłanych prac na I-szą edycję? Oby w tym roku zwycięzca wykazał się większa inwencją twórczą, niż uwiecznienie pocztówkowego zachódu słońca.

A co do p. Tomaszewskiego - widziałem jeden z filmów o nim (seria "Photographers" bodajże Nationala). Wydał mi się nieco sztuczny jako człowiek, bo ciągle pozował do wywiadów. Podziwiam natomiast jego prace jako fotografa. Może poza kamerą zachowuje się bardziej naturalnie...

diabolique
19.08.08, 14:16
Zawsze zastanawiałem się, czy można wygrać konkurs takim "klasycznym" zdjęciem.

Klasycznie, to zazwyczaj słońce jest w środku kadru na wysokości wody a łódka z boku. :mrgreen: A tu ktoś ładnie skomponował kadr włąśnie oświetlając łódkę.
Ładnie, prosto, bez udziwnień i silenia się na wyjątkowość.

salvadhor
19.08.08, 14:21
Klasycznie, to zazwyczaj słońce jest w środku kadru na wysokości wody a łódka z boku. :mrgreen: A tu ktoś ładnie skomponował kadr włąśnie oświetlając łódkę.
Ładnie, prosto, bez udziwnień i silenia się na wyjątkowość.

Co nie zmienia faktu, że temat jest kiczowaty. Takie ćwiczenia z zachodem słońca, chowam głęboko w szufladę - szczególnie, że samo słońce jest po prostu zbyt dramatycznie przepalone.

rocco
19.08.08, 14:24
Kompozycja jest bardzo poprawna. Poprawna aż do bólu. Owszem, jest ładnie, nawet bardzo ładnie. Ciepłe światełko, ładna kompozycja, kadr pionowy...
Czy to wystarczy, żeby wygrać konkurs? Jak widać tak.
Mnie przeszkadza brzeg, grobla czy co tam jest na horyzoncie, z wystającymu słupami i latarniami.

A co powiecie o tej biedronce?
Na tym forum pewnie dostałaby pałę ;)

Magnesus
19.08.08, 14:52
A co powiecie o tej biedronce?

Ktoś chyba bawił się jakimś skryptem automatycznie głosującym albo ma sporo znajomych, bo wątpię, żeby tyle osób świadomie na to zagłosowało.