PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o ocenę



olympia2008
15.08.08, 15:36
koncert Lao Che..będzie mi bardzo milo jeśli ocenicie moje reporterskie zmagania ..proszę o konstruktywną krytykę :wink:

diabolique
15.08.08, 15:52
Klasycznie, szału nie ma...

lokin
15.08.08, 16:12
postaram się rzeczowo (bo już dzisiaj dostało mi się)
aaaa i fffff lampa "zrobiła brzydkie cienie",
cccc i eeee za ciemno,
bbbbb brak mi tego pana po prawej (w zielonej koszulce) no ewentualnie go wyciąć całkiem
ogólnie do wszystkich słade kadrowanie
(oczywiście zdaję sobie sprawę, że klimat koncertu może utrudniać focenie, ale...)
generalnie bbbbb najlepsze
a w załączeniu taka moja wersja bbbb (przepraszam za śmiałość):

olympia2008
15.08.08, 18:17
dzieki
bbbbb-1 super wykadrowane..bałam się okaleczyć gitarę z drugiego planu ..teraz jednak widzę, ze zdjęcie wygląda o wiele lepiej
jesli chodzi o cienie to w jaki sposób posługiwać się lampą podczas takich imprez? a może w ogóle jej nie używac?
czy poza cieniami i złym kadrowaniem są jeszcze jakieś rażące błędy?
kadrowanie jest jakie jest, bo dopchać się nie mogłam..musiałam powycinać z kadru głowy fanów..a może mogłam je zostawić?..:roll:hmm

Ania_
15.08.08, 18:20
Myślę, że innych błędów nie ma. Co do lampy Ci nie podpowiem, bo zajmuję się inną fotografią i lampy nie używam. :) Poszperaj na forum i w necie, na pewno znajdziesz masę wskazówek. Na pewno jak na początek to te zdjęcia nie są złe.

olympia2008
16.08.08, 22:49
dziękuję pięknie.. :)...a co mam w takim razie poprawić jeśli chodzi -powiem odważnie ..o macro?:roll: tutaj miałam lampę wyłączoną..czy kadrowanie jest ok?..co z ostrością?..widzę tu jakieś cienie..co zrobić aby ich nie było?..zresztą i tak będę wdzięczna jeśli ktoś się pochyli nad tymi zdjątkami

K_Puchatek
16.08.08, 23:33
Witam,
Odnośnie ostatnich dwóch fotek:
kwiatuszek - wydaje mi się że trochę za mała GO i nietrafiona (ostro jest tylko na tylnych płatkach), konik całkiem fajne ujęcie. Na obydwu fotach zbyt ostre światło, co może przeszkadzać w osiągnięciu dobrych efektów. Lepsze efekty Osiągniesz w tego typu fotkach, robiąc je rankiem lub wieczorem, światło jest wtedy mniej ostre, trudniej o przepalenia (białe plamy na koniku), jak również poranne lub wieczorne światło nada elementom "lepszą" kolorystykę.
Pozdrawiam

olympia2008
24.08.08, 07:57
pięknie dziękuję za ocenę i wskazówki, dzięki Waszym opiniom naprawdę zaczynam dostrzegać więcej :))

a co można powiedzieć na temat tych zdjęć?-jest to raczej reporterka
z góry dziekuję

diabolique
24.08.08, 08:30
a co można powiedzieć na temat tych zdjęć?-jest to raczej reporterka
z góry dziekuję

Co można powiedzieć? Że takie same lub podobne ujęcia ma kilkunastu innych fotografików jak mniemam. Są to klasyczne foty, jakie robi każdy amator fotografii podczas koncertów/występów/przedstawień. Potem lokalne portale i portaliki pełne są identycznych fot dostarczonych przez amatorów fotografii. Nie są złe, są po prostu takie same, banalne.
Naprawdę trudno zrobić coś interesującego w ten sposób - najlepiej szukać nietypowego kadru. Ja zazwyczaj szukam miejsca, gdzie mogę się wspiąć i cyknąć z góry, ładuję się na scenę i pstrykam jak najszerszą ogniskową, zachodzę z profilu, od tyłu, by pokazać artystę na tle widowni. A najchętniej to odwracam się z aparatem w drugą stronę i focę reakcje widzów. Mało kto stosuje takie rozwiązanie, więc i foty są raczej niepowtarzalne. Większość fotografików-amatorów jak już dostanie się w pobliże "gwiazdy" to wali bez opamiętania foty i nie widzi nic dookoła.

Reasumując: "Staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył." Robert Bresson