PDA

Zobacz pełną wersję : MarPony - poczatek



marpony
13.08.08, 16:43
Witam Wszystkich ! Na poczatek chciałem pokazać jedne z pierwszych mojich fotek robionych Olkiem E-420. Proszę o komentarze i porady.

h3llfir3
13.08.08, 18:43
ogolnie to slaboooooo. Jesli wybierasz sie juz w plener to zaplanuj go bo widze ze cos gdziec podpatrzyles ale sam nie wiesz co i gdzie. Np. fota 2. Cos widziales w podobie ale Tobie wyszla postac opatra o drzewo w nienaturalny sposob. Duzo ogladaj i staraj sie na poczatek powtarzac kadry bardzo dobrych zdjec a potem samemu cos wymyslac bo wiadomo ze od razu nikt nie jest alfa i omega.

K_Puchatek
13.08.08, 19:19
Witam,
Na początku to wypadałoby się przywitać, przedstawić (są od tego odpowiednie wątki). No ale do rzeczy - niestety muszę zgodzić się z przedmówcą - fotki MZ niezbyt wysokich lotów - ot przypadkowe pstryki. Popatrz na nie dłużej, kilka razy i sam Powiedz czy rzeczywiście Ci się podobają. Proponowałbym zacząć od założenia wątku w dziale dla początkujących.
Pozdrawiam - życzę wytrwałości i świetnych pstryków.

marpony
13.08.08, 20:25
Witam.
Przepraszam ale nie w tym wątku zamieściłem foty, mój błąd. Wątek dla poczatkujących to moje miejsce. A co do fotek do wszystkie to spontan, spacer po lesie i plaży.
Czy jest jakaś metoda przeniesienia tego wątku do wątku dla początkujących ?
Dziękuję za słowa krytyki i porady.
Pozdrawiam.

Piotr Grześ
13.08.08, 20:30
Trójka superoska, reszta doi d...

K_Puchatek
13.08.08, 20:40
Czy jest jakaś metoda przeniesienia tego wątku do wątku dla początkujących ?


Nie bój nic - któryś mod tu wpadnie to przeniesie...:wink:

Ania_
14.08.08, 16:39
Nie bój nic - któryś mod tu wpadnie to przeniesie...:wink:
Już. ;)

W zasadzie wyżej napisano wszystko. Nie zrażaj się i dawaj więcej fotek :) w końcu trening czyni...

marpony
14.08.08, 19:17
Dziękuję za przeniesienie Mysikróliku.
Teraz kolejna porcja fotek, są to katedra fot 9 (moja ulubiona) i klasztor fot 8 w moim mieście. Fotki 8 i 9 były już w galerii ale powtarzam je bo wszystko zacząłem od d..y strony.

K_Puchatek
14.08.08, 20:37
Oceniać ostatnich fotek nie będę bo kompletnie nie znam się na foceniu architektury i wnętrz... Natomiast na pierwszy rzut oka widać że najpierw pomyślałeś co chcesz pokazać a potem pstrykałeś - dużo lepiej odbieram te fotki niż poprzednie. No ale to tylko moja opinia - też dopiero zaczynam się uczyć...:wink:
Pozdrawiam

rocco
14.08.08, 21:46
Na zdjęciach z kościołów brakuje symetrii.
Albo staraj się robić tak, zeby stanąć idealnie w środku i pokazać wnętrze symetrycznie albo już bardziej z boku, żeby pokazać detale czy co tam chcesz.
Tak jest to bardzo niezdecydownie, ani tak, ani siak.

a_wykrota
15.08.08, 11:12
Oceniać ostatnich fotek nie będę bo kompletnie nie znam się na foceniu architektury i wnętrz... Natomiast na pierwszy rzut oka widać że najpierw pomyślałeś co chcesz pokazać a potem pstrykałeś - dużo lepiej odbieram te fotki niż poprzednie. No ale to tylko moja opinia - też dopiero zaczynam się uczyć...:wink:
Pozdrawiam
Przepraszam za OT:D Kubuś aleś się rozbrykał:D Jedziesz ostro z koksem:D
Autorze pamiętaj, że krytyka pomaga. Krytyka uczy i takie tam:)
Słuchaj i stosuj się - na dobre Ci to wyjdzie:)
Będą z Ciebie ludzie;)

K_Puchatek
15.08.08, 22:47
Przepraszam za OT:D Kubuś aleś się rozbrykał:D Jedziesz ostro z koksem:D
Autorze pamiętaj, że krytyka pomaga. Krytyka uczy i takie tam:)
Słuchaj i stosuj się - na dobre Ci to wyjdzie:)
Będą z Ciebie ludzie;)

Autor wątku nie miał pretensji (mam nadzieję:-P), no a ktoś musiał... na ocenie zdjęć pewnie "oberwałoby mu się", natomiast do początkujących ten wątek pasuje, może mniej forumowiczów tu zagląda, ale też łatwiej o porady i "wyrozumiałość".
Autora przepraszam za OT.

marpony
18.08.08, 10:32
Dzisiaj kolejne fotki (wyciągnięte z szuflady). Aparat to Fuji FinePix S9600.

Deadpunk
19.08.08, 00:20
Na pierwszym zdecydowanie za mocne światło.
Drugie nie wiem. Kwiatki mnie nie bawią.
Trzecie. Oceniając okiem i gustem ignoranta (czyli mnie) mogłoby być fajne. Ja próbowałbym B/W. I przyciąć z góry. Moim zdniem wyglądałoby lepiej.

Pozdr.

krzwoj
19.08.08, 07:01
Na wszystkich trzech za ostre światło, w związku z tym powstały przepalenia. Może trzeba było jakieś -1 EV ?

marpony
21.09.08, 21:34
Mała wycieczka do kościoła.

helmuth
21.09.08, 21:59
Dobry kierunek! :) Jest lepiej ale nie bez małych MZ niedoróbek.
13 nie da się zrobić symetrycznie, więc przesunąłbym obraz z Jezusem w bok. W który nie wiem, może było coś z lewej strony, co warto było pokazać. A może rzędy ławek po prawej? Wystarczyło tylko stanąć krok w lewo lub w prawo i inaczej skierować aparat :)
14 prawie symetryczne (prawie robi wielką różnicę ;)). To już trzeba dopracować w trakcie kadrowania. I jeszcze jedno- ściany trochę "się walą", takie zdjęcia trzeba prostować (pion i perspektywa)
To jest moje zdanie i nie musisz go brać pod uwagę ;)
PS
Czy wyostrzasz zdjęcia po przeskalowaniu? Bo wydają się lekko nieostre?

rocco
21.09.08, 22:08
Ładne, czyste i nieźle zakomponowane kadry.
Faktycznie trochę nieostre ale to łatwo naprawić.

Ania_
22.09.08, 11:15
Ostatnie dwa zdecydowanie najlepsze, tylko podostrzyć i będzie git. :)

marpony
23.09.08, 11:25
Dziękuję wszystkim za opinie. Niebawem wrzucę inne fotki.:esystem:

marpony
1.02.09, 21:24
Wieczorna wycieczka

helmuth
2.02.09, 00:18
Przy 15 mam mieszane uczucia. Zamarznięta rzeka pod mostem- nie mają gdzie się oodbić światła ale ładnie widać nieregularnie zamarzniętą taflę :roll: Kadrowałbym jednak inaczej- obciąłbym trochę góry i lewej strony (cały pierwszy filar), wtedy linia świateł biegłaby w MP.

marpony
26.02.09, 18:24
I kolejne foty, troszke nastrojowo

siaful
26.02.09, 23:29
Wydaje mi się że na wszystkich brakuje delikatnie ostrości.Ostrzyłeś je przed zmniejszeniem?
18.nie umiem nic powiedzieć...
19. moim zdaniem dobre skupienie się na detalu...Fajnie zastosowana GO,ciekawe rozmycie.
Ogólnie to mi się podoba.Możesz spróbować z innymi kadrami,szerszymi trochę również.

20,Świeczki...no to mi wygląda na zabawę z GO przede wszystkim. Jeśli chcesz świeczki fotografować to staraj się sfotografować coś więcej.Np.
Ułóż na stoliku świeczek kilka,nie koniecznie obok siebie,następnie jakieś inne przedmioty,możesz nawet położyć krzyż i takie coś do święcenia domu jak na kolędzie się ma (dlatego o tym piszę ponieważ dużo zdjęć z kościołów masz i może to pasować do całości)
Zobacz jak rozkładają się cienie,w jaki sposób świeczki oświetlają krzyż czy też inne przedmioty,pobaw się,poeksperymentuj.
21.Ciezko mi coś tutaj doradzić...nieostre jest,to na pewno.Też wydaje mi się że nie odpowiednio skupiona jest na tym krzyżu uwaga...niby skupiasz się na nim ale za dużo otoczenia jest jednak.
Ja się uczę ciągle więc zaznaczam że mogę się mylić.
Pozdrawiam!

Edit
Co do zdjęć pierwszych...Nawet jeśli to nie zaplanowane zdjęcia to następnym razem poproś modelkę o zdjęcie biżuterii...nie raz odwracają uwagę.Teraz masz obiektyw dający mała GO więc myślę że portrety się pojawią tutaj wkrótce.