PDA

Zobacz pełną wersję : olek c-760



MALY-DZIDZIUS
4.07.04, 11:01
:oops: witam wszystkich. jestem jeszcze żółtodziobem,a od kilku dni posiadam dopiero aparat , olka c-760.mam w zwiazku z tym pytanie,poznaje menu tego aparatu i nie p[otrafie wywolac niektorych funkcji.jedna z nich jest "af area",we wszystkich mozliwytch ustawieniach jest ona niedostepna.Dalej po wejsciu w funkcje "my"gdzie mozna zapamietac swoje ustawienia aparatu dostepna mam tylko jedna opcje i to sie resetuje po wyjsciu z niej a ustawienia powracaja do tych co byly.moze mnie ktos oswiecie jak to z tym jest.pozdrawiam i dziekuje.... :wink:

vodnik
4.07.04, 13:37
aby uaktywnic opcje AF Area, musisz najpierw wybrac punktowy pomiar ekspozycji SPOT. Ustawiasz ja guzikiem ponad wyswietlaczem.

MALY-DZIDZIUS
4.07.04, 23:28
w olku c-760 nad wyswietlaczem nie ma tego gucika ,znalazlem go w menu,wlaczylem punktowy pomiar spot jak mowiles a opcja af area dalej pozostaje niedostepna... :cry:

MALY-DZIDZIUS
4.07.04, 23:34
podobnie nie moge uruchomic opcji multi metering... :cry:

vodnik
4.07.04, 23:37
Sorry moj blad. To nie pomiar punktowy ekspozycji trzeba zalaczyc tylko w menu jest AF MODE i zmieniasz z iESP na SPOT, wtedy bedzie dostepny AF AREA.

Ehh. A wiec do zalaczenia opcji Multimetering potrzebny jest punktowy pomiar ekspozycji SPOT wybierany guzikiem makro/spot oraz pod przyciskiem CustomButton AEL musi byc przypisany AE LOCK (nie AF Lock).

Natomiast do AF Area tak jak pisalem powyzej.

Co do multimeterin jest OPCJA SZUKAJ na forum i wpisz multimetering i znajdziesz co i jak bo o tym bylo.

MALY-DZIDZIUS
4.07.04, 23:39
no własnie tam znalazlem to o czym piszesz i niestety opcja ta nadal jest niedostepna... :cry:

MALY-DZIDZIUS
5.07.04, 00:30
funkcje multimetering juz uruchomilem,ale niestety af area po ustawieniu na spot dalej nie jest aktywna...moze jeszcze ktoś wie co z tym zrobic... :cry:

MALY-DZIDZIUS
5.07.04, 02:15
:lol: NO I SAM UDZIELAM SOBIE TERAZ ODPOWIEDZI.ZEBY URUCHOMIC FUNKCJE AF AREA MUSIMY ZROBIC WSZSYTKO TO CO WYZEJ KOLEGA OPISAL.DODAC TYLKO MUSZE , ZE ZEBY TO WSZYSTKO ZADZIALALO MUSI BYC WYŁACZONY ZOOM CYFROWY BO INACZEJ FUNKCJA TA BEDZIE NIEDOSTĘPNA. 8)

martha
13.01.05, 22:50
a jak uruchomiles multi metering??
prosze krok po kroku napias co pokolei ustawiac w olku c760uz :D

Pozdrawiam
8)

MALY-DZIDZIUS
14.01.05, 00:30
8) witam kolezanke:) multi metering włavczamy wchodzac w menu wybieramy zakladke camera pozniej esp i strzaleczke w prawo i pozniej na samym dole mamy funkcje multi metering.to chyba juz wyjasnilem.pozdrowka :wink:

sebastan
14.01.05, 02:11
MALY-DZIDZIUS, albo mnie wrażenie zawodzi o tej porze, albo wyczuwam pewną ironię zahaczającą o złościwość w twojej "radzie" dla marthy.
Pewnie to tylko wrażenie, przecież nie mógłbyś stosować ironii skoro sam wcześniej na takową zasługiwałeś, a pomimo to dostałeś rzetelne odpowiedzi.
martha troszkę dziś w kilku wątkach polawiło sie informacji w interesujacej Cię sprawie, jeśli jeszcze masz jakieś pytania to daj znać. Mamy te same aparaty więc może coś poradzimy.
Pozdrawiam

MALY-DZIDZIUS
14.01.05, 02:28
spoko spoko :x jasne że nie jestem złośliwy.sam niedawno rozbrajałem ze tak powiem swego olka i tak samo potrzebowalem porady.dlatego ani przez mysl mi nie przeszlo by sie bawic czyims kosztem kolego moj drogi :lol: sam tez posiadam podobny model olka i tak jak i ty sluże pomoca w rozwiazywaniu problemów natury technicznej 8) pozdrawiam i zachecam do wspolpracy :!:

martha
26.01.05, 10:17
Czy potrzebuje jakis dodatkowy sprzęt do zamontowania filtru na obiektyw w olku c 760??
Czy w ogóle można filtry nakładać na obiektyw w tym modelu ??

sebastan
26.01.05, 10:46
Pewnie, że można.
Potrzebna będzie tulejka redukcyjna 45,6 mm/52 mm (ok 45 zł) i wtedy pasują filtry 52 mm. Tulejka wkręca się w ten "kołnierz", który jest dookoła obiektywu i stanowi dodatkowo doskonałe zabezpieczenie obiektywu.

martha
12.02.05, 20:13
dzisiaj stało sie coś dziwnego :arrow: . Po zrobieniu łącznie 3244 zdjęć zawiesiła sie karta. Po odpaleniu Olka pokazywał sie komunikat ze trzeba sformatować kartę. Bez formatowania nie chciał ruszyć. Czy to jest normalne ?? Wczesniej karta nie była formatowana.